Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 174 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 01-100) і тут (№№ 101-...)

Півроку на орбіті: історія українського наносупутника PolyITAN-2-SAUПівроку тому, 26 травня 2017 року, на навколоземну орбіту був запущений наносупутник “PolyITAN-2-SAU”. Це вже другий наносупутник, спроектований і виготовлений в КПІ ім.Ігоря Сікорського під керівництвом Бориса Рассамакіна, повідомляє Аерокосмічний портал України.

На відміну від першого наносупутники університету – “PolyITAN-1”, який вийшов на задану орбіту через годину після старту ракети-носія, “PolyITAN-2-SAU” почав самостійний політ не відразу. На початку 18 квітня ракета “Atlas V”, яка стартувала на мисі Канаверал (США), вивела на навколоземну орбіту вантажний космічний корабель “Cygnus CRS OA-7”, де знаходилися контейнери з 28 університетський наносупутник з 19 країн. 22 квітня корабель пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС). А через місяць – з 24 по 26 травня – японський робот-маніпулятор в певних місцях і в певний час відправляв наносупутники з МКС на їх орбіти. “PolyITAN-2-SAU” почав самостійний політ 26 травня о 6:00 ранку за київським часом.

У зв’язку з півріччям запуску кореспондент газети “Київський політехнік”” поцікавився у наукового керівника проекту QB50 Бориса Рассамакін про те, як проходить політ наносупутники і які його перспективи.

Наш апарат “PolyITAN-2-SAU” – частина проекту QB50, штаб-квартирою якого є Інститут гідродинаміки фон Кармана (Бельгія). Там же розташовується Центр обробки та архівування даних (DPAC).

У проекті планувалося залучити 50 університетських наносупутників. На орбіту було виведено 36 (з них 28 – американським ракетоносієм “Atlas V” і 8 – індійським ракетоносієм PSLV). Чому 36, а не 50? Тому що не всі університети, які планували виготовляти й запускати наносупутники, змогли довести ці плани до реалізації. Слід сказати, що з 36 виведених на орбіту наносупутників станом на початок листопада в робочому стані залишилося тільки 14. І то, що серед цих 14 – наш, свідчить про належний рівень роботи нашої команди.

супутник PolyITAN-2-SAU
супутник PolyITAN-2-SAU / фото: kpi.ua

Головне призначення наносупутників, що входять в угруповання QB50, – дослідження нижньої термосфери Землі. Термосфера – це та частина земної атмосфери, яка простягається з висоти 80-90 км до висоти 800 км. Дослідження планується проводити на висотах 300 км (перші експерименти) і 200 км (другий експеримент). Крім того, на замовлення організаторів, пройдуть спеціальні експерименти на менших висотах – до 90 кілометрів.

Звичайний супутник на таких висотах довго не втримається. – Через великі габарити через кілька місяців він опуститься нижче 90 км і згорить в щільних шарах атмосфери. Наносупутники стандарту CubeSat (маса від 1 до 10 кг) мініатюрні (наш, наприклад, важить всього лише 1,964 кг), тому можуть тривалий час виконувати завдання на низьких орбітах.

Зараз “PolyITAN-2-SAU” знаходиться на відстані 382 кілометрів від поверхні Землі, висота його польоту поступово знижується. Ми вважаємо, що він пропрацює ще близько двох років.

Сорок відсотків витрат на створення “PolyITAN-2-SAU” взяли на себе наші інвестори – китайський аерокосмічний університет і Kalinin invention fund (Україна). Також нашими спонсорами є компанія “Боїнг-Україна” і фірма “Діона Ltd.”.

Зауважу, що “PolyITAN-2-SAU” став нашим другим наносупутником, виведеним в космос. Перший – “PolyITAN-1” – масою 1080 грамів був виведений на орбіту в червні 2014 року, і до цього часу ми отримуємо від нього сигнали. Зараз працюємо над третім, четвертим і п’ятим.

супутник PolyITAN-2-SAU

Для полегшення координації наукових операцій створюється штаб-квартира QB50, яка буде пересилати сценарії операцій командам, які керують роботою наносупутників. Команди будуть отримувати 7 сценаріїв в тиждень до початку вимірювань і повинні будуть завантажити сценарії своїх CubeSats. Отримані дані будуть передаватися в Центр обробки та архівування даних.

Всі випробування до сьогоднішнього дня були успішними. Тому, з огляду на результати випробувань нашого першого наносупутники, можна стверджувати, що наносупутник “PolyITAN-2-SAU” є високоефективної електронною платформою для проведення випробувань в космосі.

Перший український наносупутник PolyITAN-1 був створений в Національному Технічному Університеті України «Київський Політехнічний Інститут» (НТУУ КПІ) в кооперації з українськими радіоаматорами. 19 червня 2014 ракета-носій «Дніпро», виготовлена ​​українським «Южмашем», була успішно запущена і супутник Polyitan-1 був виведений на орбіту в першій групі супутників, що відокремилися від ракети-носія. PolyITAN-1 зможе пробути на висоті 650…710 км кілька років. Макет цього наносупутники в натуральну величину (10х10х10 сантиметрів) можна побачити серед експонатів відділу історії авіації та космонавтики ім. І.І.Сікорського Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ».

40 медицинских «Хаммеров» направляются на фронт

Порошенко: 40 медицинских «Хаммеров» направляются на фронт

40 медицинских машин «Хаммер», полученных от США, направлены в зону проведения АТО. Об этом сообщил президент Украины Петро Порошенко на своей странице в Facebook.

“Сорок медицинских машин «Хаммер», которые спасают жизнь украинских воинов, направлены в зону проведения АТО. С первого дня они будут работать на украинское войско, украинского воина», - отметил глава государства.

Как сообщалось, 6 декабря Порошенко передал военнослужащим ВСУ сертификаты на 40 медицинских машин «Хаммер», которые были предоставлены Украине Соединенными Штатами Америки. Передача авто состоялась в Международном центре миротворчества и безопасности на Львовщине.Посол США в Украине Мари Йованович подчеркнула, что Соединенные Штаты поддерживают Украину в защите ее суверенитета, и отметила, что 40 современных автомобилей "Хаммер", оборудованных для медицинской помощи, позволят повысить уровень реагирования и готовности.По данным пресс-службы АП, в течение 2016-2017 годов США передали Вооруженным силам Украины 45 медицинских «Хаммеров». Автомобиль может перевозить до четырех раненых на носилках или до шести сидячих. Кабина для пациентов оборудована системами отопления и кондиционирования, а также системами подачи кислорода для шести больных.

У Харківській області побудують та реконструюють 130 об’єктів інфраструктуриВ рамках Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2018 рік затверджено перелік першочергових проектів, які будуть фінансуватися в наступному році, передає СтройОбзор.

В якості першочергової програми визначені понад 130 об’єктів, в тому числі:

– 78 – у сфері освіти (більшість – це капітальні ремонти в школах і дитсадках, реалізація заходів з енергозбереження та переведення навчальних закладів на альтернативне опалення);
– 24 – у сфері охорони здоров’я (ремонт і реконструкція лікарень, в тому числі двох відділень ОКБ, Обласній дитячій лікарні №1, дитячої та дорослої обласних інфекційних лікарень і т.д.);
– 10 об’єктів ЖКГ (будівництво та реконструкція водогонів, систем каналізації, теплопостачання і комплексів управління відходами);
– 9 об’єктів паливно-енергетичного комплексу (всі проекти передбачають роботи по газифікації населених пунктів);
– 8 об’єктів культури (в тому числі – продовження будівельних робіт в обласній філармонії і реконструкції Харківського історичного музею, відродження пам’ятки архітектури XIX століття на території музею Г.С. Сковороди, проектні та вишукувальні роботи для реставрації подорожнього палацу – пам’ятки історії та архітектури місцевого значення ( об’єкт КУ «Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна»), реконструкції районних будинків культури та сільських клубів і т.д.);
– 5 об’єктів фізкультури і спорту (будівництво ФОКов в Красноградському і Чугуївському районах, реконструкція ДЮСШ та фізкультурно-оздоровчих комплексів).

В Киеве установят "урны" для батареек, лампочек и термометров

В Киеве установят "урны" для батареек, лампочек и термометров

Во всех районах Киева установят 150 контейнеров для опасных отходов. Об этом в комментарии Delo.UA сообщил представитель КП "Киевкоммунсервис" Игорь Мороз.

"Контейнеры уже закуплены. Также мы купили автомобиль, который будет вывозить опасный мусор — батарейки, лампочки, ртутные термометры. К тому же с районными администрациями согласованны места, где они будут находиться", — сообщил он.

Отвечая на ворос, когда же они появятся на улицах города, чиновник сказал, что это станет возможным уже в начале 2018 года.

"Люди уже готовы к этому. Они сами ко мне обращались с этой просьбой. Во многих домах уже установлены специальные коробки для сбора такого мусора. Уже через два-три месяца контейнеры появятся во всех районах города", — сказал Игорь Мороз.

«Корум Дружківський машинобудівний завод» збільшив випуск продукції в 2 рази


Фото: Corum Group

У 2017 році «Корум Дружківський машинобудівний завод» збільшив товарний випуск продукції на 122% в порівнянні з попереднім періодом – очікуваний прогноз на кінець року 757 млн ​​грн.

При цьому завантаження підприємства з січня по грудень виросла більш на чверть і становить 123%. Таких показників вдалося досягти завдяки збільшенню обсягу укладених контрактів Corum Group на 116% по відношенню до минулого року, повідомляє прес-служба підприємства.

За 11 місяців поточного року на «Корум Дружківський машинобудівний завод» надійшло 353 замовлення на виготовлення і ремонт гірничо-шахтного обладнання, а також запасних частин до даної продукції. Тільки в листопаді було відвантажено 162 секції кріплення, 16 комплектів підвісних пристроїв для вугільних підприємств України, Казахстану та РФ, розпочато складання другого в портфелі дружковчан осьового вентилятора і відкрито два великих замовлення – на виготовлення 140 вагонеток і 165 секцій кріплення.

Протягом останніх двох років «Корум Дружківський машинобудівний завод» з профільного заводу з виробництва кріплень і вагонеток перетворився в універсальну виробничу площадку, – коментує директор Тетяна Калугіна. – Ми вийшли за рамки своєї первісної спеціалізації, значно розширивши продуктовий портфель. В даний час завод задовольняє потреби клієнтів в підйомному обладнанні, шахтному транспорті, крепях і вентиляційних установках. Завантаження виробничих потужностей зросла до 123%, а товарний випуск в грошовому вираженні в порівнянні з 2016 роком збільшився більш ніж удвічі – на 122%.

Так, в листопаді «Корум Дружківський машинобудівний завод» поставив 162 секції кріплення 2КД90Т для шахти «Дальня» компанії «Донський Антрацит» (ДТЕК). Це наймасштабніший замовлення кріплення, виконаний підприємством в 2017 році.

Для шахтоуправління «Білозерська» виготовлено підвісний пристрій УП12,5, призначене для приєднання підйомного каната до кліті, а для шахтоуправління «Покровське» – два підвісних пристрої УПС46 і УП12,5. УПС46 будуть експлуатуватися в складі двох вугільних скіпів СНУ15, які зараз знаходяться в роботі. Відвантаження першого скіпа запланована в цьому місяці.


Фото: Corum Group

Також виконано замовлення на 2 шахтних парашута ПТКА12,5 для шахти «Саранська» ArcelorMittal Теміртау (Казахстан). Вони поставляються з розширеним комплектом запчастин.

Крім того, завод приступив до збірки осьового вентилятора ВОД-32М для Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату. Завдяки вдосконаленій конструкції він забезпечить сполучення з вентиляційними каналами з мінімальними витратами. Вентилятор буде готовий в цьому місяці згідно з планом. Для «Корум Дружківський машинобудівний завод» це вже друге замовлення на виготовлення вентиляційної установки. Раніше завод поставив на ШУ «Дніпровське» вентилятор ВРЦД-4,5 см.

У листопаді дружковчане отримали ще два нових замовлення. Один з них – на виготовлення 140 вагонеток ВГ1,3-600 для підприємства «Рудно-гірські технології». Термін відвантаження – травень 2018 року. А для шахтоуправління «Дніпровське», ДТЕК Павлоградвугілля, буде вироблено 165 секцій кріплення 1КД90. У поточному році завод також поставив на ШУ «Дніпровське» 10 вагонеток ВДК2,5-900 і виконав капітальний ремонт 46 секцій кріплення 1КД90.

До кінця року «Корум Дружківський машинобудівний завод» планує виготовити і відвантажити тільки по великих позиціях мінімум 15 замовлень. Серед них – нові та ремонтні секції кріплення, вагонетки пасажирські і вантажні, шків копровий, кліті, скіп, вентилятор та інше обладнання. А виходячи з обсягу укладених компанією Corum контрактів на 2018 рік, завантаження підприємства в наступному році збільшиться більш ніж в два рази по відношенню до 2017 року.

Львовский аэропорт в этом году почти на 47% увеличил пассажиропоток

Львовский аэропорт в этом году почти на 47% увеличил пассажиропоток

В международном аэропорту "Львов" им. Даниила Галицкого" за январь-ноябрь 2017 года пассажиропоток вырос на 46,9% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Об этом сообщает пресс-служба аэропорта.

"За январь-ноябрь 2017 года пассажиропоток вырос на 46,9% в сравнении с показателем аналогичного периода прошлого года (680,5 тыс. пассажиров) и достиг отметки в 999,4 тыс. пассажиров", - говорится в сообщении.Всего в указанный период было совершено 11 028 рейсов, что на 35,7% превышает аналогичный показатель прошлого года.

По результатам деятельности аэропорта в ноябре 2017 года авиаперевозками воспользовались 81 тыс. пассажиров, что на 47,3% больше, чем в ноябре 2016 года (55 тыс. пассажиров)". Количество осуществленных рейсов - 940, что на 25,8% больше, чем за аналогичный период прошлого года (747).

У Харкові почали будівництво тунелів до майбутнього депо метрополітенуУ Харкові почали будівництво тунелів до майбутнього електродепо на Олексіївській лінії Харківського метрополітену, передає fiНовини.

Зазначається, що зараз на місці будівництва у кінці проспекту Людвіга Свободи ведеться забивання паль і розробка котловану.

Перший заступник мера Харкова Ігор Терехов повідомив, що зараз всі роботи здійснюються за рахунок коштів бюджету міста. До кінця 2017 планують витратити 15 млн грн, у 2018 році – 80 мільйонів. Далі будівництво буде здійснюватися за рахунок кредитних коштів європейських банків.

Раніше повідомлялося, що Європейський банк реконструкції та розвитку вирішив виділити €160 млн на будівництво Харківського метрополітену.

В Ривненской области открыли первую семейную молочную ферму

В Ровенской области открыли первую семейную молочную ферму

Кластер «Натуральное молоко» 29 ноября презентовал первую семейную молочную ферму в селе Старая Мощаница Здолбуновского района Ривненской области. Об этом говорится в сообщении кластера.

«Ферма, которую мы сегодня видим, — это современная молочная ферма со всеми технологиями, которые используют в мире. Мы позаимствовали эту идею у канадского правительства. Убеждены, что она является успешной, и сделаем все возможное, чтобы идея была реализована в Ровенской области наилучшим образом». — заявил основатель кластера «Натуральное молоко», председатель правления благотворительного фонда «Любите Украину» Михаил Корилкевич, передает АgroРortal.

Для функционирования семейной молочной фермы «Возрождение» построен новый коровник, приобретено современное оборудование: доильный аппарат мирового лидера оборудования для молочного животноводства, холодильник немецкого производителя объемом 700 литров (это позволит собирать молоко также из других хозяйств сельских жителей).

Отдельным важным для реализации проекта вопросом является обеспечение семейных ферм высокопродуктивными коровами, которых на свободном рынке купить сложно и дорого.

Помещение коровника, все оборудование, а также оснащение специальными ковриками-подстилками для скота, осветительными лампами, поилками и вентиляторами обладательнице первой на Здолбуновщине семейной молочной фермы Наталье Никончук помогли купить предприятия, входящие в кластер «Натуральное молоко»: ЧСП «Украина» и ООО «Укрмилкинвест».

В семейном хозяйстве Никончуков сейчас десять коров. Как заверила начальник отдела животноводства департамента агропромышленного развития Ровенской ОГА Мирослава Лукьянчук, ЧСП «Украина» предоставило семейной ферме очень высокопродуктивное поголовье скота. Оно имеет статус племенного репродуктора. Такие коровы дают высокие надои молока и высокий выход телят.

На приобретение коров и инвентаря, необходимого для производства молока, инвесторы предоставили частному предпринимателю Наталье Никончук кредит в сумме 166 тыс. грн сроком на 4 года под 15%.

Представители одного из крупнейших в области производителей молока также осуществляли технологическое сопровождение в строительстве коровника, проводили квалифицированные консультации, оказывали практическую помощь в работе семейной фермы.

По условиям реализации проекта семейных молочных ферм, ООО «Укрмилкинвест» гарантирует своим партнерам сбыт молока на более выгодных условиях, чем сейчас получают селяне от молокозаводов, если будут соблюдены параметры качества молока. Компания планирует ежедневно получать не менее 150-ти литров молока от семейной фермы.

В 2018 году Здолбуновський районный совет на одну из ближайших сессий вынесет вопрос об утверждении районной программы. Согласно программе, будет компенсирована часть кредитных средств на такие фермерские хозяйства.

Как сообщил председатель правления РОБФ «Любите Украину» Михаил Корилкевич, до конца 2017 года кластер «Натуральное молоко» планирует открыть еще одну семейную молочную ферму в Здолбуновском районе. А в следующем году — не менее 20-ти ферм по всей Ривненской области.

Для справки: семейная молочная ферма «Возрождение» стала первой в рамках реализации большого проекта кластера «Натуральное молоко»: создание и обеспечение деятельности семейных молочных ферм в Ривненской области, возрождению села и объединение семей. Проект реализуется при поддержке ООО «Укрмилкинвест» и Ривненского областного благотворительного фонда «Любите Украину» и предусматривает создание не менее 20-ти семейных молочных ферм до конца 2018 года.

Науково-виробниче об’єднання “Іскра” достроково виконало ДОЗ-2017 на 100%


КП «НВК «Іскра»

Казенне підприємство “Науково-виробничий комплекс “Іскра”, що входить до складу ДК “Укроборонпром,” достроково виконало державне оборонне замовлення 2017, передає УкрОборонПром.

“Підприємство достроково виконало ДОЗ-2017 на 100% та передало замовлену техніку до української армії. На кінець року зростання обсягів виробництва за Держоборонзамовленням становить 63,8 %, що більше ніж в півтора рази перевищує показники минулого року”, – повідомив директор КП “НВК “Іскра” Юрій Пащенко.

Нагадаємо, що на КП “Науковий виробничий комплекс “Іскра” готують до проведення заводських випробувань новий 3D оглядовий локатор 80К6Т, в основу конструкції якого покладено твердотільні модулі.

Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють використовувати його як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.

Львов закупит 100 крупногабаритных автобусов

Львов закупит 100 крупногабаритных автобусов

Для улучшения перевозок в общественном транспорте Львов закупит 100 крупногабаритных автобусов.

Город закупит дополнительно 100 крупногабаритных автобусов на коммунальные маршруты. Принято принципиальное решение во всех последующих закупках отдавать предпочтение именно крупногабаритному общественному транспорту. Постепенная замена маленьких маршруток на большой комфортный транспорт позволит не только увеличить общую пассажироемкость, но и уменьшить количество транспортных единиц на маршрутах и разгрузить улицы.

Приобретение автобусов планируется в рамках проекта «Городской общественный транспорт в Украине», финансируемого за кредитные средства Европейского инвестиционного банка.

В Прикарпатському національному університеті студентка розробила лікувальну жуйкуВ Івано-Франківську студентка придумала лікувальну жуйку для людей з пародонтозом, передає 24 канал.

За статистикою, з цим захворюванням після 30 років стикається 90% українців. Дівчина ж пропонує свою панацею на основі меду.

Марта Цап – студентка Прикарпатського національного університету. Навчається на факультеті природничих наук. Саме в стінах університету придумала, як легко і смачно допомогти людям з пародонтозом. Дівчина розробила лікувальну жуйку з бактерицидним ефектом.

Головний секрет цілющої дії – карамелізований мед. Його властивості Марта досліджує вже півтора року. Нещодавно взялася за створення жувальної гумки. Каже, що найскладніше було зробити консистенцію продукту, аби потім його можна було жувати. Адже тільки тоді буде лікувальний ефект.

На відміну від звичайних жуйок, цю можна з’їсти повністю. Новинку вже спробували інші студенти.

Ідею дослідження Марті запропонував науковий керівник – професор Сергій Курта. За його словами, свого часу шукав ефективний спосіб боротьби із пародонтозом. Тепер разом із студенткою оформили його як проект. Та вже отримали висновки фахівців: жуйка справді лікує.

Лікувальною жуйкою вже зацікавилися інвестори. Для запуску виробництва потрібно 210 тисяч гривень.

Укрзалізниця до конца года заменит 70% белья в поездах

Укрзализныця до конца года заменит 70% белья в поездах

Почти 580 тысяч новых комплектов постельного белья появится в этом году в поездах "Укрзалізниці", уже заключены договоры на поставку более 206 тысяч комплектов, сообщили в пресс-службе ПАО "Укрзалізниця".

"Сейчас продолжается активная работа с поставщиками. На протяжении последних двух недель заключен ряд договоров и поставки свыше 206 тысяч комплектов постельного белья", - говорится в сообщении. На очереди - аукционы новых тендеров на приобретение еще свыше 74 тысячи комплектов постельного белья.Как отметил в Twitter и.о. председателя правления ПАО "Укрзалізниця" Евгений Кравцов до конца года в поездах будет заменено 70% комплектов белья.

"Обновляем постель для поездов. 206 тыс. 840 комплектов из бязи поступит до конца года. Первые 2 тысячи - уже 14 ноября, 15 тысяч ожидаем 22-23 ноября, остальные в 20 числах декабря. Уже в поездах более 180 тысяч новых, а в целом в этом году заменим 70% комплектов белья", - написал он.

Сумське НВО розпочало гідровипробування устаткування для німецької компаніїПАТ «Сумське НВО» активно просувається у процесі реалізації проектів компанії Ingenieurbüro R. Großmann GmbH & Co. KG, повідомляє прес-служба підприємства.

Власне, підприємство виходить на стадію гідровипробувань чергової партії техніки: великогабаритних адсорберів для комплектації установки осушення газу, а також блоків вхідного та кінцевого сепараторів, що складуть компанію ТКА-Ц-12, котрий спільно зі станційним обладнанням німецькі колеги очікують наприкінці поточного року.

Як зауважив Андрій Дьомін – начальник цеху №4, де дане устаткування виготовляється, процес виробництва перевалив глибоко за екватор.

Першим, згідно з нашими планами, завершимо один з адсорберів. До слова, річ серйозна: висота – 19 м, діаметр – 1,8 м, товщина стінки корпусу становить 60 мм. Цей зразок техніки вже вийшов на пробні випробування. Перевіримо його на відповідність заявленим параметрам, після чого адсорбер попрямує на фарбування. Процедура, треба сказати, відповідальна і довготривала. Потрібне покриття на рівні 300 мікрон, – розповів співбесідник, додавши, що другий екземпляр аналогічної продукції «складатиме екзамен» на придатність через кілька днів.

Не втрачається дорогоцінний час і в питанні виробництва блоків сепараторів. Зокрема, вхідний наразі випробовується. «Даний сепаратор теж немаленький: його висота – 8 м, діаметр сягає 2,4 м», – відзначив Андрій Григорович.


Фото: Сумське НВО

Що ж до кінцевого сепаратора, то вся його металева частина виготовлена. Вже виконане стикування корпусу та внутрішньої начинки, а на кінець листопада намічене проведення термічної обробки. Далі незмінна процедура – гідровипробування, фарбування, пакування. Відвантажити блок кінцевого сепаратора планується у грудні.

В этом году Нафтогаз обеспечил 15% поступлений госбюджетаНАК "Нафтогаз Украины" в период с января по октябрь уплатил в бюджет 94,6 млрд грн - это около 15% всех поступлений казны. Об этом информирует пресс-служба Нафтогаза.

"За десять месяцев 2017 года группа Нафтогаз уплатила в государственный бюджет 94,6 млрд грн налогов и дивидендов", - говорится в сообщении.Поступления от группы Нафтогаз составили около 15% общих доходов государственного бюджета за десять месяцев 2017 года. Таким образом, группа Нафтогаз остается крупнейшим плательщиком налогов в Украине.

В ГПЗКУ нарастили производство готовой продукции почти до 22 тысяч тонн зерновых

В ГПЗКУ нарастили производство готовой продукции почти до 22 тысяч тонн зерновых

Перерабатывающие филиалы Государственной продовольственно-зерновой корпорации за ноябрь текущего маркетингового года переработали 21,5 тысяч тонн зерновых. Об этом сообщает пресс-служба ПАО "ГПЗКУ".

"Перерабатывающие филиалы ПАО «ГПЗКУ» продолжают наращивать объемы производства готовой продукции. За ноябрь месяц текущего маркетингового года филиала корпорации переработали 21,5 тысяч тонн зерновых, из которых пшеницы – 19,6 тыс. тонн, ржи – 1,2 тыс. тонн, овса – 0,5 тыс. тонн", - проинформировал и.о. председателя правления корпорации Дмитрий Гавриш.

Он также отметил, что в ноябре сохранили свои лидирующие позиции по объемам переработки пшеницы Кролевецкий КХП - 4,9 тыс. тонн, Черняховский элеватор - 3,4 тыс. тонн и Львовский КХП - 3 тыс. тонн. Новоукраинский КХП переработал 0,5 тыс. тонн овса.

«Для нас одна из основных задач – это нарастить объемы производства собственной продукции переработки на внутреннем рынке. Также у корпорации прикладывают максимум усилий для увеличения экспорта готовой продукции на внешние рынки», - подчеркнул Гавриш.

На сегодня около 80% контрагентов ГПЗКУ на внутреннем рынке - это производители готовой продукции: макаронные фабрики, хлебозаводы, пекарни. Это, в свою очередь, обеспечивает корпорации возможность предлагать каждому из них индивидуальные условия качества продукции, гибкую ценовую политику и минимизировать собственные финансовые риски. В этом году корпорация планирует увеличить объемы реализации собственной продукции переработки на 10%.

В этом году товарооборот между Украиной и Литвой вырос на 45 %

В этом году товарооборот между Украиной и Литвой вырос на 45 % - Порошенко

За три квартала 2017 года товарооборот между Украиной и Литвой вырос на 45 %. Єту статистику привел президент Петро Порошенко на Украинско-литовском экономическом форуме в Вильнюсе.

При этом он напомнил, что с 1 сентября этого года начала действовать углубленная и всеобъемлющая Зона свободной торговли в соответствии с Соглашением об ассоциации Украины с ЕС.

Украина и Литва будут сотрудничать в сфере энергетики - меморандум

Украина и Литва будут сотрудничать в сфере энергетики - меморандум

Меморандум о взаимопонимании между Минэнерго Украины и Министерством энергетики Литвы относительно стратегического сотрудничества подписан во время визита Петра Порошенко в Вильнюс, сообщает пресс-служба главы государства.

"Целью документа является создание эффективной платформы сотрудничества в нефтегазовой, электроэнергетической и ядерной сферах, учитывая задачи энергоэффективности и энергосбережения", - говорится в сообщении.

Как отмечается, сотрудничество будет осуществляться через обмен опытом в развитии газовых рынков двух стран, вывод из эксплуатации и демонтаж атомных электростанций, сферу возобновляемых источников энергии, в частности в проектах «чистой» энергетики с использованием энергии солнца, биомассы.

Кроме того, стороны будут сотрудничать в сфере энергоэффективности и энергосберегающих технологий, в вопросах создания электроэнергетического рынка и системы передачи синхронного соединения с континентальной Европе путем институционального сотрудничества в рамках функционирования соответствующей рабочей группы.

Президент Петр Порошенко на совместной пресс-конференции с литовским коллегой заявил, что для Украины очень интересен опыт Литвы в создании терминала сжиженного газа.

"Мы считаем, что это эффективный проект, который обеспечивает энергетическую независимость Литвы и не только Литвы. Сегодня подписан ряд соглашений, и считаю, что это углубляет сотрудничество между министерствами энергетики обеих стран", - сказал Порошенко.

За 10 місяців 2017 року виробництво гірчиці в Україні зросло на 15%За період з січня по жовтень виробництво гірчиці склало 6,7 тис. тонн, що на 15% вище показника за аналогічний період минулого року (5,8 тис. тонн), повідомляє Agravery.

У жовтні поточного року випуск гірчиці великими і середніми підприємствами олійно-жирової галузі зріс до 828 тонн, що на 14% більше в порівнянні з минулим місяцем (725 тонн) і на 32,5% в порівнянні з жовтнем минулого року (625 тонн).

Так, попередній 2016 рік став переломним для виробників гірчиці, коли була подолана тенденція звуження ринку останніх кількох років. Поточний 2017 рік, як і очікувалося раніше, демонструє подальше зростання, аж до максимального рівня за останні п’ять років. Прогнозується, що за підсумками 2017 року виробництво гірчиці перевищить 8 тис. тонн.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 175 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Кацапські вурдалаки

  Коли на вершині влади сидить ця сімейка совєцьких вурдалаків, я уявляю мільйоні виборців, в порожнині черепних коробок яких - хробаки замість…

 • Внутрішня окупація

  Цензура у Віслюка перевершила цензуру Януковоща! Проковтнемо це – завтра ЗЕбанда почне судити нас за твіти та вподобайки. ** Російські…

 • Хто виноситиме Зеленського з Банкової?

  Свої же його і винесуть після передозу ** Гунявий ублюдок вже поставив під сумнів Східне партнерство. Це другий куплет кремлівської частушки після…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments