Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 172 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 01-100) і тут (№№ 101-...)

Компанія Кищенці збільшить поголів’я ВРХ до 3,5 тис.

Компанія Кищенці збільшить поголів’я ВРХ до 3,5 тис.
фото: Agrovesti.net

ТОВ «Кищенці» (потужності молочного напрямку розташовані в с. Добра Маньківського району Черкаської області) збільшить поголів’я з 1,2 до 3,5 тисяч протягом 2-3 років. Про це журналістам заявив директор ТОВ «Кищенці» Корнеліс Хузінха на церемонії нагородження «Аграрний Олімп», передає AgroPortal.

«Ми зараз будуємо нові приміщення молочної ферми. Завершуємо будівництво доїльного залу, плануємо до Нового року відкрити. В планах — наростити поголів'я з 1,2 тисяч голів до 3,5 тисячі протягом 2-3 років», — заявив він.

Порода корів, яких тримає компанія, — голштин.

Нарощувати земельний банк компанія поки не планує. «Той, що у нас є — 16 тисяч га, — це вже багато. В Україні просто втратили зв'язок з реальністю — 100-200 тисяч га на компанію — це забагато. Головне — мати додану вартість виробництва, а не купу землі», — додав Хузінха.

Крім молочних ферм, компанія планує наростити виробництво овочів. Цього року в ТОВ «Кищенці» під цибулею, морквою, капустою було 400 га. «Наступного року компанія може збільшити площу до 500 га, наскільки вистачить води у ставках (овочі вирощуються на крапельному зрошенні. — Прим. ред.). Ми реалізуємо овочі в супермаркетах впродовж цілого року, маємо потужності для зберігання. Наприклад, потужності для збереження цибулі вміщують 10 тисяч тонн», — сказав Хузінха.

Під торговою маркою «Кищенці» овочі продаються в мережах «Фоззі», АТБ, «Велика Кишеня».

За два года жилье получили почти 5 тысяч военнослужащих

Доступное жилье: участникам АТО и переселенцам упростили процедуру

В течение двух лет почти 5 тысяч украинских военнослужащих Вооруженных Сил, Нацгвардии, СБУ, ГПСУ получили новые квартиры.

Об этом заявил президент Петро Порошенко, выступая в Международном центре миротворческой и безопасности Национальной академии сухопутных войск имени гетмана Петра Сагайдачного в рамках рабочей поездки во Львовскую область.

«За последние два года почти 2,5 тысячи военнослужащих Вооруженных Сил получили квартиры. Еще более двух тысяч квартир построено для тех, кто служит в Национальной гвардии, Службе безопасности, на границе, в Спецслужбе транспорта", - отметил Глава государства.

Кроме того, он вчера пообещал подписать Закон "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по вопросам обеспечения жилыми помещениями военнослужащих и членов семей военнослужащих, которые погибли во время выполнения обязанностей военной службы".

Порошенко напомнил, что в гарнизонах строятся новые казармы, а также будет реализован масштабный проект строительства современных общежитий для контрактников.

Підприємець у Рівному має намір створити унікальні вертикальні екоферми


Фото: inhabitat.com

У Рівному підприємець Станіслав Дубровський має намір створити на закинутих об’єктах закриті вертикальні ферми з вирощування овочів, ягід та зелені, передає ЧаРівне.інфо.

Ідея створити гідропонні ферми у Рівному з’явилась після перегляду одного з наукових каналів, де йшлося про новітній спосіб вирощування овочів, згадує Станіслав Дубровський.

«Культури отримують ідеальну кількість вологи та поживних речовин, які проникають безпосередньо у коріння з водою в повністю контрольованому середовищі, – пояснює Станіслав Дубровський. – Технологія дозволяє вирощувати більше 50 видів овочів на меншій території за вдвічі коротший термін, при цьому обсяг врожаю у п’ять разів перевищує аналогічний показник на традиційних фермах», – пояснює підприємець.

На даний момент напрацювань та інформації про технології достатньо для того, щоб усе це розпочати, каже Станіслав Дубровський.

«Наразі ми збираємось ініціювати звернення до керівництва Рівного про виділення необхідних приміщень для створення екоферм, – ділиться планами підприємець. – Нам якнайкраще підійдуть неенергоефективні приміщення, які зазвичай не викликають жодної зацікавленості у зовнішнього інвестора, а натомість потребують постійних витрат на утримання з міського бюджету», розказав Станіслав Дубровський

Як додав підприємець побічними продуктами закритих вертикальних екоферм будуть тепло від системи освітлення і чистий кисень.

Украина будет теснее сотрудничать с Фондом ОПЕК - ратификация соглашения

Украина будет теснее сотрудничать с Фондом ОПЕК - ратификация соглашения

Верховная Рада ратифицировала соглашение о поощрении и защите инвестиций между Украиной и Фондом международного развития ОПЕК, подписанное 26 мая 2017 года. За принятие соответствующего проекта закона № 0161 в целом проголосовали 228 депутатов, при минимально необходимых 226.

Соглашение предусматривает предоставление режима наибольшего благоприятствования для иностранных инвесторов. Ожидается, что оно будет способствовать увеличению объемов иностранных инвестиций в ключевые отрасли экономики Украины, усилению взаимовыгодного сотрудничества Украины с Фондом международного развития ОПЕК для достижения устойчивого социально-экономического роста и расширения возможностей для развития человеческого потенциала и повышения уровня жизни украинских граждан.

“Львівська політехніка” розробила каталог для великого та малого бізнесуУ каталозі представлено науково-технічні розробки за 7-ма тематичними категоріями

У каталозі подано розробки Львівської політехніки, які привернуть увагу представників і великого, і малого бізнесу, а також інвесторів, зацікавлених у фінансуванні наукових розробок, передає прес-служба ЛОДА.

Усі зацікавлені можуть знайти розробки у таких галузях: Інформаційні та комунікаційні технології; сучасні технології, матеріали та вироби в хімічній, фармацевтичній та медичній галузях; раціональне природокористування; збереження довкілля; енергетика та енергозбереження.; галузеве машинобудування; будівництво, архітектура та дизайн, геодезія; соціогуманітарні науки.

Щороку науковий колектив університету виконує понад 50 держбюджетних та близько 300 договірних (зокрема міжнародних) науково-дослідних робіт, одержує гранти Президента України для підтримки молодих учених (кандидатів і докторів наук), реалізує спільні проекти за міждержавними угодами тощо.

В Ривне обустроят инфоцентр для туристов

В Ривне обустраят инфоцентр для туристов
Фото: ogo.ua

Из бюджета Ривне выделили 150 тысяч гривень для открытия туристско-информационного пункта.

Как заявил начальник городского управления культуры и туризма Тарас Максименко, в этом году установят соответствующую металлоконструкцию со стеклом возле памятника Марии Несвицкой, а за ее наполнение возьмутся в следующем году, сообщает "РадиоТрек".

По словам Максименко, чтобы изготовить малую архитектурную форму туристско-информационного центра, в горсовете изучали, как выглядят такие сооружения за рубежом.

"По нашим планам, если справятся мастера, выполняющие эту работу, он (туристический информационный центр - ред.) не должен выпадать сильно из канвы информационных центров всего мира. То есть это должен быть МАФ, где удобно получить консультацию, помощь для туриста", - отметил начальник городского управления культуры и туризма.

На сооружении будет установлена большая ознакувальну буква «І». Прозрачность сделает пункт заметным как с проезжей части, так и с тротуара.

В горсовете отмечают, что информационно-туристический центр будет создан в рамках концепции развития туризма в городе. Он станет частью реализации проекта общественного бюджета «От мамонтов до Ровно», которым предусмотрено установление указателей, табличек на каждом историческом здании, составление туристических маршрутов по городу.

"Это 21 столб, это 130 табличек, это небольшие колонны на месте разрушенных уже памятников, которых не существует, например, театр Зафрана, немецкая кирха для баптистов-евангелистов, которая стояла возле Клима Савура", - отметил Максименко.

Напомним, в Ривненской области уже действует пять туристических информационных центров. В частности, такие офисы работают в городах Острог, Сарны, Дубно, Корец и поселке городского типа Владимирец.

На Запорізькому залізнорудному комбінаті встановили нову вентиляторну установку виробництва Corum Group


Фото: Corum Group

Шахтобудівельний підрозділ компанії Corum завершив будівництво вентиляційної установки головного провітрювання з двома реверсивними вентиляторами ВО-42,5РЗ на шахті «Експлуатаційна» «Запорізького залізорудного комбінату».

Об’єкт уже отримав сертифікат про готовність до експлуатації, який дозволяє запустити його в роботу. Установка задовольнить потребу шахти в провітрюванні на 35 років, повідомляє прес-служба підприємства.


Фото: Corum Group

Corum Group реалізував проект «під ключ», включаючи всі роботи зі спорудження будівлі та упорядкуванням території, де розташована установка, відповідно до норм і стандартів будівництва таких об’єктів.

Завдяки технологіям, застосованим при розробці нової вентустановки, постачання повітря в виробки шахти буде проводитися обладнанням зі швидкістю обертання ротора до 750 оборотів в хвилину, – коментує генеральний директор компанії Corum Group Яків Сідляренко. – Сучасна аеродинамічна схема сприяє кращому розподілу повітря по шахтної мережі. А це – можливість збільшення протяжності виробок на нижніх горизонтах, що в свою чергу дозволить підвищити видобуток.

Серед ключових переваг головною вентиляційної установки (ГВР):
– збільшена подача і тиск повітря, що дозволяє добувати руду на більшій глибині,
– автоматизована система управління і контролю,
– надміцні матеріали конструкції з базальтовим покриттям,
– підвищений термін експлуатації.

Від сукупності цих характеристик безпосередньо залежить ефективність і безпека ведення робіт в складних гірничо-геологічних умовах шахти. На «Запорізькому залізорудному комбінаті» вентустановки замінили старі відцентрові вентилятори, які відпрацювали свій ресурс.

Продуктивність установки складає 150-950 кубометрів на секунду, депресія в межах робочої зони – 2500-9000 Па. Вона оснащена двома потужними одноступінчастими вентиляторами ВО-42,5РЗ. Їх робота регулюється не напрямних апаратом, а зміною частоти обертання приводного електродвигуна і кутів установки лопаток робочого колеса. Вентилятори мають антикорозійне зносостійке базальтове покриття проточної частини, яка підвищує термін їх служби. Ще одна перевага ГВР – висока вібраційна стійкість завдяки компонуванню з монолітними залізобетонними вентиляційними каналами, що робить її роботу менш гучною.

Ми йдемо в ногу з часом і будуємо наші об’єкти з прицілом на «Індустрію 4.0»: за контроль роботи вентустановки відповідає мікропроцесорна система, інтегрована в загальну систему управління шахти. Вона забезпечує автоматизацію і візуалізацію технологічних процесів з висновком всіх необхідних параметрів на монітор оператора і диспетчера, – коментує директор «Корум Шахтспецбуд» Олексій Житник. – Мікропроцесорна система допомагає попередити аварії, усуває перевантаження двигуна, а також самостійно регулює витрата електроенергії. Як наслідок, використання ГВР підвищить також і енергоефективність шахти «Експлуатаційна».

В Мелитополе открыли общежитие для переселенцев

В Мелитополе открыли общежитие для переселенцев

В Мелитополе Запорожской области открылось второе социальное общежитие для переселенцев, сообщили в Украинском фонде социальных инвестиций.

"В среду, 6 декабря в г.Мелитополь открылось социальное общежитие. 27 переселенцев из Донецкой и Луганской областей получили ключи от нового жилья. Комнаты в социальном общежитии предоставлены переселенцам бесплатно. Это уже второе социальное общежитие для переселенцев, отремонтированное Украинским фондом социальных инвестиций за грантовые средства правительства Германии", - сообщили в фонде.

Сейчас в городе, по данным городской администрации г.Мелитополь, проживает свыше 5 тысяч переселенцев. Первое социальное общежитие на 12 человек было открыто в августе. Помещения, в которых обустроены общежития, были ранее нежилым фондом, который находился на балансе местной власти. Благодаря сотрудничеству местной власти с Украинским фондом социальных инвестиций здания были отремонтированы и переведены в жилой фонд. В общей сложности на работы по обустройству жилья было потрачено свыше 3,2 млн грн. Всего до конца 2018 года Украинский фонд социальных инвестиций планирует обустроить 17 общежитий и квартир для внутренне перемещенных лиц и обеспечить жильем 770 переселенцев, которые проживают в Запорожской, Харьковской и Днепропетровской областях и городе Львов.

Украинский фонд социальных инвестиций (УФСИ) - неприбыльная организация, которая создана для поддержки переселенцев, молодых людей и других мало защищенных слоев населения и помогает развивать инициативы территориальных громад и общественных организаций в маленьких селах и крупных городах.

Україна та Греція оновлять Угоду про співробітництво в сферах освіти, науки та культуриУкраїнсько-грецька комісія зі співробітництва в сферах освіти, науки та культури напрацьовуватиме поглиблення співпраці

Міністр Лілія Гриневич зазначила, що наразі між університетами України та Греції підписано близько 30 двосторонніх угод, і виші залишаються відкритими до міжнародної співпраці, передає Урядовий Портал.

Зараз активно розвивається співпраця між університетами обох країн. З 1996 року, коли була укладена чинна угода, багато змінилося, тому потрібно внести корективи. Має зустрітися комітет та виробити наше бачення спільного руху вперед. Ми також не менше зацікавлені в міжкультурному обміні, – сказав зі свого боку Посол Греції.

Українська сторона зацікавлена в розвитку програм подвійних дипломів, які дають можливість студенту навчатись як в українському університеті, так і в грецькому. Закінчуючи навчання, студент отримає одразу дипломи обох вишів.

У межах зустрічі йшлося також про розвиток спільних наукових досліджень. Посол Греції, зокрема, сказав, що його країна зацікавлена в розвитку співпраці в сфері досліджень Чорного моря.

Ми щиро зацікавленні в таких напрямках співпраці, у нас є люди зі знаннями та досвідом, які можуть провадити таку діяльність. Однак, ми втратили значні ресурси у зв’язку із анексією Криму. Наприклад, у зв’язку з цією агресією ми втратили Інститут біології південних морів імені О. О. Ковалевського, а також дослідницьке судно, яке було необхідним інструментом для морських досліджень. Зараз на базі Одеського філіалу Інституту біології південних морів НАН України створено Інститут морської біології. Однак, наразі ми досі не маємо потрібного нам судна, – розповіла Міністр.

Щорічно між двома країнами здійснюються обміни фахівцями і студентами. Зокрема, Міністерством культури, освіти і релігій Греції щорічно надається 1 урядова стипендія для України для участі фахівців у сфері елліністики віком до 35 років у літніх семінарах з новогрецької мови, культури і літератури, які щорічно проходять на базі державних вищих навчальних закладів Греції.

В Украине уже 1052 осужденных за коррупцию

СБУ задержала депутата райсовета Донецкой области - организатора незаконного референдума

По материалам СБУ возбуждено 2799 уголовных дел по коррупции, а 1052 лица уже осуждены. Об этом сообщил председатель СБУ Васыль Грицак во время выступления в Верховной Раде.

"В 2016-2017 годах по материалам СБУ начаты 2799 уголовных производств относительно коррупции, во время которых осуждены 1052 человека, разыскали 104 человека, которые скрывались от органов правосудия", - сообщил он.

Грицак также отметил, что в 2016-2017 годах завели более тысячи уголовных производств, среди которых 889 по статье 368 Уголовного кодекса, то есть "получение неправомерной выгоды". Уже осуждены 512 человек, в том числе за коррупцию в Государственной миграционной службе.

По словам руководителя СБУ, в 2016-2017 годах зарегистрированы 30 уголовных производств в отношении представителей Государственной миграционной службы, в том числе зафиксированы 22 случая взяточничества. В этих делах осуждены 12 лиц, один человек уволен из службы.

В качестве примера Грицак привел задержание начальника Главного управления Государственной миграционной службы в Киеве, которая предложила одному из своих подчиненных 75 тыс. долларов взятки за получение статуса беженцев 75 гражданами Сирии. Дело находится на рассмотрении в суде.

В Україні стала доступна онлайн-реєстрація договорів оренди землі

В Україні стала доступна онлайн-реєстрація договорів оренди землі

Міністерство юстиції, Міністерство аграрної політики та продовольства, Державне агентство з питань електронного урядування та Фонд «Східна Європа» 6 грудня 2017 р. презентували нову електронну послугу з реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення у режимі онлайн.

Як говориться у повідомленні урядового порталу, цей сервіс дасть можливість без черг, без контакту з чиновниками і зайвих витрат часу подати заяву на реєстрацію договору оренди усього за кілька хвилин, передає АgroРortal.

«Для того, щоб зареєструвати підписаний контракт, достатньо завантажити сканкопію угоди про оренду землі сільськогосподарського призначення та підписати ці дані власним електронним цифровим підписом», — розказала перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька

Вона звернула окрему увагу на те, що під час реєстрації договору відбуватиметься онлайн-обмін інформацією із базою даних Держгеокадастру, що дасть можливість перевіряти наявність відповідної земельної ділянки у базі ДЗК.

Щороку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєструється понад 10 млн заяв. До 20% з них, тобто орієнтовно 2 млн заяв — це саме заяви на реєстрацію інших речових прав, пов'язаних із землею. Але попит на цю послугу перевищує кількість реєстрацій, що пов'язано з імплементацією положень так званого «антирейдерського» закону.

«Запуск онлайн-реєстрації договору оренди земельної ділянки — це вдалий приклад того, як багаторічну проблему можна вирішити впровадженням технічного рішення, завдяки політичній волі залучених державних відомств, не вдаючись до складних та розтягнутих в часі процедур внесення змін у нормативно-правові акти. Ця електронна послуга за своїм антикорупційним, антирейдерським ефектом та соціальною спрямованістю є повноцінною складовою осені реформ», — відзначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко зазначив, що нова електронна послуга — це перші результати ефективної роботи системи е-взаємодії державних реєстрів, яка отримала назву «Трембіта».

«Ще на стадії оформлення заявки код земельної ділянки, що вноситься, одразу перевірятиметься у Державному земельному кадастрі. Тож, якщо номер вказано невірно, або така ділянка не значиться у кадастрі, подати заявку стане неможливо. Відповідно суттєво зменшиться кількість відмов у реєстрації такого договору з причини невірно поданих даних. Крім того, реєстратор автоматично отримає інформацію про власника земельної ділянки, договір на яку реєструється. Відтак подача заявки в режимі он-лайн стане суттєвою економією часу та нервів усіх учасників процесу»;, — додав Олександр Риженко.

За його словами, найближчим часом до цієї системи буде підключено близько 20 пріоритетних державних реєстрів, що дозволить понад 98% адміністративних послуг та сервісів для громадян перевести в електронний формат.

За словами першого заступника міністра юстиції, реєстрація договорів на оренду землі захищає орендатора від ризику того, що ділянку в нього можуть відібрати або передати в оренду комусь іншому вже на стадії збору врожаю.

«Таким чином, ми забезпечимо зменшення ризику шахрайства при поданні заяви, яке могло б призвести до рейдерського захоплення ділянки. Електронні послуги роблять взаємодію громадянина і бізнесмена з державою прозорою та зручною», — зазначила Бернацька.

Електронна послуга Державної реєстрації договорів оренди землі вже доступна через веб-портал «Он-лайн будинок юстиції».

Для довідки: станом на 1 липня 2017 року в Україні діють 50553 договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності площею 1,4 млн га, що були укладені на безконкурентних засадах. Крім того, станом на цю ж дату укладено 4,7 млн договорів оренди земельних паїв загальною площею 16,6 млн га.

Китай заинтересовался покупкой украинских самолетов

Китай заинтересовался покупкой украинских самолетов

Китай выразил заинтересованность в сотрудничестве по покупке украинских самолетов. Об этом сообщает пресс-служба Минэкономразвития.

“КНР заинтересован в сотрудничестве по покупке самолетов и их совместному производству с использованием материалов и запчастей, производимых в КНР”, - говорится в сообщении.

Как отмечают в МЭРТ, торговый представитель Украины Наталья Микольская, заместитель министра экономического развития Юрий Бровченко вместе с китайской делегацией во главе с вице-премьером Государственного совета КНР Ма Каем посетили авиастроительный концерн «Антонов».

“Китайская сторона была поражена широкой линейкой самолетов и возможностями их оборудования для различных специальных нужд и заявила о своей готовности тесно сотрудничать с Украиной в области самолетостроения”, - сообщает пресс-служба министерства.

ГП «Антонов» много лет производит известные на весь мир самолеты, а также части и комплектующие к ним. За 9 месяцев 2017 года в экспорте аэрокосмической продукции доля комплектующих для летательных аппаратов увеличилась на 56,8% по сравнению с 9 месяцами 2016 года.

Дніпропетровська область отримала 11 новеньких шкільних автобусів українського виробництва


Фото: Информатор

6 грудня Дніпропетровській області передали 11 шкільних автобусів. Транспорт придбали за рахунок коштів обласного бюджету, передає Информатор.

У 2016-му році органи місцевого самоврядування прийняли рішення про створення 26 навчальних закладів та їх філій, які необхідно було забезпечених необхідним транспортом для перевезення дітей.

Шкільні автобуси, що були передані 6 грудня, вирушать в такі райони Дніпропетровської області: Васильківський, Дніпровський, Петриківський, Петропавлівський, Томаківський, Юр’ївський, Криворізький, Нікопольський і П’ятихатський. За останні два роки шкільний автопарк розширився на 67 автобусів. У наступному році почнеться заміна старого транспорту на більш сучасний.Нові автобуси оснащені обмежувачами швидкості, додатковими люками, «тривожними кнопками» і гучним зв’язком. В автобусах встановлено автономне опалення, тому навіть якщо двигун вимкнений – дітям буде тепло. Про це повідомив Валентин Резниченко, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Пан-Евро-Мед должен заработать для Украины в начале 2018 года

Пан-Евро-Мед должен заработать для Украины в начале 2018 года

Региональная конвенция о пан-евро-средиземноморских преференциальных правилах происхождения "Пан-Евро-Мед" должна заработать для Украины в первые месяцы 2018-го года.

Такой прогноз в эксклюзивном комментарии Укринформу сделала вице-премьер-министр Украины по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Украины Иванна Климпуш-Цинцадзе.

"Думаю, что Украина присоединится к Конвенции, которая начнет работать в первые месяцы 2018-го года. Но по ней нам будет эффективнее всего работать именно с теми странами, с которыми у нас ЗСТ вне Европейского Союза. То есть с Молдовой, Македонией, Черногорией, странами ЕАСТ. Всего договорных сторон Конвенции на сегодняшний день 23", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Относительно процедурных вопросов она уточнила, что сейчас это соглашение ратифицировано Верховной Радой и президент должен его подписать в ближайшее время, после чего Министерство иностранных дел должно отправить в депозитарий Конвенции - Генеральному Секретариату Совета ЕС. Только после этого Украина приобретет статус полноправного участника Конвенции в первый день второго месяца, который следует за датой предоставления инструмента о присоединении. Также изменения должны быть согласованы со странами-партнерами.

"Кроме того, чтобы новые правила определения происхождения начали работать, необходимо провести юридические процедуры относительно обновления протоколов о правилах происхождения товаров в рамках действующих соглашений Украины о зоне свободной торговли со странами-участницами Конвенции. Очевидно, что Украина заинтересована в наиболе быстром завершении этих процедур и надеется на поддержку европейских партнеров", - отметила чиновник.

По словам Климпуш-Цинцадзе, участие Украины в Конвенции будет способствовать созданию условий для упрощения торговли и увеличению украинского экспорта, это также позволит расширить присутствие отечественных товаров на рынках стран, с которыми заключены соглашения о свободной торговле, а именно ЕС, ЕАСТ, Черногория, Македония, Молдова.

"После присоединения к конвенции украинские производители смогут экспортировать продукцию на условиях преференциального происхождения с использованием правил происхождения товаров по принципу «диагональной кумуляции» (это действует для тех членов Конвенции, с которыми Украина имеет заключенные соглашения о ЗСТ). По данным МЭРТ, доля украинского экспорта в страны-участницы конвенции Пан-Евро-Мед от общего показателя составляет 50%, из которых 40% приходится на страны Евросоюза", - сказала вице-премьер-министр.

Она также выразила надежду, что "Министерство экономического развития и торговли проявит дополнительную активность, чтобы и с другими странами максимально поработать над возможностями ЗСТ, чтобы мы могли использовать Пан-Евро-Мед для нашего экспортного потенциала".

Верховная Рада 8 ноября 2017 года поддержала присоединение Украины к Региональной конвенции Пан-Евро-Мед. Это позволит предприятиям полнее воспользоваться уникальностью украинских товаров на европейском рынке.

Конвенция Пан-Евро-Мед - это инструмент, разработанный Европейским Союзом для сотрудничества со своими торговыми партнерами, а также последних между собой.

Державне підприємство “Антонов” збільшив обсяг комерційних авіаперевезень на 26%


Фото Антонов

Державне підприємство “Антонов”, що входить до складу ДК «Укроборонпром», за першими підсумками 2017 року збільшило обсяг комерційних авіаперевезень на 26% в порівнянні з 2016 роком

Це стало можливим в тому числі завдяки припиненнб співпраці в цій галузі з російською компанією “Волга-Дніпро”, яка з 2006 року користуючись умовами “кабального” договору з “Антоновим”, була монополістом на ринку авіаперевезень літаками Ан-124 “Руслан”, передає прес-служба підприємства.

Загальний наліт за 11 місяців цього року вже склав 4823,1 годин, в той час як за весь 2016 рік цей показник був на рівні 3831,9 годин. Згідно з укладеним раніше договором російська “Волга-Дніпро” здійснювала весь логістичний менеджмент, розпоряджаючись літаками “Антонова” і самостійно, на свій розсуд, розподіляла прибуток, велика частина якого залишалася в Росії.

У кінці 2016 року “Антонов” припинив співпрацю з вище зазначеною компанією. Для участі компанії в програмі НАТО були задіяні компанії Antonov Salis Gmbh, та Dreamlifts LTD для забезпечення логістичного супроводу комерційних перевезень.

Украина благодаря альтернативным источникам сэкономила больше 7 миллиардов кубов газа

Украина благодаря альтернативным источникам сэкономила больше 7 миллиардов кубов газа

Украина благодаря введению в эксплуатацию значительных мощностей для производства тепла из газа, термомодернизации домов и уменьшению норм по потреблению газа сэкономила 7,2 миллиарда кубометров газа. Об этом в комментарии журналистам сообщил руководитель Госэнергоэффективности Сергей Савчук.

«Начиная с 2014 года, такие категории, как население и бюджет, за два отопительных сезона сэкономили 7,2 млрд кубометров газа за счет утепления, замещения и уменьшения норм потребления», - сказал Савчук.

По его словам, Украина должна идти путем создания котельных, работающих на биологическом топливе, использовать отечественное оборудование и сжигать отечественную древесину.

«С 2014 года таких котельных (на биотопливе - Ред.) появилось примерно на 1650 МВт, но как правило, эти небольшие котельные, мощностью 0,5-2 МВт, поскольку они устанавливаются при больницах, школах, детсадах. Но в этом году был принят закон, позволивший продавать тепло не из газа по тарифу, который привязан к цене газа. 10% дисконт (на тепло из биотоплива по сравнению с теплом из газа, - Ред.) дает возможность городским бюджетам и населению экономить», - проинформировал. Савчук.

Он отметил, что новые возможности стимулируют инвесторов масштабировать уже существующие проекты и заходить в другие города.

«Отходы древесины есть всюду, по всей Украине. Инвестор будет смотреть на примеры проектов, которые уже работают и возвращают инвестиции. Если две-три примера таких котельных приживутся, за год-два мы получим бум подобных проектов», - подчеркнул Савчук.

Он добавил, что законодательное поле способствует привлечению инвестиций: это и «зеленый тариф», привязанный к евро, и возможность заключать долгосрочные договоры на продажу электрической энергии.

«Единственное, нам необходимо монетизировать субсидии. Посмотрим, как заработает новый механизм предоставления субсидий, который будет работать через производителя тепла. Если он сработает хорошо, то я не вижу в этом проблем рынка», - отметил Савчук.

Украинский фильм отметили наградой на МКФ в Аргентине

Украинский фильм отметили наградой на МКФ в Аргентине

Ленту "5 Терапия" режиссера Алисы Павловской отметили на 32-м Международном кинофестивале в Мар-дель-Плате (Аргентина), самом большом в Южной Америке кинофестивале класса "А". Об этом сообщает пресс-служба Госкино Украины.

"В международной конкурсной программе фестиваля участвовали 14 лент, в том числе и украинский фильм "5 Терапия", который наградили специальным призом Южноамериканской ассоциации католиков. На трех показах фильма в рамках фестиваля побывали более двух тысяч зрителей", - говорится в сообщении.

Это второе участие украинского фильма в конкурсной программе этого фестиваля за всю его историю. Первым фильмом в 1965 году были "Тени забытых предков" Сергея Параджанова.

В основе ленты - цикл автобиографичных новелл Стаса Домбровского, бывшего наркомана и преступника. Этот фильм о том, как человек не может найти внутреннюю гармонию, о разрушении стереотипов относительно заключенных, больных СПИДом, наркозависимых. И в то же время это история о любви, прощении и самопожертвовании.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 173 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment