Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 179 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 01-100) і тут (№№ 101-...)

Експорт овочів з України за січень-жовтень 2017 року зріс на 104%За підсумками 9 місяців 2017 року зростання обсягу експорту овочів з України склало 104% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і сягнуло $43,7 млн.

Про це повідомив віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), координатор Центру підтримки експорту при УСПП Денис Красніков в ході 14-ї міжнародної конференції «Овочі та фрукти України-2017. Об’єднання заради успіху», яка відбулася в Києві, повідомляє AgroPolit.com.

За словами Краснікова, розширення експорту за рахунок овочів — важливий крок на шляху розвитку експортного потенціалу. Але українським городникам слід пам’ятати, що збільшення доходів від експорту можливо за рахунок поставок не лише овочів, а й продуктів їхньої переробки. Наприклад, овочевих рагу, маринованих овочів у вигляді консервів тощо. Водночас доходи зростуть щонайменше на третину, — пояснив віце-президент УСПП.

За даними Центру, основні види овочів, котрі експортуються з України, — це горох (частка в експорті 48%), помідори свіжі або охолоджені (22,8%), огірки корнішони свіжі або охолоджені (7,2%), картопля (6,2 %), цибуля (5,3%). Найбільша динаміка приросту за 9 місяців 2017 р. спостерігалася щодо гороху, який практично не поставлявся на зовнішні ринки в 2016 р. Також істотно зросли поставки картоплі — 113% і огірків — 53%. Однією з перспективних нішевих культур для експорту є часник, обсяг поставок якого за кордон зріс у 2017 році на 48%.

Ключовими партнерами України з експорту овочів протягом 9 місяців 2017 року виступають Індія (35,7%), Білорусь (34,2%), Туреччина (12,3%), Польща (8,6%).

Серед конкретних позицій в основні країни експорту фруктів найбільшу частку посідають: до Індії — горох (100%); до Білорусі — помідори (55%) і картопля (17%); до Туреччини — горох (100%); до Польщі — огірки (43%) та помідори (38%).

На Херсонщине завершили строительство ЛЭП Новокаховская – Херсонская

На Херсонщине завершили строительство ЛЭП Новокаховская – Херсонская

После реконструкции включена под напряжение воздушная линия 330 кВ Новокаховская - Херсонская в рамках масштабного проекта строительства электролинии 750 кВ Запорожская АЭС - Каховская с подстанцией 750 кВ "Каховская", сообщает НЭК "Укрэнерго".

"Тем самым Укрэнерго завершило реализацию второго международного контракта в рамках масштабного проекта строительства электролинии 750 кВ Запорожская АЭС - Каховская с подстанцией 750 кВ "Каховская", - говорится в сообщении.

Отмечается, что включение под напряжение линий электропередачи 330 кВ Новокаховская - Херсонская и Новокаховская - Островская открыло возможность подключения двух уникальных автотрансформаторов на подстанции 750 кВ "Каховская", а также трансформатора поперечного регулирования, который в дальнейшем позволит осуществлять регулирование перетеканий с Запорожской АЭС к подстанции 750 кВ "Каховская".

Параллельно продолжаются работы по реконструкции оборудования на двух подстанциях 330 кВ "Херсонская" и "Каховская", а также строится новая линия 750 кВ Запорожская АЭС - Каховская длиной 190 км.

Ранее, в июне 2017 года, было завершено строительство захода 330 кВ Новокаховская - Островская, проведена реконструкция действующего участка воздушной линии и присоединение нового захода с 250 опор.

47% виготовленої продукції компанії “Росава” йде на експорт


Фото: прес-служба компанії Росава

Під час інтерв’ю для Delo.UA генеральний директор компанії “Росава” Олександр Далиба розказав про збільшення частки виготовленої продукції яка йде на експорт до 47% за період з січня по жовтень цього року.

Для порівняння у 2016 році на експорт пішло 41% виготовленої продукції.

Збільшується частка шин “Росава” на вітчизняному ринку. Так у 2013 році доля “Росави” складала 15%, за 10 місяців цього року цей показник вже 40%.

Все це відбувається на загальному фоні збільшення виробництва шин на підприємстві у Білій Церкві, якщо у 2016 році було виготовлено 3.9 млн шин, то в цьому році показники плануються на рівні 4.4 млн штук.

Нагадаємо, що компанія “Росава” поступово модернізує своє виробництво та за два-три роки обсяги виробництва мають скласти 6 млн шин на рік, говорять на підприємстві.

Датчане построят на Житомирщине солнечную электростанцию мощностью 19 МВт

Датчане построят на Житомирщине солнечную электростанцию мощностью 19 МВт

Датская компания Better Energy планирует в следующем году начать строительство мощной солнечной электростанции в Бердичевском районе Житомирской области. Об этом шла речь на вчерашней встрече в Житомирской областной госадминистрации, сообщает пресс-служба ОГА.

"Приятно, что инвесторы готовы вкладывать средства в нашу область, поскольку это рабочие места, налоги и развитие. Я готов идти навстречу во всех вопросах, которые будут возникать, и максимально их решать, чтобы как можно быстрее этот проект начал работать на территории Житомирщины. Уверен, что наше сотрудничество даст хороший результат, и уже в 2018 году начнется строительство мощной солнечной электростанции в Бердичевском районе", - отметил председатель Житомирской ОГА Игорь Гундич.

Он отметил, что и другие иностранные инвесторы желают принимать участие в проектах развития солнечной энергетики в области, но если Better Energy начнет строительство в 2018 году, как планирует, то датчане будут первыми, кто поставит мощную солнечную электростанцию на Житомирщине. Запланированная мощность электростанции - 19 МВт.

Во встрече также приняли участие заместитель председателя Миссии Королевства Дании в Украине Ева Барлёзе и представители компании Tesla Energo LLC, сообщили в ОГА.

На своей странице в Facebook Гундич написал, что сегодня подписаны меморандумы и с другими иностранными инвесторами.

"Сьогодні підписав 4 меморандуми про максимальне сприяння з українськими та іноземними інвесторами щодо будівництва потужних сонячних електростанцій на датських та ірландських інвестиціях, виробництва ефірних олій на польських інвестиціях, а також виробництва бетонних виробів на українських інвестиціях", - проинформировал руководитель области.

Протягом року в економіку Одеської області було інвестовано 12 млрд грнКапітальні інвестиції в Одеській області зросли на 28,7% у порівнянні з аналогічним періодом (січень-вересень) минулого року.

Протягом 2017 року в економіку області було інвестовано 12 млрд гривень. Найбільша частка капітальних інвестицій припадає на транспорт, сільське господарство, поштову та кур’єрську діяльність – понад 20% від загальної кількості, передає прес-центр Одеської ОДА.

Відзначається, що це кошти вітчизняних інвесторів. Щодо іноземних інвестицій, то їх загальний обсяг станом на 1 жовтня 2017 склав 1,4 мільярда доларів США – що на 4% більше, ніж показник на момент 1 січня 2017.

Серед основних країн-інвесторів, на які припадає майже 90% інвестицій варто відзначити Кіпр (35%), Сінгапур (17,6%), Нідерланди (6,5%), Великобританія (6,3%), Німеччина (6 3 %), США (4,8%), Монако (3,8%) і Франція (3,7%). Таким чином, обсяг прямих іноземних інвестицій в розрахунку на душу населення регіону станом на 1 жовтня поточного року становить 580 доларів США, – зазначив директор департаменту економічної політики Одеської облдержадміністрації Дмитро Радулов.

Украина экспортировала яиц на $60 млн

Украина экспортировала яиц на $60 млн

Украина за январь-ноябрь 2017 г. экспортировала 80,2 тыс. т яиц в скорлупе на сумму $60,4 млн. Об этом свидетельствуют данные Государственной фискальной службы, передает АgroРortal.

Импорт яиц за этот период составил 5,26 тыс. т на $17,8. Положительное сальдо внешней торговли яйцами в скорлупе составило $42,6 млн.

Первое место среди импортеров указанной продукции из Украины с долей 45,8% принадлежит ОАЭ ($27,7 млн), второе занимает Ирак ($10,4 млн, доля — 17,27%), третье — Катар ($4,3 млн, 7,1%).

При этом с начала года Украина покупала яйца в скорлупе в Польше ($6,98 млн, 39,1%), Болгарии ($ 4,3 млн, 24,36%) и Германии ($3,18 млн, 17,86%).

За січень-жовтень в Україні виготовили 56 тис тонн яловичиниУкраїнські підприємства за січень-жовтень 2017 року виробили 55,9 тис. тонн свіжої та замороженої яловичини. Про це свідчать дані Держстату, повідомляє Latifundist.

При цьому виробництво свіжої та охолодженої яловичини за звітний період знизилася на 9,9% до 44,1 тис. тонн, виробництво замороженої яловичини – збільшилася на 16,5% до 11,8 тис. тонн.

Згідно з повідомленням, в жовтні 2017 року українські підприємства виробили 5,2 тис. тонн свіжої та охолодженої яловичини і 1,6 тис. тонн замороженої яловичини.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у жовтні в Україні виробництво замороженої свинини та охолодженої курятини зросло на 41%.

На Черниговщине обустраивают первый в области европейский ограничитель движения

На Черниговщине обустраивают первый в области европейский ограничитель движения
Фото: Укравтодор

Первый в Черниговской области объект замедления трафика появится на автомобильной дороге Чернигов - Киев - Новые Ярыловичи, сообщает Государственное агентство автомобильных дорог Украины."Для уменьшения скорости в населенных пунктах Укравтодор вводит комплекс мероприятий Traffic calming measures. Это позволит уменьшить количество ДТП, возникающих из-за нарушения скоростного режима. В ближайшее время такое инженерное решение замедления трафика появится на автомобильной дороге М-01 Чернигов - Киев - Новые Ярыловичи в селе Ивановка Черниговского района", - говорится в сообщении.

В Укравтодоре отметили, что подобные инженерные решения успешно внедряют в странах Европы. Проехать ограничители движения со скоростью более 60 км/ч невозможно. В Украине таких ограничителей до 2017 года не было. Внедрение этой системы началось с г. Лохвица Полтавской области.

В Хмельницькому у 2022 році буде побудовано сміттєпереробний заводМіський голова Олександр Симчишин, сміттєпереробний завод у обласному центрі має бути збудований у 2022 році, передає Незалежний громадський портал.

У липні Хмельницька мерія заявила про готовність викупити 5 га під будівництво сміттєпереробного заводу.

В наступному році заплановано виділити 200 тис. грн на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва сміттєпереробного заводу. Кошти закладені у спеціальному фонді на виконання заходів Програми економічного та соціального розвитку Хмельницького. Про це свідчать цифри в оприлюдненому проекті бюджеті міста на 2018 рік.

Уникальную селянскую хату конца XIX века покажут туристам на Харьковщине

Уникальную селянскую хату конца XIX века покажут туристам на Харьковщине

В Писаревском этнографическом музее под открытым небом "Украинская слобода" на Харьковщине реконструировали селянскую хату конца XIX века.

Это единственная на Золочевщине достопримечательность, благодаря которой посетители могут узнать, как жили селяне в ту историческую эпоху, сообщается на сайте Харьковской облгосадминистрации.

"Реконструкция дома уже завершена, осталось только установить ограждение и водостоки. Сейчас мы понемногу переносим экспонаты из здания корчмы, хочу еще что-то доделать - расписать печь, установить скамьи. Думаю, что весной здание будет принимать посетителей", - рассказал директор музея Леонид Кобец.

Он отметил, что для развития здесь зеленого туризма в реконструкции также нуждаются здания корчмы и кладовой. В первой, в частности, планируется обустроить заведение общественного питания, чтобы посетители могли попробовать настоящие украинские блюда.

Как сообщили в ОГА, работы в музее под открытым небом "Украинская слобода" профинансировали совместно за счет областного бюджета и местной громады. В целом на ремонт и реконструкцию было выделено почти 200 тыс. грн. "Ремонтные работы проходили в сентябре - октябре. Был усилен фундамент (металлическая стяжка), вставлены двери и окна, постелен пол, утеплены потолок, построена печь, проведены другие внутренние работы", - рассказал глава Золочевской РГА Игорь Гурин.Стоит отметить, что комплекс музея начал работать в 2008 году. Его экспонаты появились в Писаревке в разное время. Так, кладовая и корчма всегда размещались в этом месте, а другие сооружения были привезены. Например, хату привезла в Малыжино на Золочевщину семья селян с Мерчика в 1929 году. Затем в ней был детский сад и управление колхоза, а потом ее перевезли в Писаревку. Хату хотели забрать в музей в Сковородиновку, но громада настояла на том, чтобы здание осталось.

Сейчас экспозиция музея насчитывает более полутысячи экспонатов, среди которых - рушники середины XIX века и вышиванки. Их собирали энтузиасты в Писаревке и соседних селах.

Короткою стрічкою:

Шахтеры ДТЭК Павлоградуголь добыли рекордные 19 млн тонн угля
Шахтеры ДТЭК Павлоградуголь установили рекорд, преодолев отметку угледобычи в 19 млн тонн. С начала года добыча на угольных предприятиях объединения возросла на 1,6 млн тонн или на 10% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
http://xn--80aafeg3bveo.dp.ua/36833

Унікальний напій з Волині експортуватимуть в Європу
В Україні невдовзі стартує продаж унікального живильного напою, виготовленого з натуральних волинських ягід та цілющих рослин і насіння. Він не має барвників, консервантів, ароматизаторів, цукру чи хімічних засобів.
http://news.agro-center.com.ua/plant-growing/v-ukraini-vyroblyaut-unikalnyy-napij.html#.WjFKStJl_IV

"Укргаздобыча" увеличила добычу газа на 600 миллионов кубометров
ПАО "Укргаздобыча" с начала 2017 года увеличило добычу природного газа по сравнению с аналогичным периодом 2016 года на 600 млн кубометров, - до 14,317 млрд кубометров. Источник: https://biz.censor.net.ua/n3039082
https://biz.censor.net.ua/news/3039082/ukrgazdobycha_uvelichila_dobychu_gaza_na_600_millionov_kubometrov

Наступного року «Лозівські машини» вдвічі збільшать експорт
Компанія «Лозівські машини» в 2018 році планують збільшити частку експорту в продажах сільгосптехніки з 20% до 35-40%. Цього року компанії вдалось відкрити можливості входу на ринки країн Центральної та Південної Європи, Південної Америки та Австралії, крім цього, компанія починає просування та продажі техніки на ринку Німеччини.
http://www.agrotimes.net/tehnika/nastupnogo-roku-lozivski-mashini-planuyut-vdvichi-zbilshiti-chastku-eksportu-

Національний лоукост здійснюватиме рейси на сучасних Boeing 737 NG
Компанія SkyUp використовуватиме для польотів сучасні лайнери Boeing 737 NG. Поява SkyUp відкриє нові можливості для подорожей українців, надавши їм широку географію польотної мережі та поєднавши між собою різні куточки країни.
http://www.unn.com.ua/uk/news/1704153-natsionalniy-loukost-zdiysnyuvatime-reysi-na-suchasnikh-boeing-737-ng

Пассажирские авиаперевозки в Украине выросли на треть
За январь-ноябрь 2017 объемы пассажирских перевозок украинских авиакомпаний выросли по сравнению с соответствующим периодом 2016 на 29,6%.
http://hubs.ua/news/passazhirskie-aviaperevozki-vy-rosli-na-30-120113.html

В Украине расширили перечень компаний, которые участвуют в программе компенсации стоимости техники
Перечень компаний, которые участвуют в государственной программе компенсации 20% стоимости при приобретении отечественной сельскохозяйственной техники, расширился до 60 участников.
https://latifundist.com/novosti/38164-v-ukraine-rasshirili-perechen-kompanij-kotorye-uchastvuyut-v-programme-kompensatsii-stoimosti-tehniki

"Інтерхім" завершив реалізацію проекту вартістю понад 50 млн євро
Введено в експлуатацію новий 8-поверховий лабораторно-виробничий комплекс з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ), логістичний центр і система маркування лікарських засобів, яка використовується для автоматичного відстеження їх руху від виробника до кінцевого споживача або пацієнта.
https://health.unian.ua/country/2294964-interhim-zavershiv-realizatsiyu-proektu-vartistyu-ponad-50-mln-evro.html

Як "жебракує" столиця, соціальні новини:

У Києві з'явилися ще два сквери

У Києві з'явилися ще два сквери

Київська міська рада надала статус скверу двом земельним ділянкам у Дніпровському районі столиці. Відповідне рішення підтримали депутати Київради.

Зокрема, статус скверу надано земельній ділянці на проспекті Алішера Навої, 55 площею 0,2557 га.

"Це резонансне питання. Рік тому забудовник зрізав дерева без погодження мешканців. Сьогодні забудовник програв усі суди. Цей проект пройшов бюджетну комісію, екологічну комісію та комісію з питань містобудування. Тому пропоную поставити крапку в цій історії, надати статус скверу цій території, щоб в 2018 році провести там благоустрій", - сказав депутат Київради Олексій Новіков, презентуючи рішення.

Крім того, міська рада надала статус скверу ділянці на проспекті Алішера Навої, 57 орієнтовною площею 0,3943 га. Реалізація рішення здійснюється в межах бюджетного фінансування КО "Київзеленбуд".

В Киеве начали строительство детского сада в Соломенском районе

В Киеве начали строительство детского сада в Соломенском районе

КП «Житлоинвестбуд-УКБ» начало подготовительные работы для строительства детского учебного заведения на бульваре Гавела, 81-А в Соломенском районе. Проектом предусмотрено строительство 3-этажного здания детского учреждения. Мощность ясли-сада - 260 мест. Это 14 групп, из которых 4 - ясельные группы на 15 детей и 10 - дошкольные на 20 детей, передает пресс-служба городской администрации.

"При достройке детского учебного заведения будут использованы современные строительные материалы и новые технологии по энергосбережению. Особое внимание уделено вопросам энергосбережения: будет обустроен утепленный фасад, предусмотрены системы вентиляции с рекуперацией воздуха, установлено энергосберегающее освещение", - подчеркнул заместитель председателя КГГА Александр Спасибко.

В здании сада будут обустроены залы для музыкальных и физкультурных занятий, бассейн, пищеблок, стирально-гладильные помещения, медицинский блок с физиотерапевтическим кабинетом и изолятором.

Для транспортировки маломобильных групп населения на второй и третий этажи, где расположены музыкальный и физкультурный залы, проектом предусмотрен лифт грузоподъемностью 1000 кг и пандус на первый этаж.

На территории детского сада предусмотрены групповые площадки с теневыми навесами, спортивно-игровая зона, зона юных натуралистов и хозяйственная зона.

Из-за отсутствия финансирования работы прекратились еще в 1982 году.

"Ожидается, что детский сад на бульваре Вацлава Гавела, 81-А начнет свою работу до 1 сентября 2019 года", - отметил директор КП «Житлоинвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп.

Першу чергу реконструкції київського зоопарку закінчимо навесні

Кличко: Першу чергу реконструкції київського зоопарку закінчимо навесні

Столична влада оновлює київський звіринець, щоб він був сучасним і комфортним. Першу чергу реконструкції зоопарку планують закінчити вже наступної весни, а загалом проект реконструкції розрахований на три роки. Про це заявив голова Києва Віталій Кличко в ефірі радіо «Київ», повідомляє сайт КМДА.

«Ми почали першу чергу реконструкції. Це, зокрема, вхідна група зоопарку. Загалом у нас декілька етапів реконструкції зоопарку – проект розрахований на три роки», – зазначив Віталій Кличко.

Мер нагадав, що у 2007-му році Київський зоопарк виключили з Європейської асоціації зоопарків світу, бо він не відповідав критеріям утримання тварин. Але на сьогодні столичний звіринець вже повернули до лави Асоціації.

«Наше завдання – щоби київський звіринець був одним з найсучасніших зоопарків, без кліток і з відкритим простором. Місцем, куди можна прийти з дітьми, гарно провести час і отримати багато позитивних емоцій від контакту з тваринами», – зазначив В. Кличко.

В Киеве заканчивают монтировать "70 метров радости" для взрослых и детей

Так организаторы столичного фестиваля назвали экстремальные горки. На Певческом поле заканчивают подготовку к масштабному новогоднему фестивалю "Ледниковый период", сообщают «Комментарии. Киев» со ссылкой на пресс-службу Киевзеленстрой.

Picture

«Снежные горки на Певческом поле уже почти готовы! 70 метров радости ждут вас, когда стартует новогодний фестиваль "Ледниковый период"», - говорится в сообщении.

Отмечается, что на горках обустроят по три спуска для взрослых и детей. По словам организаторов, съехать с такой горки можно будет на воздушной подушке. Фестиваль планируют провести с 15 декабря до 30 января. Вход будет открыт с 9:00 до 21:00.

У 2017 році у Києві відремонтовано рекордні 302 км дорігМи виконали амбітне завдання і цього року відремонтували у Києві рекордні 302 км доріг та проїздів. І наступного року темпів зменшувати не будемо. Про це заявив голова Києва Віталій Кличко в ефірі ТРК “Київ”, повідомляє сайт київського міського голови.

“Цього року Київ – лідер серед українських міст за темпами і обсягами ремонту доріг. Кияни це побачили. Ми робили все, щоби поінформувати мешканців міста, де відбуваються ремонти і як краще об’їхати ці ділянки, - сказав Кличко. - Цього року ми виділили набагато більш коштів на ремонт і поставили собі дуже амбітне завдання - відремонтувати 300 км доріг. У кінці дорожньо-будівельного сезону я поставив питання керівництву департаменту транспорту та “Київавтодору” щодо виконаних робіт і можу сказати, що цього року було зроблено майже 302 км доріг - це як ключові магістралі, так і міжквартальні проїзди”, - зазначив Віталій Кличко.

Мер відзначив, що протягом 2017 року були, зокрема, відремонтовані в рамках реконструкції та капітального ремонту 25 об’єктів, де не тільки поклали новий асфальт, а й встановили нове освітлення, огорожі і облаштували нові тротуари.

Кличко відзначив, що міська влада також визначила важливим ремонт міжквартальних проїздів, адже біля багатьох будинків у столиці асфальт не перекладали 20-30 років. “Цього року ми відремонтували понад 280 внутрішньоквартальних проїздів та прибудинкових територій – на це виділили майже 137 млн.грн”, - відзначив Київський міський голова.

Також мер відзначив, що у Києві облаштовують інноваційні пішохідні переходи для безпечного перетину проїзної частини пішоходами (з них 14 переходів на бруківці з червоно-білих ФЕМів та 57 підвищених пішохідних переходів). Крім того, активно продовжується програма нанесення розмітки нерегульованих пішохідних переходів черво-білим пластиком, яких у столиці вже понад 200.

“Незважаючи на складну ситуацію з бюджетом і той факт, що у Києва забирають 60% ПДФО, ми знаходимо кошти, щоби ремонтувати дороги і приводити столичні вулиці до європейських стандартів. Наступного року ми ні в якому разі не будемо зменшувати обсягів робіт. І через 3-4 роки Київ кардинально зміниться – ключові дороги і вулиці повинні відповідати європейським стандартам!” – наголосив Віталій Кличко.

Вже навесні, відзначив мер, за сприятливих погодних умов, будуть активно продовжені роботи на перехідних об’єктах (вулицях Олени Теліги, Сім'ї Кульженків (колишня Петра Дегтяренка), Алма-Атинській зі шляхопроводом через трамвайні колії, Вифлеємській, Володимирській, Набережному шосе, 2-х потужних транспортних розв’язках - на перетині просп. Комарова та бульв. Вацлава Гавела). Крім того, у 2018 році планується капітальний ремонт бульвару Вернадського, проспектів Тичини, Бандери та Палладіна, Дарницької площі, вулиць Академіка Туполєва, Заболотного, Довженка, Федорова, мосту Метро через Русанівську протоку та багатьох інших об’єктів.

В Киеве построят центр защиты животных

В Киеве построят центр защиты животных

Киевская городская рада утвердила городскую целевую Программу контроля за содержанием домашних животных и регулирования численности беспризорных животных гуманными методами на 2017-2019 годы. Соответствующее решение поддержали 76 депутатов Киеврады.

Как отмечается в проекте решения, программа подготовлена с целью обеспечения контроля за содержанием и численностью домашних животных, имеющих владельцев, и уменьшения количества бездомных животных гуманными методами в Киеве.

Согласно программе, в Киеве начнут строительство городского Центра защиты животных европейского образца и пунктов временного содержания домашних любимцев. На реализацию программы в течение трех лет предлагается заложить более 192 миллиона гривень.

В Черкасах з’явиться новий багатофункціональний спортнивний комплексБагатофункціональний палац для ігрових видів спорту зведуть у Черкасах, передає hromadske.tv Черкаси.

Із місцем для нового палацу спорту уже визначилися – побудують його на полігоні. Орієнтований на проведення змагань із баскетболу, Палац включатиме й інші види спорту та збиратиме понад дві з половиною тисячі глядачів.

Генеральний секретар Федерації баскетболу України Володимир Драбіковський у жовтні повідомив: в Україні планують будувати нові зали і реконструювати старі. Були серед переліку міст, де розвиватимуть баскетбольну інфраструктуру, і Черкаси.

«У державному бюджеті на 2018-й рік є 150 мільйонів гривень. Це дасть можливість розпочати будівництво Палаців спорту у п’яти містах України. Кількість глядацьких місць у цих спорудах налічуватиме щонайменше 2,5 тисячі. За попереднім планом це міста Рівне, Черкаси, Вінниця, Одеса, Дніпро (реконструкція «Метеору»). У цьому переліку можливі зміни, бо на будівництво залів виділяють кошти з держбюджету у розмірі третини від його вартості. А ще дві частини має спрямувати міський і обласний бюджети. Як спрацюють у цьому питанні міста і області – будемо бачити», – зазначив тоді Володимир Драбіковський.За попередніми підрахунками, на будівництво Палацу потрібно 90 мільйонів. 30 мільйонів має дати Уряд, 30 – область і 30 – місто. На такі умови співфінансування Черкаси пристали та уже визначилися із земельною ділянкою, що відповідає чинній містобудівній документації. Відомий уже і замовник – підприємство «Черкасибудінвест».На паперовий етап головний архітектор дає близько року. Ще рік-півтора зводитимуть споруду. На цьому етапі усе залежатиме від підрядника та його потужностей.

Будівлю майбутнього Палацу мають розмістити на земельній ділянці площею 2-3 гектари. На території навколо будівлі заплановано облаштування автостоянки для паркування автомобілів глядачів та службового транспорту. Також передбачений комплексний благоустрій території, зокрема і озеленення шляхом влаштування газону з багаторічними травами.

Багатофункціональний палац – багаторівнева споруда прямокутної форми. Комплекс призначений для проведення спортивних змагань з баскетболу (Чемпіонат України та міжнародні змагання), боксу, волейболу, гандболу, тенісу, для тренування спортсменів.На першому рівні передбачають облаштувати багатосвітлову арену з універсальним спортивним полем, по периметру якої розташовані трибуни та ложі, вестибюль з гардеробними та санвузлами, роздягальні для спортсменів з душовими, туалетами та масажними кімнатами, приміщення для суддів, інспекторів FIBA, центр ЗМІ, технічні та побутові приміщення. На другому рівні розташують приміщення адміністрації палацу спорту, VIP-ложу, технічні та побутові приміщення.

При розробці проекту мають врахувати вимоги щодо доступності людей із інвалідністю та інших маломобільних груп. Передбачені пандуси на входах, нормовані розміри коридорів, сходів, дверних отворів, на трибунах – зручні місця.

Медреформа: Кабмин расширил перечень лекарств до 427

Медреформа: Кабмин расширил перечень лекарств до 427

Кабинет Министров на своем заседании проголосовал за два постановления, которые предусматривают обеспечение украинцев медицинскими препаратами в следующем году.

Речь идет об обновленной версии Национального перечня основных лекарственных средств и изменения в постановление №1303, которым обеспечиваются лекарствами льготные группы населения, сообщает Правительственный портал.

"Национальный перечень основных лекарственных средств - это очень важная часть медицинской реформы, одна из задач которой - гарантировать бесплатное базовое лечение гражданам страны. Мы хотим, чтобы украинцы на 100% были обеспечены жизненно необходимыми, качественными и безопасными лекарствами. Принятие этого постановления поможет миллионам граждан получать своевременное, качественное и эффективное лечение. Анализируя закупки лекарственных средств в регионах, мы обнаружили, что только в 2016 году на сумму более 70 млн гривень были закуплены какие-то экстракты плодов дикой моркови, хмеля, мяты перечной, хлорофиллипта и тому подобное. Нельзя сказать, что эти лекарственные средства вообще не лечат, но ввиду их симптоматического терапевтического действия, закупать за государственные средства не целесообразно. Поскольку в то время, когда кому-то дают купленные государством такие лекарства, в другой больнице умирает человек, который не имеет жизненно необходимого", - отметил заместитель министра здравоохранения Роман Илык.

В частности, Кабинет министров одобрил добавление в Национальный перечень основных лекарственных средств еще 60 действующих веществ: 18 международных непатентованных названий (МНН), которые включены в обновленное издание рекомендаций ВОЗ, 28 МНН, включенных в государственные программы и субвенции на ингаляционные средства для наркоза, и 14 препаратов для оказания экстренной помощи. То есть отныне общее количество препаратов, которые включены в Нацперечень и должны обеспечиваться на 100% в учреждениях здравоохранения, составляет 427 препаратов.

Отдельно чиновники решили продлить действие постановления № 1303. Именно оно обеспечивает льготные категории населения медицинскими препаратами и изделиями, которых сейчас нет в Нацперечне. Это постановление будет продолжать работать в течение переходного периода. Изменение, которое было принято сегодня правительством, - обязательная регистрация препаратов в Украине и наличие их в отраслевых стандартах в сфере здравоохранения.

Как известно, Национальный перечень основных лекарственных средств - это перечень безопасных лекарств с доказанной эффективностью, которые государство будет гарантировать пациенту бесплатно.


Продовження не забариться.

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: #Добріновини, #Суспільнеоко, #УкрТві, #Україна, #УкраїнаЗмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments