Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 183 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 01-100) і тут (№№ 101-...)

Експорт товарів з України зріс на 21%Експорт українських товарів за січень–жовтень поточного року зріс на 20,9% і становив $35,18 млрд., передає Урядовий портал.

Продукція українських вробників експортувалася до 220 країн світу. Найбільше товарів експортувалося до ЄС — 40,2% загального обсягу експорту.

Частка країн постсовку в загальному обсязі експорту становить 16,1%. Зростає доля Туреччини (5,7%), Індії (5,2%), Китаю (4,6%), Єгипту (4,3%), ОАЕ (4,1%).

Появились украинские ІТ-решения, которые заменят бухгалтерам российский 1С

Появились украинские ІТ-решения, которые заменят бухгалтерам российский 1С - эксперт

В Украине постепенно появляются качественные ІТ-решения, которые позволят заменить русскую программу для бухгалтерского учета 1С.

Об этом на пресс-конференции в Укринформе сказал руководитель тендерной площадки SmartTender.biz. Антон Припиченко.

"В этом году мы наложили санкции на программное обеспечение, что происходит из страны-агрессора. Что это означает для сектора ІТ? Это означает, что украинские компании могут разработать новый качественный продукт. Примером является проект MASTER:Бухгалтерия", - сказал Припиченко.

По словам руководительницы проекта MASTER:Бухгалтерия Марии Галелюки, украинское программное обеспечение уже вызвало интерес на рынке, особенно в бюджетной сфере.

"На рынке Украины присутствует много игроков, но не все предлагают комплексные решения. На сегодня потребители заинтересованы в том, чтобы программное обеспечение обеспечивало автоматизацию бухгалтерского, налогового учета, управленческого учета. Они заинтересованы, чтобы программное обеспечение можно было расширять до управления персоналом, расчета заработной платы, автоматизации документооборота и т.д.", - отметила Галелюка.

Она подчеркнула, что разработка комплексного решения может занять не один год. В 2018 году на рынке будут присутствовать компании, которые уже имеют готовые решения и смогут их расширить до того или иного функционала.

Одеська фармакологічна компанія ввела в експлуатацію новий комплекс з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів


Фото: Думская

Одеська фармацевтична компанія «ІнтерХім» ввела в експлуатацію новий комплекс з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ), створення якого було останнім етапом реалізації інвестиційної стратегії загальною вартістю понад 50 млн євро, повідомляє “Думская“.

Як повідомив генеральний директор ТДВ «ІнтерХім» Анатолій Редер, новий комплекс посилить позиції компанії на ринку виробників АФІ, а також дозволить додатково забезпечити якісною сировиною виробничі потужності компанії. 85% вироблених АФІ компанія використовує для власних потреб, 15% – реалізує іншим фармацевтичним компаніям.

На цій новій ділянці представлено обладнання найвідоміших виробників, причому обладнання вищого рівня. Всі процеси на цій ділянці повністю автоматизовані, максимально враховані питання безпеки і умови повністю відповідають міжнародним стандартам належної виробничої практики, – сказав генеральний директор «ІнтерХіма».Крім того, компанія презентувала впроваджену в виробничий процес систему маркування лікарських засобів, яка використовується для автоматичного відстеження їх руху від виробника до кінцевого споживача або пацієнта. Система побудована відповідно до рекомендацій Європейської федерації фармацевтичної промисловості та профільних фармацевтичних асоціацій і використовує двовимірні коди стандарту GS1 ECC200.

У світі і в Україні зокрема гостро стоїть проблема фальсифікованих ліків. Сьогодні «ІнтерХім» як єдиний український фармвиробник, який повноцінно впровадив таке устаткування на своєму виробництві, бере участь в пілотному проекті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками щодо впровадження автоматизованої системи відстеження обігу лікарських засобів з використанням кодів європейського зразка.

Ми вважаємо, що впровадження елементів системи на рівні держави і всіма учасниками ринку мінімізує можливість продажу фальсифікованих ліків в Україні. За нашою оцінкою, якщо всі сторони поставляться до цього питання відповідально, повноцінно впровадити систему в Україні вдасться приблизно за 2-3 роки, – додав Редер.

Загальний обсяг інвестицій в проект склав більше 50 млн євро. Новий комплекс дозволив компанії вчетверо наростити обсяги виробництва лікарських засобів, освоїти випуск додаткових лікарських форм, запустити виробництво ряду імпортозамінних препаратів, збільшити обсяг експорту продукції, в тому числі в країни ЄС, вдвічі.У зв’язку з ювілеєм на будівлі заводу також було відкрито меморіальну дошку трьом видатним хімікам, які внесли істотний внесок у розвиток української хімії і фармацевтики – Олексію Богатського, Андрію Грень та Миколі Лук’яненко.

ТДВ «ІнтерХім» було засновано аспірантами і науковими співробітниками одеського Фізико-хімічного інституту Національної академії наук України ім. А.В. Богатського в 1992 році. На початку діяльності компанія здійснювала розробку продуктів тонкого органічного синтезу, оригінальних фармацевтичних субстанцій, а також імпортозамінних субстанцій, які раніше не вироблялися в Україні.

В даний час підприємство здійснює повний виробничий цикл: розробку та синтез нових біологічно активних молекул, промислове виробництво фармацевтичних субстанцій, випуск готових лікарських засобів, реалізацію власної продукції кінцевому споживачеві.

В Украине сняли документалку про женщин-воинов АТО

В Украине сняли документалку про женщин-воинов АТО

Полнометражный документальный фильм "Вона та війна" о жизни украинских женщин-военнослужащих на фронте и вне его представила Государственному агентству Украины по вопросам кино компания "ІнсайтМедіа". Об этом сообщает пресс-служба Держкіно.

"Проект этого фильма стал одним из победителей восьмого конкурсного отбора Госкино. Государственная поддержка этой картины составила 3 млн 398 тыс. грн. Общая стоимость производства фильма - 3 млн 608 тыс. грн", - говорится в сообщении.

Режиссер ленты - Мария Кондакова, сценарий написала Яна Пономаренко. Продюсерами выступили Владимир Филиппов, Андрей Суярко и Алла Овсянникова ("ІнсайтМедіа"), ассоциативный продюсер Julien Berlan ("Frenzy Paris"). Оператор ленты Сергей Стеценко.

Главными героинями ленты стали Валерия Бурлакова, Ирина Иванюш, Мария Кушнир. Бурлакова, прежде чем стать гранатометчицей на фронте, была журналисткой. В промежутках между нарушением режима тишины и ответами на вражеские обстрелы девушка ищет ответы на вопросы о смысле своей службы и судьбы.

Тем временем в Киеве другой жизнью живут две девушки: Ирина, которая после возвращения с фронта преподаёт в колледже допризывную подготовку юношей, и юрист Мария, которая в свободное время проходит военные тренировки в составе региональной самообороны.

Съемки картины продолжались почти год и проходили в зоне АТО, а также в Киеве и Ивано-Франковской области.

Документальный фильм "Вона та війна" будет представлен на национальных и международных кинофестивалях.

В Україні створять енергетичну асоціацію “Українська воднева рада”

водень

Новостворену організацію презентують у рамках проведення Першого міжнародного водневого енергетичного форуму “H2U” – Безмежна енергія для України”, який відбудеться у травні 2018 року у Києві, повідомляє EcoTown.com.ua.

Організація, яка об’єднає фахівців сектора водневої відновлюваної та новітньої енергетики України, займатиметься взаємодією з науковими та навчальними закладами, підтримуватиме наукові розробки та молодіжні енергетичні стартапи в нашій країні.

Інформаційний відділ Ради планує займатися популяризацією новітньої культури споживанням енергії та впровадженням сучасних (реальних) форм енергозбереження. Для захисту інтересів водневої енергетики та досягнення своїх цілей Рада планує конструктивно співпрацювати з органами державної влади та брати участь у розробці енергетичної стратегії розвитку України.

Міжнародна експертна група (сфера водневої енергетики) запропонувала створити та очолити Українську водневу раду Олександру Рєпкіну бізнесмену та інвестору в сонячну та відновлювану енергетику.

Воднева рада була ініційована для колективного розвитку та захисту інтересів всіх відновлюваних генерацій України – нової водневої, сонячної, вітрової та інших, – пояснює Олександр Рєпкін, який став організатором та модератором Першого водневого енергетичного форуму “H2U”. – Організація покликана інформаційно та освітньо впливати на ситуацію в країні для досягнення максимально прозорих та рівних умов для всіх інвесторів та представників зеленого енергетичного бізнесу в Україні.

Рада буде намагатися консолідувати зусилля всіх гравців енергоринку задля досягнення стабільних, прогнозованих та єдиних правил для кожного учасника, пояснює Олександр Рєпкін.

В цивілізованому світі не відокремлюють зелені джерела енергетики, їх об’єднують в потужні та комбіновані енергетичні системи та енергоострови, – каже він. – Приміром, для водневої енергетики первинним енергетичним ресурсом є звичайна вода у поєднанні з екологічною енергією сонця, вітру чи геотермальною водою, тому ми запрошуємо долучитися до Водневої ради представників громадського сектора, влади, бізнесу та представників всіх видів відновлюваної енергетики України.

Передбачається, що Воднева рада, яка покликана розвивати водневі та новітні комбіновані енергетичні системи в Україні, стане повноправним членом Всесвітньої експертної організації водневої енергетики Hydrogen Council, яка співпрацює зі світовими аналітичними, інформаційними агенціями та міжнародними організаціями, зокрема – Bloomderg New Energy Finance, McKinsy&Co, World Economic Forum та іншими.

В Охматдете открыли стерилизационное отделение с современным оборудованием

В Охматдете открыли стерилизационное отделение с современным оборудованием

В столичной детской больнице «ОХМАТДЕТ» открыли новое стерилизационное отделение. Отныне лечение и операции будут более безопасными как для детей, так и для медиков. Об этом сообщает Правительственный портал.

Центральное стерилизационное отделение - это отдельное структурное подразделение больницы, в котором проводят предстерилизационную очистку изделий медицинского назначения (инструментов, катетеров, зондов) и стерилизацию белья, перевязочного материала, других медицинских изделий паровым и воздушным методами.

"Новое стерилизационное отделение, которое оснащено современным оборудованием, - яркое свидетельство последовательной политики корпорации, гарантирующее каждому маленькому пациенту и всему медицинскому персоналу больницы безопасность. Инвестиция в здоровье и образование наших детей - это лучшая инвестиция в будущее нашей страны», - отметил заместитель министра здравоохранения Украины Роман Илык.

«ОХМАТДЕТ» - это больница национального уровня. Ежегодно здесь консультируют более 300 тысяч детей, около 20 тысяч - получают неотложную помощь, более 18 тысяч детей лечится в стационаре. Ежегодно в детской больнице «ОХМАТДЕТ» хирурги проводят около 7 тысяч операций.

Стерилизационное отделение в «ОХМАТДЕТ», которое работало до сих пор в больнице, было построено еще в 1986 году. За 31 год работы его ни разу не ремонтировали и не обновляли. Оборудование, которым пользовались медики, устарело и не отвечало ни потребностям времени, ни современным стандартам обеззараживания.

В конце прошлого года администрация больницы приняла решение о переоснащении и переводе отделения в новые помещения, которые отвечают современным санитарно-эпидемиологическим стандартам.

С середины мая начались работы, которые продолжались до декабря 2017 г. Стоимость проекта в целом с оборудованием и его установкой составила 25,5 млн грн. Помещения нового Центрального стерилизационного отделения полностью оснащены современным оборудованием, мебелью, расходными материалами и готовы к началу работы для обеспечения полной потребности больницы.

На даху одного з коледжів Тернопільщини встановили 20 сонячних колекторів


Фото: Уніан

На Тернопільщині в Збаразькому професійному коледжі з посиленою військовою підготовкою завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Польщі в рамках програми «Польська допомога» реалізували проект «Школа доброї енергії», встановивши 20 сонячних колекторів.

Це дозволить не тільки забезпечити теплою водою гуртожиток, в якому встановлено 15 сонячних колекторів підігріву води за рахунок сонячної енергії, а й їдальню, де встановлено 5 сонячних колекторів, повідомляє УНІАН.

Для Тернопільської області надзвичайно важлива співпраця з Республікою Польща і саме тому, приємно констатувати, що крім відносин між воєводствами та регіоном, є ще й практичні речі, які реалізовуються на Тернопільщині. Так, нещодавно, у Тернополі відкрили Регіональний центр підтримки підприємництва в рамках програми польської допомоги, а тепер відкриваємо комплекс по обігріву приміщення та води для військового коледжу у Збаражі, що дозволить забезпечити потребу у гарячій воді цілодобово, – зазначив під час відкриття голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Принагідно він висловив вдячність усім причетним до реалізації проекту, зокрема керівнику відділення Асоціації міст України, за сприяння якої було залучено іноземні кошти.

Я сподіваюся, що це створить певні комфортні умови для тих, хто тут навчається та працює. А наше завдання з боку держави – максимально допомогти в плані створення умов, і ми готові забезпечити співфінансування, зокрема, в частині заміни вікон, дверей і утеплення фасаду, – зауважив голова ОДА.


Фото: Уніан

Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак розповів, що виконавцями проекту є польська Фундація «INNOWATIS» спільно з Тернопільським регіональним відділенням Асоціації міст України. Ще одним партнером є товариство «HEWALEX», яке встановило всі 20 сонячних колекторів.

Проект реалізовувався з травня до листопада 2017 року. Його вартість – близько двох мільйонів гривень, і це перший проект в Україні, реалізований у закладі профтехосвіти. Надалі, сподіваємося, що Міністерство закордонних справ Республіки Польща підтримає нас з ідеєю продовження проекту і поширення його на інші навчальні заклади профтехосвіти в Україні. Ці колектори забезпечують потребу гарячої води як у зимовий період, так і у літній, що цілком задовольняє потребу коледжу. А гарячої води, до слова, в навчальному закладі не було 10 років! Крім цього, після встановлення цих колекторів очікуємо ще й економію електроенергії у порядку 700-1000 кВт на місяць, – сказав Гірчак.

Достигнута договоренность о возобновлении регулярных авиарейсов Киев-Лиссабон

Порошенко договорился о возобновлении регулярных авиарейсов Киев-Лиссабон

Президент Петро Порошенко и премьер-министр Португалии Антониу Кошта договорились о возобновлении регулярного авиасообщения между Киевом и Лиссабоном. Встреча состоялась во время визита Порошенко в Португалию, сообщает пресс-служба главы государства.

“Собеседники пришли к согласию о наличии значительных возможностей для активизации торгово-экономического сотрудничества между Украиной и Португалией. В этом контексте были обсуждены перспективы реализации совместных проектов в различных сферах”, - говорится в сообщении.

В частности, Порошенко и Кошта договорились интенсифицировать работу двусторонней Межправительственной комиссии по вопросам экономического, промышленного и технического сотрудничества и провести ее очередное заседание в 2018 году.

Как отмечалось, подписание Соглашения об экономическом сотрудничестве создаст необходимые условия для развития двустороннего торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества.

“Также была достигнута договоренность о возобновлении регулярного прямого авиасообщения между Киевом и Лиссабоном”, - отметили в АП. Кроме того, собеседники договорились усилить сотрудничество в области энергетики, судостроении, авиации, а также культуры и туризма.

Виробництво кукурудзяного крохмалю в Україні зросло майже на 20%На зовнішні ринки було поставлено 57,2 тис тонн кукурудзяного крохмалю.

Виробництво кукурудзяного крохмалю в Україні продовжує щомісяця зростати. За підсумками жовтня в Україні було вироблено близько 8,41 тис тонн кукурудзяного крохмалю, що на 17,4% перевищує аналогічний показник минулого року. За десять місяців 2017 року Україна збільшила виробництво кукурудзяного крохмалю на 37,7% – до 73,75 тис тонн, повідомляє UBR.
Експорт кукурудзяного крохмалю з країни також стрімко зростає. За підсумками 2016/17 сезону українські експортери поставили на зовнішні ринки понад 57,2 тис тонн кукурудзяного крохмалю, що майже вдвічі перевищує відвантаження сезоном раніше.

На початку поточного 2017/18 маркетингового року темпи експорту кукурудзяного крохмалю залишаються близькими до рівня минулого сезону. За два місяці 2017/18 МР Україна експортувала 7,7 тис тонн кукурудзяного крохмалю. Основними імпортерами вже традиційно залишалися Індонезія, Євросоюз і РФ.

Прикарпатское село получило собственный туристический бренд

Прикарпатское село получило собственный туристический бренд

В селе Татарив, что в Ивано-Франковской области, презентовали туристический логотип как часть промоционального брендинга села. Об этом сообщает «Галицкий корреспондент».

«Татарив себя позиционирует как туристическое село, поэтому здесь решили создать логотип, который будет выделять село среди сотен других и одновременно представит его как уникальную рекреационную территорию и туристический объект», - говорится в публикации.

Отмечается, что работа над разработкой продолжалась примерно полгода. Туристический логотип создавали специалисты из Ивано-Франковска. Среди четырех предложенных вариантов выбрали тот, который больше отражает архитектуру Татарове.

В частности, в логотипе использованы элементы местной достопримечательности - здания Татаривского вокзала, построенного в псевдоготическом стиле с вкраплениями элементов гуцульской архитектуры 30-х годов прошлого века.Татарив стало первым селом в Ивано-Франковской области и одним из первых в Украине, которое получило собственный бренд.

Известно, что Татарив - климатический курорт Карпат, расположенный в долине реки Прут на высоте 750 м над уровнем моря, в 20 км от Яремче. Населенный пункт находится в пределах Карпатского национального природного парка.

Основні трубні підприємства України у січні-листопаді 2017 року збільшили виробництво труб з чорних металів на 23,4%Основні трубні підприємства України в січні-листопаді 2017 року збільшили виробництво труб з чорних металів на 23,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 964,3 тис. тонн, в тому числі в листопаді випущено 89,7 тис. тонн, повідомляє uaprom.info.

Як повідомили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), що не входять в об’єднання «Укртрубопром» підприємства за 11 місяців поточного року наростили випуск труб на 17,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 322,4 тис. тонн, в тому числі в листопаді справили 28,6 тис. тонн.

При цьому в МЕРТ уточнили, що не входять в «Укртрубопром» Маріупольський меткомбінат (ММК) збільшив випуск труб на 75,2% – до 143,7 тис. тонн труб (в листопаді – 12,7 тис. тонн). Як повідомляв «Укртрубопром», трубні підприємства об’єднання за підсумками січня-листопада поточного року збільшили виробництво продукції на 26,6% – до 643,2 тис. тонн, зробивши в листопаді 61,1 тис. тонн труб.

Так, Харцизький трубний завод (ХТЗ, Донецька обл.), що знаходиться на НКТ, в січні-листопаді-2017 справив 3,4 тис.тонн труб (в березні-листопаді простоював), тоді як за 11 місяців 2016 – 19,2 тис. тонн.

Випуск труб на «Інтерпайп-НТЗ» за вказаний період зріс на 62,4% – до 233,7 тис. тонн. «Інтерпайп Ніко Тьюб» наростив виробництво на 37,2% – до 274,9 тис. тонн (27,8 тис. тонн).

Дніпровський трубний завод (ДТЗ) знизив випуск труб на 23,4% – до 16,4 тис. тонн (0,9 тис. тонн). «Сентравіс» наростив виробництво на 9% – до 17 тис. тонн нержавіючих труб (1,7 тис. тонн).

Завод «Трубосталь» збільшив виробництво на 8% – до 2,7 тис. тонн труб (0,2 тис. тонн), «ЮТіСТ» – на 46,7%, до 4,4 тис. тонн (0,2 тис. тонн).

ПриватБанк скоро получит новую стратегию и главу правления

ПриватБанк скоро получит новую стратегию и главу правления

Вскоре будет избран новый председатель правления ПриватБанка и презентована новая стратегия развития, что даст толчок для развития ПриватБанка, сообщил во время пресс-конференции министр финансов Александр Данилюк.

"В ближайшее время будет избран новый председатель правления ПриватБанка и презентована новая стратегия развития", - сказал Данилюк. Он отметил, что это даст толчок для развития ПриватБанка и выведет его на новый уровень.

Как известно, главой правления ПриватБанка до его национализации был Александр Дубилет. Позже председателем правления банка был назначен Александр Шлапак. В конце июня он подал в отставку.

PaySpace Magazine назвал booking.uz.gov.ua лучшим интернет-сервисом продажи билетов

PaySpace Magazine назвал booking.uz.gov.ua лучшим интернет-сервисом продажи билетов

Сервис booking.uz.gov.ua признан лучшим по приобретению билетов в интернете по версии онлайн-журнала «PaySpace Magazine». Об этом сообщает пресс-служба ПАО "Укрзалізниця".

"Конкурс среди представителей сферы электронной коммерции и FinTech Украины издание провело уже во второй раз", - говорится в сообщении.

Победителей в номинациях выбирали путем открытого голосования. Специализированный онлайн-журнал "PaySpace Magazine" во время ежегодного конкурса "PaySpace Magazine Awards 2017" ставил перед собой серьезную задачу: определить лидеров на рынке электронной коммерции и FinTech Украины, отметили в пресс-службе.

Система открытого интернет-голосования позволила сделать это исключительно на основе мнений и преимуществ пользователей. Победители были определены в 18 категориях, которые охватывают основные сферы, где сейчас растет конкуренция и проходит борьба за клиента.

Конкурс проходил с 1 октября, онлайн-голосование – в течение ноября. В декабре организаторы осуществили подсчет голосов и 14 декабря в каждой категории определили победителей.

В компании сообщили, что за прошлый месяц через сеть интернет было реализовано более 46% общего объема продажи билетов Укрзалізницей.

Мешканець Харківа створив Telegram-бота для пошуку дешевих автобусних квитків до ЄвропиХарків’янин створив Telegram-бота для пошуку дешевих автобусних квитків по Україні та Європі.

Якщо ви збираєтеся в подорож і шукаєте самі бюджетні автобусні квитки, варто звернути увагу на Bussy_bot. Це Telegram-бот, який допомагає знайти найдешевші квитки по 3199 маршрутами від 214 перевізників, передає ain.ua.

Щоб скористатися ботом, досить ввести місто виїзду, місто приїзду і дату подорожі, після чого на екрані протягом декількох секунд з’явиться список варіантів. Купити квиток можна через бота – перейшовши за посиланням на сторінку бронювання.

«Бассі» виконаний в стилі кота і спілкується з використанням муркотіння, нявкання і котячих смайлів. Таким чином розробник хотів зробити спілкування з ботом більш приємним для користувача. Бот доступний на двох мовах – англійській і українській.

Cтворив бота харків’янин Владислав Сіріньок. Ідею створення такого бота підказав йому друг, який часто подорожує Європою. Публічне тестування почали в кінці минулого тижня.

Отримали більше 100 користувачів в першу добу і теплі відгуки. Я думаю, зіграла роль «котячого» брендингу, – повідомив Владислав

Розробник планує запустити кампанію на ProductHunt з орієнтацією на ЄС. В майбутньому Владислав також обіцяє зробити бота «розумнішого» і забезпечити його великою кількістю можливостей.

Зараз я збираю фідбек від користувачів, щоб зрозуміти, які функції їм дійсно потрібні. Доводиться враховувати специфіку розробки conversational interfaces («розмовних інтерфейсів») – чат-бот повинен надати користувачеві необхідні результати максимально швидко і з мінімумом когнітивної навантаження. Тобто без необхідності писати багато тексту, натискати багато кнопок, і т.д., – пояснив Влад.

Покищо бот переадресовує користувача на загальну систему бронювання та оплати, але в подальшому розробники планують спростити процес оплати квитків, зробивши можливим оплату прямо в Telegram.

Голова Одесской ОГА: В борьбе за Летний театр поставили точку

Председатель Одесской ОГА: В борьбе за Летний театр поставили точку
Фото: Максим Степанов, Фейсбук

Зеленая зона Летнего театра в Одессе, на которую посягала строительная компания, спасена. Отныне она находится под защитой государства. Об этом написал председатель Одесской облгосадминистрации Максим Степанов на своей странице в Facebook.

“В борьбе за Летний поставлена точка. Министерство культуры включило эту территорию в черту Городского сада Одессы. Отныне она под защитой государства. Ни одного ТРЦ там быть не может ни по закону, ни по справедливости. Поздравляю одесситов с победой. Уверен, что вскоре Летний снова станет любимым местом для отдыха", - написал Степанов.

Как сообщалось, 18 ноября в Одессе активисты протестовали против решения городского совета, которым участок Летнего театра в центре города переходил строительной компании в аренду сроком на 50 лет. В связи с планируемым строительством административного дома со вспомогательными, торговыми помещениями застройщики планировали вырубить 109 деревьев.

В ходе акции протеста активисты сломали ворота и проникли на закрытую территорию Летнего сада. Тогда же глава Одесской облгосадминистрации Максим Степанов заявил, что сделает все возможное, чтобы урегулировать этот вопрос и сохранить Летний театр от застройки.

Территория Летнего театра является частью Городского сада, который имеет более чем двухсотлетнюю историю.

В Україні за міжнародним досвідом створять нову модель розвитку сільськогосподарського дорадництва

агро

Мінагрополітики розраховує на підтримку дорадчих служб, оскільки дорадництво є ефективним інструментом донесення інформації до селян. Тому дуже важливо сформувати нову модель розвитку сільськогосподарського дорадництва, з урахуванням набутого власного досвіду та досвіду інших країн, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета під час Міжнародної конференції «Дорадництво як інструмент сільського розвитку: досвід Латвії для України», яка відбулася в рамках проекту «Зміцнення системи дорадництва для інтеграції сільського сектору в спільний ринок ЄС». Участь у заході взяли народні депутати, представники Посольства Латвії в Україні, Посольства США в Україні, Мінагрополітики, Київського кооперативного інституту бізнесу і права, українських та латвійських державних організацій.

Наразі Мінагрополітики вживає ряд заходів, які спрямовані на розвиток аграрного сектору, зокрема, розширення співпраці з ЄС у сфері сільського розвитку, диверсифікацію сільської економіки та підвищення рівня доходів сільського населення. Значну увагу планується приділяти проведенню інформаційно-просвітницькій кампанії: організовувати проведення днів сільського розвитку в регіонах, конференцій, круглих столів за участі усіх зацікавлених сторін, – відмітив заступник Міністра Віктор Шеремета.

За його словами, у світлі вже зроблених кроків у реформуванні децентралізації влади та необхідності реалізації положень Угоди про Асоціацію з ЄС, наразі потрібно розширювати сільськогосподарську дорадчу діяльність у напрямі стимулювання розвитку малого і середнього підприємництва у сільській місцевості, в тому числі за межами сільськогосподарського виробництва, а також сільськогосподарської кооперації. Зокрема, сьогоднішня зустріч присвячена вивченню латвійського досвіду формування спроможної та ефективної системи дорадчих служб.

"Шахтар" на Новий рік подарує уболівальникам мультфільм

"Шахтар" на Новий рік подарує уболівальникам мультфільм

Донецький футбольний клуб "Шахтар" підготував новорічний подарунок всім уболівальникам - мультфільм про популярну в Україні трійцю запорізьких козаків.

Мультфільм під назвою "Як козаки на "Донбас Арені" у футбол зіграють" з'явиться на офіційних ресурсах клубу найближчим часом. Про це "гірники" повідомили на своїй сторінці у facebook.

Головні герої анімаційної стрічки - відоме тріо запорізьких козаків: Грай, Око і Тур. У 2017 році легендарним персонажам виповнюється 50 років. Над мультфільмом працювала студія анімації Baraban, якій належать права на образи козаків.

Подію прокоментував виконавчий продюсер студії Євген Татаринов: "Виробництво триває вже майже два місяці, в ньому задіяні 13 чоловік. Казаки є найулюбленішими національними персонажами мультфільмів в Україні, і ми дуже раді, що вони як і раніше мають всенародну любов і приєднуються до такого масового виду спорту, як футбол. Настав момент, щоб казаки, нарешті, зіграли з "Шахтарем" на "Донбас Арені".

Украинские семейные врачи едут на учебу в Канаду

Украинские семейные врачи едут на учебу в Канаду

Канадско-Украинский Фонд совместно с Министерством здравоохранения избрали победителей конкурса среди работающих в селе семейных врачей для участия в трехдневном учебном курсе по неотложной медицинской помощи в сельских больницах. Об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения.

"Для участия в конкурсе поступило более 30 заявок от семейных врачей из большинства регионов Украины. Конкурсная комиссия разработала критерии оценки мотивационных писем и резюме. Со своей стороны Минздрав Украины полностью обеспечил организационное сопровождение конкурса", - говорится в сообщении.

По результатам рассмотрения документов, шесть кандидатов, которые получили самые высокие баллы, были приглашены для участия в скайп-собеседовании на английском языке с представителем Канадско-Украинского Фонда. После проведения собеседования были выбраны три победителя, которые получили возможность принять участие в учебном курсе в Канаде и получить новые знания и опыт.

Учеба будет проходить 19-21 января 2018 года на базе медицинского факультета университета Калгари, Канада.

Продовження не забариться.

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments