Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 170 (огляд)

Ссылки на все части дайджеста "Як в Україні ничегониделаеца" находятся здесь (№№ 01-100) и здесь (№№ 101-...)

Українські солодощі користуються шаленим попитом у світіЗа січень-липень українські виробники солодощів поставили на зовнішній ринок 69 700 тонн, з цих об’ємів майже 70% доводиться на “Рошен”, повідомляє “Агро-Центр”.

Максимальний приріст експорту спостерігається до Іспанії, Узбекистану та Угорщини – на 220%. Поставки до Білорусі, США, ОАЕ та Іраку додали майже 170%, а до Польщі, Болгарії та Естонії – 140%.

При цьому найпопулярнішими серед споживачів залишаються борошняні вироби, які приваблюють своєю ціною. За ними слідують цукрові вироби, адже вони значно дешевші за шоколадні, і на останньому місці – вироби з шоколаду.

Як зазначає Богдан Шаповал, директор Ради з питань експорту продовольства (UFEB), споживчі тренди на кондитерському ринку змінюються.

“З кожним роком падає виробництво солодощів з натуральним цукром, все більше стає органічного виробництва. Окрім того, росте попит на шоколад та жувальні цукерки в азійських країнах, вони прагнуть бути схожими на європейців”, – пояснює Шаповал.

Також, збільшується використання білкових інгредієнтів, мінімізуються продовольчі відходи. Змінюються і перспективні ринки збуту. Зокрема, вітчизняним експортерам радять приглядатися до Нігерії, Туркменістану та Філіппін.

Разом з тим, солодощі в Україні не найдешевші. За даними Асоціації постачальників торговельних мереж, вітчизняна “кондитерка” дорожча за польську на 40%.

Международные резервы Украины обновили максимум за четыре года

Международные резервы Украины обновили максимум за четыре года

По состоянию на 1 декабря 2017 года международные резервы Украины в четвертый раз обновили максимум с января 2014 года и составили $18,905 млрд. Об этом сообщает пресс-служба НБУ.

"Международные резервы Украины на 1 декабря 2017 года составили 18 905,7 млн долл. США (в эквиваленте), по предварительным данным. Таким образом, с начала этого года они выросли почти на 22%, и уже в четвертый раз обновили максимум с января 2014 года", - говорится в сообщении.

На динамику объемов международных резервов за прошлый месяц повлияли, в частности, поступления в пользу правительства в сумме $670,4 млн, в том числе $664 млн - от размещения облигаций внутреннего государственного займа, номинированных в валюте, а также расходы на выплаты по внешнему долгу, а именно: в пользу Международного валютного фонда были осуществлены платежи в размере $447,1 млн, на обслуживание и погашение государственного и гарантированного государством долга в иностранной валюте было направлено $358,3 млн, в том числе $18,5 млн - обслуживание облигаций внешнего государственного займа и $282,2 млн - на обслуживание и погашение по облигациям внутреннего государственного займа. Вдобавок $100 млн из международных резервов в ноябре было направлено на возвращение заимствованных в октябре средств по операции swap с уполномоченным банком. Кроме того, $49,1 млн в прошлом месяце было направлено на валютные интервенции для сглаживания чрезмерных колебаний, вызванных временными факторами. Из них $20 млн было продано во время интервенций в форме запроса относительно лучшего курса.

В то же время НБУ купил на межбанковском валютном рынке $188 млн путем проведения интервенций в форме запроса относительно лучшего курса. Таким образом, объем чистой покупки Национальным банком валюты на межбанковском рынке для пополнения резервов в прошлом месяце составил $138,9 млн.

По состоянию на 1 декабря объем международных резервов покрывает 3,7 месяца будущего импорта и является достаточным для выполнения обязательств Украины и текущих операций правительства и Национального банка.

У Києві побудують 60 футбольних полів зі штучним покриттям


Фото: Наш Киев

У 60 навчальних закладах Києва побудують футбольні поля зі штучним покриттям, передає abcnews. Замовником виконання робіт є комунальне підприємство по експлуатації та ремонту житлового фонду “Житло-сервіс”.

Фінансування робіт з проектування та будівництва футбольних полів буде здійснюватися в межах показників, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку Києва на 2017 рік.

Підприємство в установленому порядку має визначити генеральні проектні та підрядні організації для проектування та виконання робіт. Також вона повинна передбачити при укладенні договору умови про надання підрядною будівельною організацією гарантії якості виконаних робіт та встановити гарантійний термін експлуатації об’єкта не менше 10 років.

Фінансування робіт з проектування та будівництва футбольних полів в навчальних закладах буде здійснюватися в межах показників, передбачених програмою економічного і соціального розвитку Києва на 2017 рік, в сумі 50 млн грн.

Відзначається, що будівництво 60 футбольних полів поліпшить матеріально-технічну базу навчальних закладів і дозволить створити належні умови для виховання та розвитку дітей.

ГПЗКУ планирует проавансировать производителей зерна на 1,5 миллиарда

ГПЗКУ планирует проавансировать производителей зерна на 1,5 миллиарда

Государственная продовольственно-зерновая корпорация Украины уже профинансировала сельхозпроизводителей более чем на 100 млн грн в рамках закупки озимых культур будущего урожая, сообщает пресс-служба корпорации.

«Форвардная программа, которая начата в середине октября, набирает обороты. Сегодня специалистами ГПЗКУ и экспертами страховых компаний осуществляется осмотр посевов в регионах, где погодные условия позволяют это сделать. С теми, кто уже прошел проверку, заключаются соответствующие договоры», - подчеркнул и.о. председателя правления ПАО «ГПЗКУ» Дмитрий Гавриш.

По состоянию на сегодня среди лидеров по количеству заявленных тонн зерновых являются предприятия Хмельницкой, Днепропетровской и Запорожской областей.

Руководитель корпорации напомнил, что форвардная программа по закупке зерновых была начата осенью, чтобы дать возможность аграриям получить заранее оборотные средства для проведения весенне-полевых работ.

«На сегодня мы имеем высокую заинтересованность со стороны сельхозпроизводителей к данной программе. Ведь ГПЗКУ сотрудничает и заключает договора только с добросовестными компаниями, оставаясь при этом надежным партнером для сельхозпроизводителей», - отметил Гавриш.

ГПЗКУ продолжает программу закупки озимых культур – пшеницы и ячменя будущего урожая 2018 года. Это первый этап масштабной форвардной программы, в рамках которой планируется проавансировать украинских сельхозпроизводителей на сумму свыше 1,5 млрд грн.

Держкіно повністю профінансує фільм за казкою Сашка Лірника

Держкіно повністю профінансує фільм за казкою Сашка Лірника

Держкіно України уклало контракт із кінокомпанією "2016" про надання проекту "Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво" державної фінансової підтримки в сумі 32 млн грн - повну вартість виробництва стрічки.  Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

"Проект стрічки став одним із переможців десятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер фільму - Михайло Костров, продюсер – Євгеній Д’яченко. Сценарій написав один з найвідоміших казкарів України Сашко Лірник (Олександр Власюк) за мотивами свого ж твору "Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід". Реліз фільму запланований на кінець 2018 року", - ідеться в повідомленні.

Сама історія, яка є продовженням веселого козацького химородництва Котляревського і Гоголя, сповнена народного гумору та козацької героїки і закорінена в український фольклор та народну міфологію й вірування. Це історія про те, що козацький рід існує на світі доти, доки в ньому народжуються козаки-лицарі, які захищають свою землю від ворогів-нападників. А козакам, які поклали свої голови в бою, прощаються всі гріхи. Розлючений цим Чорт укладає парі зі Святим Петром, що зможе полонити і утримати до Різдва найкращого і найхоробрішого козака Семена. Так Чорт отримає можливість знищити весь козацький рід на землі. Але на відважного козака не діють чари і його неможливо залякати чи купити.

За словами творців фільму, сучасно знята казка про козаків здатна зацікавити нашою історією та культурою глядачів з усього світу, а також допомогти молодому українському глядачеві знайти власну дорогу в житті, взявши за взірець шлях героя-козака, який захищає свободу, добро і справедливість.

Украина и Китай реализуют ряд проектов на $7 миллиардов

Украина и Китай реализуют ряд проектов на $7 миллиардов - Гройсман

Украина и Китай отмечают 25 лет становления дипломатических отношений и выходят на новый стратегический уровень взаимодействия, который предусматривает реализацию совместных проектов на общую сумму около 7 млрд долл.

Соответствующие договоренности были достигнуты на встрече премьер-министра Украины Владимира Гройсмана с вице-премьером Государственного Совета Китая Ма Каем, сообщает Правительственный портал.

«Китай был и остается нашим стратегическим партнером и нашим стратегическим приоритетом. И сегодня перед нами открываются новые возможности для углубления сотрудничества и перезагрузки реализации совместных проектов и инициатив», - сказал Гройсман.

В свою очередь Ма Кай подчеркнул, что Китай обращает большое внимание на сотрудничество с Украиной, как в политической плоскости, так и в направлении торгово-экономического сотрудничества. «Мы считаем, что у нас единые позиции в этом аспекте. Именно поэтому мы готовы стимулировать и углублять наше сотрудничество», - добавил он.

Как отметил премьер-министр, потенциал сотрудничества между государствами на самом деле большой. «Мы готовы прорабатывать различные предложения и способствовать их реализации. Планов много, возможностей еще больше, поэтому нужно ответственно отнестись к тем задачам, которые мы обозначили», - сказал он.

Бюджети в Україні обслуговуватиме онлайн-система “Є-Казна”Уряд ухвалив створення єдиної системи обслуговування бюджетів «Є-Казна». Платформа працюватиме у режимі 24/7 для учасників бюджетного процесу на місцях

Метою запровадження системи є посилення захисту інформації у внутрішній системі Держказначейства. Також завдяки «Є-Казна» місцеві бюджети зможуть відслідковувати стан надходжень на їхні рахунки у режимі реального часу, без відвідування самого Казначейства, передає NaChasi.

Запровадження єдиної системи дозволить зменшити витрати на підтримку територіальних майданчиків для роботи із інформацією. При цьому бюджети зможуть оптимізувати бізнес-процеси обліку та проходження платежів, а ще — оперативно приймати рішення на основі інформації, яку вони отримуватимуть у режимі реального часу.

Система буде інтегрована із Електронними кабінетами платників податків. Такий крок має створити додатковий захист інформації про процеси, пов’язані із бюджетом. Обслуговування «Є-Казни» та робота в системі будуть забезпечені у цілодобовому режимі.

Хроніки "зубожіння" Слобожанщини:

За январь - ноябрь в бюджет Харькова поступило более ₴ 12 миллиардов доходовЗа январь - ноябрь 2017 года, по оперативным данным, в бюджет Харькова поступило ₴ 12,168 млрд доходов.
Департамент бюджета и финансов сообщает, что финансовые ресурсы города по сравнению с аналогичным периодом прошлого года возросли в 1,3 раза, или на ₴ 2,896 млрд.

Харьков увеличит финансирование жилищных программФинансирование программы молодежного жилищного кредитования планируется увеличить с ₴ 5 млн до ₴ 20 млн, участников боевых действий в зоне АТО - с ₴ 5 млн до ₴ 20 млн, работников бюджетной сферы, профессорско-преподавательского состава вузов и работников коммунальных предприятий – с ₴ 5 млн до ₴ 10 млн.

Также в программе появится раздел льготного кредитования временно перемещенных лиц с финансированием в размере ₴ 5 млн.

Масштабная реконструкция трамвайных переездовРеконструкция проводится в несколько этапов. Сначала реконструировали трамвайные переезды ул. Клочковская - спуск Клочковский, ул. Клочковская - пр. Победы, ул. Клочковская – ул. Новгородская. Затем приступили к капитальному ремонту путей на ул. Большой Панасовской, после чего была выполнена реконструкция двух переездов: ул. Евгения Котляра – ул. Большая Панасовская, ул. Большая Панасовская - Новоивановский мост. На третьем этапе капитальный ремонт путей был выполнен на участке от Нетеченской набережной до ул. Полтавский Шлях, а после был реконструирован трамвайный переезд: ул. Полтавский Шлях – ул. Конева.

На прежнем маршруте с конечной остановкой на пр. Победы идёт реконструкция контактной сети на пересечении ул. Клочковская – пр. Победы (сеть уже реконструировали на переезде ул. Клочковская - спуск Клочковский). В следующем году планируется выполнить капремонт путей по ул. Евгения Котляра - от ул. Полтавский Шлях до ул. Большой Панасовской.

Реконструкцию трамвайных перездов в Харькове проводят по современным технологиям - с полной заменой рельсового полотна и возможностью увеличить или уменьшить траекторию поворота. Капитальный ремонт предусматривает замену участков путей.

Строительство амбулаторий в рамках реформы сельской медицины стартует в начале 2018-гоCегодня на Харьковщине работают 35 центров первичной медико-санитарной помощи, 496 фельдшерско-акушерских пунктов и 335 амбулаторий общей практики - семейной медицины. Всего в этих заведениях введено 900 должностей врачей.

Харьковской области будет выделено ₴ 160 млн, за которые построят 50 новых амбулаторий. Проект предусматривает не только строительство, но и оснащение амбулаторий современным оборудованием, необходимым для диагностики и лечения, а также приобретение служебного транспорта. Кроме того, в здании планируют размещать жилье для семейных врачей, которые будут работать в амбулатории. Ориентировочная стоимость проекта составляет ₴ 2,6 - 3 млн.

Новые амбулатории будут оснащены средствами телемедицины, что позволит врачам обращаться за помощью к коллегам из районных и областного центров.

Дворцово-парковый комплекс в Шаровке готовят к реставрацииРечь идет о проведении первоочередных противоаварийных мероприятий и разработке историко-архитектурного опорного плана поселка Шаровка.

Для решения этого вопроса аккумулируют средства из трех источников: двух областных программ и спецсредства департамента. Всего планируется выделить ₴ 3,2 млн.

Документацию планируют подготовить уже в I квартале 2018 года - чтобы с началом строительного сезона приступить к реставрации объектов дворцово-паркового комплекса.

Стартап Bookimed отримав $500 000 інвестицій від Українського фонду AVentures CapitalУкраїнський фонд AVentures Capital інвестував кошти в сервіс з підбору медичних рішень і організації лікування Bookimed

Сервіс подібний до Booking.com, але для пацієнтів. Він дозволяє бронювати медичні клініки за різними фільтрами: бюджетом, діагнозом, тощо. Стартап побудовано на моделі Cost Per Aquisition, що є поширеною серед міжнародних медичних організацій, передає LVIV.

Робота над проектом розпочалася у 2014 році. З того часу сервісом встигло скористуватися 800 000 користувачів. Зараз мережа Bookimed об’єднує 250 клінік з 26-ти країн світу. Головний офіс проекту знаходиться у м.Києві. Очікується що інвестиції буде спрямовано на поліпшення роботи сервісу.

На Житомирщине тысячелетний колодец хотят сделать туристическим объектом

На Житомирщине тысячелетний колодец хотят сделать туристическим объектом
Фото: Житомирская ОГА

В Олевске Житомирской области планируют расчистить и оборудовать для туристов тысячелетний колодец, который этим летом раскопали археологи. Об этом со ссылкой на главу Олевской громады Олега Омельчука сообщает пресс-служба Житомирской ОГА.

"На следующий год раскопки колодца продолжатся. Мы планируем построить смотровую площадку, чтобы все желающие могли увидеть этот объект. Сейчас доставляем материал, чтобы укрепить верхний наружный слой почвы. Специалисты будут пытаться восстановить сооружение, используя древние технологии возведения, чтобы можно было каждому попробовать родниковой воды из тысячелетнего колодца", - отметил Омельчук.В ОГА сообщают, что житомирская археологическая экспедиция, проводившая раскопки древлянского колодца Х века, дошла до глубины 9 м. По словам специалистов, возможно углубление ещё на 3 м. Верхний диаметр раскопки составляет 10 м. Колодец состоит из уникального трёхконтурного сруба. Внутри археологи обнаружили большое количество находок, датируемых VIII-IX вв.

По словам Омельчука, сейчас институт археологии проводит исследования этих находок. Предстоит экспертиза, которая определит точную дату основания города.

"Как показывают находки, в VIIІ веке здесь уже находилось не просто поселение, а большая территориальная структура", - рассказал глава громады.

Укрзалізниця вийшла на рекордний показник пасажиропотокуСтаном на 5 грудня 2017 року ПАТ «Укрзалізниця» продано 48 792 114 проїзних документів, що більше ніж за весь минулий рік. Для порівняння – за повний 2016 рік пасажири придбали 48 784 030 квитків, передає прес-служба ПАТ ПАТ "Укрзалізниця".

Найбільшим попитом користуються швидкісні поїзди. За 11 місяців поточного року на них продано 4 738 454 квитки проти 3 807 472 показника 2016 року.

Також все більше квитків пасажири купують через інтернет. Наприклад, у минулому році через електронні канали продажу було реалізовано 16 651 тисяч квитків або 34 % від загальної кількості, то у поточному році лише за 11 місяців через інтернет пасажири придбали 19 851 тис. квитків, або 41 %.

Продажі нових авто в Україні зросли на 26%


Автосалон / Bgtu-ief.com

З січня по листопад 2017 року в Україні було реалізовано 73,1 тис. нових легкових автомобілів, що на 26% перевищує показник аналогічного періоду минулого року

Перше місце за обсягами продажів утримує Toyota, яких було продано 8699 штук. При цьому продажі Toyota виросли на 27%, а найпопулярнішим автомобілем марки за звітний період став кросовер Toyota RAV-4, свій вибір на якому зупинили 2445 українців, передає ассоціація Укравтопром.

Наступною за популярністю автомобільною маркою стала Renault – 7543 од. (+30% до минулого року). Найпопулярнішою стала модель Logan, яку обрали 2550 автовласників. Третє місце на ринку зберегла за собою Skoda – 5018 реалізованих машин (+42% до аналогічного періоду минулого року). Найпопулярнішою “Шкодою” в Україні залишається Octavia, яких було придбано 2392 автомобіля.

На четверту позицію піднявся Volkswagen, який роком раніше займав п’яте місце. Попит на німецьку народну марку виріс на 28%, до 5706 одиниць. Замикає п’ятірку лідерів корейський бренд KIA – 4853 зареєстровані продажів з початку року (+39%). Бестселером українського ринку нових легкових автомобілів став компактний кросовер KIA Sportage, перевагу якому віддали 3358 автомобілістів.

Також в ТОП-10 рейтингу найпопулярніших марок за підсумками 11 місяців увійшли: Hyundai – 3856 шт. (+30%); Nissan – 3851 шт. (+24%); Ford – 3214 шт. (+4%); BMW – 2598 шт. (-8%) і Mercedes Benz – 2592 шт. (+18%).

Украина и Китай подписали дорожную карту развития Великого шелкового пути

Украина и Китай подписали дорожную карту развития Великого шелкового пути

Украина и Китай согласовали план действий по реализации инициативы "Экономический пояс Великого шелкового пути" и "Морского шелкового пути", сообщило Министерство экономического развития и торговли на своей странице в Twitter по итогам Третьего заседания Комиссии по сотрудничеству между Правительствами Украины и КНР.

"Завершилось Третье заседание Комиссии по сотрудничеству между Правительствами Украины и КНР. Украина и Китай подписали Дорожную карту(план действий) по реализации инициативы "Экономический пояс Великого шелкового пути" и "Морского шелкового пути", - сообщает Минэкономики.

Великий шелковый путь и Морской шовковкий путь призваны создать транзитные маршруты и усилить экономическое сотрудничество между Европой и Азией.

Как известно, Комиссия по сотрудничеству между Правительством Украины и Правительством КНР работает на основании Соглашения между Правительством Украины и Правительством Китайской Народной Республики. В рамках Комиссии создано 7 отраслевых Подкомиссий и Рабочая группа по вопросам инвестиций. Комиссия должна проходить 1 раз в два года, Подкомиссия – 1 раз в два года или каждый год.

“Украерорух” ввів в експлуатацію італійський диспетчерський тренажер автоматизованої системи управління повітряним рухом


Фото: vcrti.com.ua

Держпідприємство обслуговування повітряного руху України (“Украерорух”) в листопаді ввело в експлуатацію в Київському центрі управління повітряним рухом новий сучасний диспетчерський тренажер автоматизованої системи управління повітряним рухом “Стріла-Аленія” виробництва фірми “Leonardo S.p.A.” (Італія).

Про це повідомили в “Украерорусі”, уточнивши, що закупівля і установка тренажера є першим реалізованим контрактом, профінансованим Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) в рамках проекту модернізації аеронавігаційної системи України, передає ЦТС.

Новий тренажер має п’ять робочих місць для тренування фахівців районного диспетчерського центру та диспетчерського пункту підходу, два робочих місця для тренування диспетчерів аеродромної диспетчерської вишки і десять робочих місць псевдо-пілотів. Тренажер розрахований на одночасну тренування по 4 вправ, підтримує до 6 сценаріїв структури повітряного простору з можливістю імітації інформації спостереження, отримання потоку даних польотної інформації і повною імітацією взаємодії секторів. Функціональність тренажера дозволить програвати одну і ту ж ситуацію кілька разів в різних комбінаціях вхідних даних.

В “Украерорусі” заявляють, що використання нового диспетчерського тренажера значно підвищить якість і ефективність навчального і тренувального процесу в професійній підготовці авіадиспетчерів, зокрема щодо застосування розширеної функціональності автоматизованої системи управління повітряним рухом після її модернізації. В результаті підвищиться надійність системи організації повітряного руху та безпеку польотів в Київському районі польотної інформації.

Немецкие инвесторы расширяют площади под хмелем на Житомирщине

Немецкие инвесторы расширяют площади под хмелем на Житомирщине

ООО «Хопштайнер Украина», ведущий производитель хмеля и хмелепродуктов в стране, в 2018 году может расширить площади под хмелем на 32 га. Об этом говорится в сообщении Житомирской облгосадминистрации, передает АgroРortal.

«Предприятие с немецкими инвестициями «Хопштайнер Украина», занимающееся выращиванием и переработкой хмеля и располагающее мощностями в Чудновском районе, планирует увеличить объемы производства на 32 га», — говорится в сообщении.

Как отмечается, в Карповцах компания имеет 81 га рабочих хмельников. Перерабатывается хмель в специальные гранулы.

Для справки: «Хопштайнер Украина» — крупнейшая в Украине компания по выращиванию и переработке хмеля. Она выращивает и перерабатывает 80% общего количества хмеля в стране. Цех по производству гранул расположен в Карповцах (Чудновский р-н Житомирской обл.). Общая площадь полей компании в области превышает 200 га. Объемы производства — 350 тонн хмеля в год.

Одеса планує закупити за кошти ЄІБ і ЄБРР 56 нових трамваїв


Трамвай К1М6 - Фото: Татра-Юг

Плани оновлення рухомого складу одеського трамвая включають в себе закупівлю 56 нових вагонів, з яких 16 мають бути багатосекційними великої місткості, передає Пассажирский транспорт.

В Одесі працює ще з травня 2017 року експертна комісія Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), які вивчають ситуацію з громадським транспортом і готують рекомендації по максимально ефективному використанню кредитної лінії на створення лінії швидкісного трамвая.

Розмір кредиту, який місто отримає в рамках урядової програми “Міський електричний транспорт” від ЄІБ і ЄБРР – 59,7 мільйонів євро. Всього в масштабах України міста – учасники програми отримають близько 440 мільйонів євро під державні та міські гарантії, в залежності від масштабів конкретного проекту.

За результатами спільної роботи КП “Одесміськелектротранс” і комісії європейських банків, в рамках цього кредиту для Одеси будуть закуповувати 56 трамваїв. 16 з них будуть багатосекційними великої місткості, з низьким рівнем підлоги. Решта 40 – одиночними, з частковим або повністю низьким рівнем підлоги.

“Одеса отримає майже 60 млн євро від Європейського інвестиційного банку. На сьогоднішній день ми вже повністю відпрацювали з консультантами техумови. Вивчили з ними нашу маршрутну мережу, вони провели аудит, вивчили наше колійне господарство і все інше, тепер ми чекаємо до нового року заключення від них. Після цього починаємо готувати техзавдання до конкурсу на інженерну компанію, яка буде розробляти проект. Ми хочемо закупити 56 нових вагонів, з них 16 великих зчленованих на маршрут “Північ-Південь”. Схвалення усне від них вже отримали “- заявив директор КП “Одесміськелектротранс” Дмитро Манірно.

Паралельно, за кошти міського бюджету та власних коштів комунального підприємства, йде самостійна збірка частково низькопольних одиночних трамваїв. З 2015 року закуплено 16 машинокомплектів (новий корпус з електронною системою управління), на базі яких в вагоноремонтних майстернях КП “Одесміськелектротранс” збирають готові вагони. Вони отримують позначення моделі “Т3 КВП Од” і за документами оформляються як капітальний ремонт з модернізацією старих. Коштує такий вагон близько 5,5 мільйонів гривень, з яких трохи більше 4 мільйонів припадає на електронну систему управління і корпус. На даний момент вже готові і перевозять пасажирів 9 з 16 вагонів.

Також закуплено корпус трамвая білоруського виробництва “Белкоммунмаш-802” з електронною системою керування асинхронними тяговими електродвигунами. Переможцем на тендері став офіційний дилер заводу “Белкоммунмаш” компанія “БКМ-Україна”.

Верховная Рада одобрила присоединение Украины к IRENA

Верховная Рада одобрила присоединение Украины к IRENA

Верховная Рада 254 голосами приняла Закон "О присоединении Украины к Уставу Международного агентства по возобновляемым источникам энергии (IRENA)".

Как говорится в пояснительной записке к закону, после его принятия Украина станет членом Международного агентства по возобновляемым источникам энергии (IRENA).

"Членство Украины в агентстве позволит подавать заявки в фонд АDFD относительно получения льготных кредитов (пока бюджет фонда составляет 350 млн долл. США, кредиты предоставляются на конкурсной основе под 1 – 2% сроком до 20 лет, включая 5-летний льготный период, при условии софинансирования 50/50)", - говорится в документе.

Кроме того, Украина получит доступ ко всей имеющейся в агентстве IRENA информации относительно использования возобновляемых источников энергии, результатам новейших исследований и передового опыта, а также прогрессивных механизмов финансирования развития альтернативной энергетики.

"Это будет способствовать налаживанию плодотворного сотрудничества между Украиной и развитыми государствами мира с целью развития альтернативной энергетики, создаст условия для привлечения экспертной помощи агентства IRENA по улучшению нормативно-правовой базы Украины в сфере возобновляемой энергетики", - отмечается в пояснительной записке.

Авторы закона надеются, что членство в агентстве будет способствовать уменьшению зависимости экономики Украины от импорта традиционных энергоносителей, повышению конкурентоспособности отечественной продукции на мировых рынках и эффективности потребления топливно-энергетических ресурсов.

В Одесі відбулася церемонія присвоєння назв новим катерам ВМС УкраїниВ Одесі були присвоєні власні назви чотирьох броньованим артилерійським катерам “Гюрза-М”, передає Зроблено в Україні.
5 грудня, напередодні Дня Збройних Сил України, відбулася церемонія присвоєння назв 4-ом новозбудованим для Військово-Морських Сил ЗС України малим броньованим артилерійським катерам. Враховуючи клопотання територіальних громад катери проекту 58155 отримали іменні назви – “Вишгород”, “Кременчук”, “Лубни” і “Нікополь”.“Разом, однією командою, за підтримки промисловості, органів влади та місцевих громад, ми долаємо існуючі проблеми та продовжуємо рух вперед і свідченням тому стала головна подія цьогорічного відзначення – 4 нових малих броньованих артилерійських катера, побудованих для Військово-Морських Сил, отримали свої іменні назви на честь українських міст”, – зазначив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

Як наголосив керівник виду ЗС України, державні випробування катерів вийшли на завершальний етап і вже найближчим часом вони поповнять бойовий склад вітчизняного флоту.

Віце-адмірал Ігор Воронченко розповів про досягнення і перспективи флоту, акцентувавши, що головною цінністю Військово-Морських Сил були і залишаються люди, які сильні не лише зброєю, а й високим моральним і патріотичним духом.

В Тернополе подыскали альтернативу Буковелю

В Тернополе подыскали альтернативу Буковелю

С 5 декабоя в Тернополе новый лыжно-туристический сезон начал спортивно-развлекательный комплекс Savich-Park, который здесь часто называют альтернативой Буковелю. О событии на своей странице в Facebook сообщил руководитель комплекса Виталий Кирилов.

"Вот так выглядит Savich-Park издалека, он сегодня заснеженный, поэтому приходите кататься с 11 до 2. Мы работаем", - пишет он.

Спортивно-развлекательный комплекс расположен на окраине Тернополя. В прошлом сезоне там был оборудован и установлен новый современный подъёмник для лыжников и сноубордистов. На территории комплекса действует пункт проката лыж, сноубордов. Есть здесь и место, где лыжники и сноубордисты могут выпить чаю и погреться. В прошлом году трассы комплекса покрывали снегом с помощью снежной пушки, в этом году пока потребности в этом нет - естественный снежный покров позволяет прокладывать первые лыжные и санные трассы для туристов, любителей экстремальных видов спорта.

Savich-Park имеет несколько трасс - пологие и крутые. Есть здесь и ряд трамплинов, на которых можно получить порцию адреналина как на лыжах, так и на сноубордах и сноутюбах. А для тех, кто пришёл сюда с собственными салазками, действует отдельная трасса рядом с подъёмником.

По словам Виталия Кирилова, цены здесь - самые дешёвые в Украине. Так, шестичасовое дневное катание на лыжах обойдётся всего в 100 грн, а часовая стоимость подъёмника - 50 грн. Прокат полного комплекта лыжника достигает 70 грн, можно взять на прокат и лыжную одежду, и сноуборды.

Также здесь все желающие могут воспользоваться платными услугами инструктора.

Продовження не забариться.

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: АПК, ОПК, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, экономика, экспорт
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments