Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 162 (огляд)

Ссылки на все части дайджеста "Як в Україні ничегониделаеца" находятся здесь (№№ 01-100) и здесь (№№ 101-...)

За 3 роки в альтернативну енергетику України інвестували майже 1 млрд євро, та планують ще 1,2 млрд євроНа відкритті IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму «Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості» віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко пояснив, що енергонезалежність країни нерозривно пов’язана з питаннями енергоефективності та «чистої» енергетики.

Основна мета – зробити країну ощадливим споживачем енергоресурсів, сформувати конкурентоздатну економіку та вміло використовувати значний ресурсний потенціал, повідомляє Держенергоефективність.

Голова Держенергоефективності презентував значні здобутки України в активізації розвитку відновлюваної енергетики.

За останні 3 роки близько 400 млн євро залучено у встановлення 1 670 МВт нових теплових потужностей, що використовують альтернативні джерела енергії, ще 345 млн євро – у 353 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. Разом маємо близько 800 млн євро інвестицій у «чисту» енергетику. На Інтерактивній карті з відновлюваної енергетики України UA MAP (http://www.uamap.org.ua) маємо нових проектів на 1,2 млрд євро. Це лише початок.

Світова тенденція демонструє, що відновлювана енергетика залучає все більше інвестицій, ніж традиційна. Крім цього, вартість виробництва «чистої» енергії щороку дешевшає. Це дає нам впевненості у тому, що відновлювана енергетика не лише міцнітиме, а стане бумом енергетичної децентралізації країни. «Зелені» проекти відкривають можливості для економічного зростання, посилення енергетичної безпеки країни та підвищення добробуту всього населення, – повідомив С.Савчук.

Прагнення України до енергонезалежності підтримує і міжнародна спільнота. Ніл Вокер, координатор системи ООН в Україні, розповів про діючий в країні проект «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» та запевнив у необхідності збільшувати використання біомаси в енергетичних цілях.


Фото: Деренергоефективності

Про плідну співпрацю України та Данії у відновлюваній енергетиці розповів Рубен Медсен, Посол Королівства Данії в Україні. Він акцентував увагу на успішності роботи Українсько-данського енергетичного центру.

Досвідом реалізації ефективних енергетичних стратегій поділився і Посол Швейцарії з енергетичних питань Жан-Крістоф Фуег.

Задоволення законодавчими змінами та позитивною тенденцією розвитку «чистої» енергетики в Україні висловив Торстен Воллерт, керівник сектору енергетики та навколишнього середовища Групи підтримки України Європейської Комісії. Т. Воллерт запевнив, що ЄС і надалі підтримувати Україну у цьому напрямі.

Джейсон Пелмар, керівник регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні, Білорусі та Молдові, розповів про важливість фінансових інституцій для підтримки «зелених» проектів. «За останні 25 років ми залучили більше 3,2 млрд доларів в українську економіку, у тому числі через програми з енергоефективності та відновлюваної енергетики», – підкреслив Д. Пелмар.

У свою чергу, на успішності фінансування «зелених» проектів наголосив Кирило Шевченко, голова правління Укргазбанк. За його словами, наразі банком профінансовано проектів «чистої» енергетики на 250 млн євро.

Закликала учасників форуму до активних дій на шляху до енергонезалежності і відома українська громадська діячка Руслана Лижичко. Вона відзначила ефективність ініціатив Уряду, а також Держенергоефективності у «чистій» енергетиці. Також, Руслана повідомила про започаткування двох нових проектів, які матимуть на меті популяризувати на весь світ колосальний потенціал та досягнення України на шляху до енергонезалежності. Вона переконана, що питання енергонезалежності має стати філософією життя українців.

В этом году в Украине предприятия освоили на 20,7% капинвестиций больше, чем в прошлом

В этом году в Украине предприятия освоили на 20,7% капинвестиций больше, чем в прошлом

Предприятия и организации Украины в январе-сентябре 2017 года освоили 259,5 млрд гривен капитальных инвестиций, что на 20,7% больше, чем за соответствующий период 2016 года. Об этом говорится в экспресс-выпуске Государственной службы статистики Украины.

“В январе-сентябре 2017г. предприятиями и организациями за счет всех источников финансирования освоено 259,5 млрд грн капитальных инвестиций, что на 20,7% больше объема капитальных инвестиций за соответствующий период 2016 г”, - говорится в экспресс-выпуске.

По данным Госстата, главным источником финансирования капитальных инвестиций остаются собственные средства предприятий и организаций, за счет которых освоено 72,7% общего объема.

Весомые доли капитальных инвестиций освоено в машины, оборудование и инвентарь и транспортные средства – 49,7% всех инвестиций, в здания и сооружения – 42,7%. На капитальный ремонт активов направлено 20,6 млрд грн капитальных инвестиций (7,9% от общего объема).

В Госстате отмечают, что данные охватывают все регионы Украины, кроме временно оккупированной территории Автономной Республики Крым и г. Севастополя, а также части зоны проведения антитеррористической операции.

В Україні почнуть використовувати відходи вугільних ТЕС для будівництва доріг


Використання золошлаків здешевить вартість будівництва доріг втричі.

Золошлаки замінять в еко-дорогах майбутнього пісок, щебінь і бетон. В Європі такі шосе вже не в новинку, і можуть з’явитися і в Україні, повідомляє “Сегодня“.

Золошлак отримують після спалювання вугілля на заводах і теплоелектростанціях. В Україні з них вже проводять будматеріали. Так, бетон з цієї домішкою – дешевше на четверть. Теперь чергу за будівництвом доріг, і вже готові пілотні проекти.

Один з них – будівництво пілотного ділянки з використанням шлаків Добротвірської ТЕС. Це – пілотний ділянку в приблизно один кілометр, на якому ми плануємо використовувати наш матеріал в різні шари дорожнього одягу, і переведемо грунтову дорогу в асфальтобетонну, – розповіла менеджер Департаменту екологічної безпеки ДТЕК ЕНЕРГО Тетяна Завгородня.

Використання золошлаков в промисловості в Україні поки в новинку, а в Європі це вже – традиція, якої десятки років. У деяких країнах на виробництво будматеріалів і доріг йде більше 90% цих відходів

Для будівництва доріг необхідні запаси на складах. Це можливо тільки в таких країнах, як Великобританія, Франція Польща, і в інших східних країнах Європи. Для дорожнього будівництва необхідні величезні обсяги золошлаки в найкоротші терміни, – розповів генеральний секретар європейської асоціації вугілля і продуктів згоряння Ханс-Йоахім Фаерборн.

Україна якраз в числі цих країн – наші теплоелектростанції завалені золошлаки. А це вже і питання захисту навколишнього середовища.

Щоб використовувати золошлаки в дорогах – потрібно державне стимулювання заміни природних матеріалів відходами та застосування додаткових законодавчих ініціатив в цьому напрямку.

Обсяги золи від спалювання вугілля будуть тільки накопичуватися в Україні, і масово використовувати її можна буде саме в дорожньому будівництві.

Украинская короткометражка победила на Таллиннском кинофестивале

Украинская короткометражка победила на Таллиннском кинофестивале

Фильм-дебют Филиппа Сотниченко "Технический перерыв" стал победителем конкурсной программы POFF Shorts International Competition Sleepwalkers 21-го Таллинского международного кинофестиваля, сообщает пресс-служба Госкино, при поддержке которого создан фильм.

"В рамках Tallinn Black Nights Film Festival (Эстония), который аккредитован Международной федерацией ассоциаций кинопродюсеров как фестиваль класса "А", состоялась также мировая премьера ленты. Производство осуществила студия "ВИАТЕЛ" совместно с "СУК" и KWA Sound Production при 100% поддержке Госкино. Продюсер фильма - Валерия Сочивец. Главные роли исполнили Нина Тараруева и Сергей Горный. Оператор-постановщик - Ярема Малащук", - говорится в сообщении.

В октябре этого года "Технический перерыв" получила награду за "Лучший украинский фильм" международного кинофестиваля короткометражного кино WIZ-ART.


Видео: Dergkino Ukraine

События фильма разворачиваются во время технического перерыва в супермаркете. Беременная кассирша успевает осуществить очередную кражу на работе, реализовать украденное на рынке, потерять надежду на материнство и снова занять свое рабочее место.

Двадцать первый Таллиннский международный кинофестиваль продлится до 3 декабря. В главном конкурсе фестиваля представлен мистический триллер Владимира Тихого "Брама", также созданный при поддержке Госкино.

Рынок услуг в Украине в III квартале вырос на 3,1% - до 164 миллиардов

Госстат: Рынок услуг в Украине в III квартале вырос на 3,1% - до 164 миллиардов

В Украине в июле-сентябре 2017 года по сравнению с соответствующим периодом прошлого года объем услуг, реализованных потребителям предприятиями сферы нефинансовых услуг, вырос на 3,1% и составил 163,8 млрд грн., говорится в экспресс-выпуске Государственной службы статистики Украины.

При этом услуги, реализуемые населению, составили 24,2% от общего объема реализованных услуг.

Как ранее сообщалось, согласно данным Госстата, во II квартале 2017 года объем услуг, реализованных потребителям предприятиями сферы услуг, составил 150,5 млрд грн, что в сопоставимых ценах на 7,7% выше уровня соответствующего периода 2016 года. Объем услуг, реализованных населению, составил 22,6% от общего объема реализованных услуг.

То есть, объем услуг, реализованных потребителям предприятиями сферы нефинансовых услуг в Украине, в III квартале на 13,3 млрд грн больше, чем во II квартале 2017 года.

В Госстате отмечают, что данные охватывают все регионы Украины, кроме временно оккупированной территории Автономной Республики Крым и г. Севастополя, а также части зоны проведения антитеррористической операции.

На Полтавщині хорватська компанія Crosco виконує буріння нових свердловин для Укргазвидобування


Фото: Укргазвидобування

На Яблунівському родовищі хорватська компанія хорватської компанії Crosco Integrated Drilling & Well Services Ltd проводить буріння нових свердловин на замовлення Укргазвидобування.

З процесом буріння нових свердловин ознайомився прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба Укргазвидобування.

Це перший в історії найбільшої газовидобувної компанії України проект, який виконує іноземний підрядник із застосуванням надсучасного бурового обладнання.Співробітництво ПАТ «Укргазвидобування» з Crosco передбачає буріння дванадцяти нових свердловин. Загальна вартість робіт з буріння складає 47 млн євро. Наразі відбувається буріння двох свердловин на Яблунівському родовищі.

Крім хорватської компанії, до реалізації проекту залучено 18 українських сервісних підприємств, які займаються облаштуванням промислових майданчиків та іншими супутніми роботами. Загалом охоплено близько 140 громадян України.Голова Правління ПАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко підкреслив, що залучення таких потужних європейських гравців глобального сервісного ринку впливає на конкурентне середовище на внутрішньому ринку України.

Завдяки такому потужному гравцю, як Укргазвидобування, український сервісний ринок продовжує радикально змінюватися. Цей проект є прикладом злагодженої та, безперечно, успішної співпраці уряду країни та державної газової промисловості. Водночас ПАТ «Укргазвидобування» і Група Нафтогаз зуміли побудувати якісну та прозору систему закупівель, яка дозволяє залучати компанії з найкращим обладнанням, зберігаючи жорстку конкуренцію світових лідерів індустрії, – зазначив Олег Прохоренко.

Короткою стрічкою:

Компания Рентком ввела в эксплуатацию первую очередь элеватора на Тернопольщине
Мощность первой очереди нового предприятия составляет 30 тыс. т единовременного хранения. Далее элеватор планируют расширить до 90 тыс. т.
http://www.ukragroconsult.com/news/kompaniya-rentkom-vvela-v-ekspluataciyu-pervuyu-ochered-elevatora-na-ternopolschine

Больше всего украинских сладостей покупали Испания, Узбекистан и Венгрия
За последний год больше всего вырос экспорт кондитерских изделий из Украины в Испанию, Узбекистана и Венгрии - на более 220%, Беларуси, США, ОАЭ и Ирака - около 170%, Польши, Болгарии и Эстонии - около 140%.
http://www.ukragroconsult.com/news/bolshe-vsego-ukrainskih-sladostei-pokupali-ispaniya-uzbekistan-i-vengriya

Завод по производству органических масел заработал на Полтавщине
В Полтавской области состоялось открытие завода по производству органических масел «Укролия Органик». Это предприятие будет в промышленных масштабах перерабатывать исключительно органическое сырье.
http://agrostory.com/info-centre/market-news/pervyy-v-ukraine-zavod-po-proizvodstvu-organicheskikh-masel-zarabotal-na-poltavshchine-/

Наступного року МАУ отримає не менше 10 літаків
Це будуть чотири далекомагістральних Boeing 777-200ER, шість Boeing 737-800 і, можливо, два Embraer 190.
https://mind.ua/news/20178980-nastupnogo-roku-mau-otrimae-ne-menshe-10-litakiv

Україна збільшила експорт маргарину на 37%
При цьому найбільшими покупцями української продукції були Білорусь — 23% від загального обсягу експорту, Молдова — 12%, Румунія — 11% і Грузія — 9%.
http://agravery.com/uk/posts/show/ukraina-zbilsila-eksport-margarinu-na-37

Глобинський завод «Астарти» за дев’ять місяців переробив 155 тис. тонн сої
Підприємство виробило 110 тис. тон соєвого шроту, 28 тис. тонн соєвої олії і 8,5 тис. тон гранульованої оболонки. Продажі соєвої олії за дев’ять місяців зросли на 15% – до 32 тис. тон.
http://www.agrotimes.net/predpriyatiya/globinskij-zavod-astarti-za-dev%E2%80%99yat-misyaciv-pererobiv-155-tis--tonn-soyi-

Експорт до Грузії за дев'ять місяців зріс на 5%
Експорт українських товарів і послуг до Грузії у січні-вересні 2017 року становить 323,6 млн дол., збільшившись на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
http://www.unn.com.ua/uk/news/1700933-eksport-do-gruziyi-za-devyat-misyatsiv-zris-na-5

Українські "сонячні жалюзі" готуються до підкорення ринків Європи та США
Українські екологічні жалюзі було обрано для участі у hardware-акселераторі HAX. Сертифікація продукту у США займе до 5 місяців. Виробничі потужності планують зосередити в Україні.
http://business-companion.te.ua/post/open/1511767380-ukrainski-sonyachni-zhalyuzi-gotuyutsya-do-pidkorennya-rinkiv-evropi-ta-ssha

Експорт українського меду збільшився в два рази
75% українського меду реалізується на зовнішніх ринках. Український мед за кордоном має високу оцінку: тільки за півріччя 2017 року Україна збільшила обсяги експорту меду вдвічі, у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.
https://agropolit.com/news/6608-eksport-ukrayinskogo-medu-zbilshivsya-v-dva-razi

Украина построит четыре новых военных корабля
В Украине возобновляют программу строительства военных кораблей класса «корвет». На это из бюджета будет выделено 32 млрд гривень.
http://www.newsline.com.ua/economics/ukraina-postroit-chetyre-novyh-voennyh-korablya-27112017052558

«Гові» (Львівська область), виробник племінного молодняку бройлерів, нарощує потужності
Наразі господарство утримує близько 30 тис. голів батьківського стада бройлерів, і має намір подвоїти його.
http://zrada.today/novini/z-regioniv/lvivskiy-virobnik-pleminnih-kurchat-broyleriv-naroshchuie-potuzhnosti

Строительство в Украине за 10 месяцев выросло на 23%
а 10 месяцев 2017 года предприятия Украины выполнили строительные работы на сумму 73,5 млрд грн, индекс строительной продукции по отношению к аналогичному периоду прошлого года составил 123,4%.
http://rusjev.net/2017/11/26/stroitelstvo-v-ukraine-za-10-mesyatsev-vyiroslo-na-23-a-demontazh-net/

В Украине начали производство черного чеснока
Для выращивания черного чеснока компания использует исключительно отечественное сырье. Черный чеснок изготавливается в соответствии с классической азиатской технологией — методом естественной ферментации.
http://napensii.ua/news/9643-v-ukraine-vpervye-nachali-proizvodstvo-chernogo-chesnoka

Україна тримає майже 60% світового ринку соняшникової олії
Україна тримає майже 60% світового ринку соняшникової олії, активно зростає експорт української курятини в Єгипет і Євросоюз.
http://agravery.com/uk/posts/show/ukraina-trimae-majze-60-svitovogo-rinku-sonasnikovoi-olii

Кременчуцькі машинобудівники “Крюківського вагонзаводу” випустили новітні комфортні вагони
З 10 грудня вони курсуватимуть за маршрутом Київ-Відень.
http://np.pl.ua/2017/11/kremenchutski-mashynobudivnyky-vypustyly-novitni-komfortni-vahony/

В Николаеве отремонтируют самолёты ВПС
На заводе выполнят ремонт самолётов Ил-76МД и Су-24МР.
https://mycity.mk.ua/news/326033

На Вінниччині звичайну солому перетворили у бізнес-проект
Закупівля лінії і встановлення обладнання по переробці поживних решток за проектом “Золоте вугілля” обійшлось у ₴ 5,6 млн.
https://agroreview.com/news/yak-na-vinnychchyni-zvychajnu-solomu-peretvoryly-u-biznes-proekt

В селищі Мар’янівка на Волині запрацював новий потужний цукровий завод
Цукровий завод за добу переробляє 6,2 тис. т цукрових буряків. Така потужність забезпечується новітніми технологіями й сучасним обладнанням. Загалом роботу на заводі отримало 420 людей.
https://agropolit.com/news/6600-vidnovleno-robotu-sche-odinogo-tsukrovogo-zavodu-na-volini

Украина наращивает экспорт муки
Украина с начала 2017/18 маркетингового года экспортировала 163,3 тыс. тонн муки, что на 31,9 тыс. тонн больше аналогичного показателя прошлого года.
http://infoindustria.com.ua/ukraina-narashhivaet-eksport-muki/

Фермер опанував вирощування трюфелів на Вінниччині
Вінницький фермер Олександр Джига опанував технології культивування трюфелів і постачає делікатес із власної трюфельної плантації до вітчизняних ресторанів. У планах Олександра Джиги ‒ сертифікація і вихід на міжнародний ринок.
https://glavcom.ua/economics/finances/fermer-opanuvav-viroshchuvannya-tryufeliv-na-vinnichchini-454495.html

Черкаський ПАТ "Азот" розпочав пускові роботи цеху карбаміду
Карбамід буде орієнтовано на внутрішній ринок, таким чином завод починає заготівлю добрив під весняну посівну кампанію.
http://dr.ck.ua/azot-gotuye-do-zapusku-ceh-karbamidu

Україна в жовтні експортувала залізної руди майже на 220 млн доларівЕкспорт української залізної руди зростає, імпорт- падає.

У жовтні українська залізна руда експортувалася на зхагальну суму у 216,285 млн доларів. Про це повідомляє Державна фіскальна служба, пише ЕнергоЛайф.інфо.

Україна експортувала залізну руду в жовтні переважно в Китай (44,853 млн доларів).

За 10 місяців року Україна експортувала залізну руду на загальну суму 2 179,760 млн доларів, в той час як імпорт склав 21,820 млн доларів.

У вересні Україна експортувала залізну руду на загальну суму 219,183 млн, в той же час імпорт склав 0,014 млн. У жовтні залізна руда взагалі не імпортувалася.

Из Херсона можно будет долететь до турецкого Даламана

Из Херсона можно будет долететь до турецкого Даламана

В следующем курортном сезоне вводится авиасообщение между международными аэропортами «Херсон» и «Даламан» (Турция).

Соответствующий меморандум о сотрудничестве и партнёрстве подписан между Херсонской областной государственной администрацией, Херсонским областным советом, Херсонским городским советом, коммунальным предприятием Херсонского областного совета «Херсонские авиалинии» и Международным аэропортом «Даламан» (Республика Турция), сообщает пресс-служба Херсонской облгосадминистрации.

«Новое авиасообщение Даламан - Херсон - Даламан запланировано на начало будущего летнего туристического сезона. Благодарен турецкой стороне за признание нас как одного из стратегических партнёров, как города, способного принимать большое количество иностранных туристов. Открытие этого рейса является чрезвычайно важным для налаживания межгосударственных дружественных отношений. Новое направление авиарейсов откроет новые горизонты и возможности как для нас, так и для иностранных инвесторов», - отметил глава области Андрей Гордеев во время пресс-конференции, которая проходила в рамках презентации международного аэропорта «Даламан» (Турция) на территории КП «Херсонские авиалинии».

По словам Гордеева, область имеет большие планы по развитию аэропорта, начиная со строительства тоннелей, авиационных систем, которые формируют курс, светосигнальной системы и т.п.

Как отметил директор Международного аэропорта «Даламан» Хамди Гювенч, стороны обязались развивать сотрудничество в таких направлениях, как обмен опытом по современным технологиям деятельности аэропортов; содействие организации как регулярных, так и чартерных авиационных рейсов из международного аэропорта «Херсон»; содействие развитию транспортной инфраструктуры области; развитие туристической сферы области и др.

Для справки. Международный аэропорт «Даламан» расположен на юго-западе Турции возле одноименного города в провинции Мугла. Аэропорт обслуживает близлежащие курорты Турции, такие как Мармарис и Фетхие. Также он принимает рейсы почти из 120 направлений в Турции, Европе, Северной Африке и на Среднем Востоке. Среди чартерных рейсов есть такие украинские авиакомпании, как Windrose Airlines (летний рейс в Киев), Dart (регулярный рейс в Одессу) и Azur Air Ukraine (летние рейсы в Киев, Львов и Харьков).

ДП “Житомирський бронетанковий завод”, завершив повний цикл заводських випробувань БМП-1УМД


Фото: Укроборонпром

ДП “Житомирський бронетанковий завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, завершив повний цикл заводських випробувань БМП-1УМД.

Бойова машина, яка є глибокою модернізацією БМП-1, оснащена сучасним бойовим модулем, цифровою системою управління вогнем, німецьким двигуном Deutz та іншим передовим обладнанням, повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

Завдяки роботі фахівців підприємства БМП-1УМД успішно завершила всі ходові, вогневі та інші експлуатаційні випробування, підтвердивши свої високі характеристики, які значно розширили бойові можливості БМП.

Завдяки бойовому модулю “Стілет”, який оснащений 30-мм автоматичною гарматою, 30-мм автоматичним гранатометом, 7,62-мм кулеметом, а також високоточним протитанковим комплексом “Бар‘єр”, БМП-1УМД отримала потужну вогневу міцність. Такий арсенал озброєння забезпечує знищення не тільки живої сили та легкоброньованої техніки, але і танків противника на відстані до 5 км. А за точність вогню відповідає прицільний комплекс “Трек-М” у поєднанні зі стабілізатором озброєння СВУ-500-3Ц.

Під час робіт над створенням БМП-1УМД особливу увагу було приділено захисту екіпажу. Окрім встановлення додаткових елементів захисту, було проведено цілий комплекс робіт по маскуванню БМП-1УМД у інфрачервоному діапазоні. Завдяки цьому БМП-1УМД значно малопомітніша через тепловізор.

Також БМП-1УМД отримала новий цифровий захищений зв‘язок, сучасні засоби навігації, а також інші зміни, які дозволили поліпшити ергономічні та функціональні характеристики машини.

БМП-1УМД
Фото: Укроборонпром

Попри такі глибокі зміни, вага БМП-1УМД становить 14 тонн, що лише на 1 тонну більше за звичайну БМП-1. Але використання німецького двигуна TCD2013 L64V, що замінив радянський УТД-20, значно покращив ходові властивості бойової машини. 4-тактний, 6-циліндровий двигун з тубонадувом та електронним блоком управління має потужність у 330 к.с., з можливістю програмного підвищення потужності до 390 к.с. В цей же час двигун УТД-20 має потужність лише 300 к.с. Окрім того, німецький двигун має значно більший ресурс, він тихіший, економічніший та більш приємистий.Зараз фахівці “Житомирського бронетанкового заводу” очікують відповідного рішення з боку силових відомств України для проведення всебічних випробувань безпосередньо українськими військовими, що є необхідною умовою для прийняття БМП-1УМД на озброєння та, при включенні бойової машини до Державного оборонного замовлення, розгортання серійного виробництва.

Украина «заваливает» мясомолочной продукцией другие страны

Мнение: Украина «заваливает» мясомолочной продукцией другие страны

Украина значительно наращивает поставки продукции АПК и пищевых продуктов на рынки других государств. Об этом заявил член правления НБУ Дмитрий Сологуб, в интервью «Экономической правде».

«Еще несколько лет назад все говорили, что Украина не сможет экспортировать эту продукцию (мясомолочные продукты — ред.) в Европу из-за несоответствия стандартам качества. Теперь же мы начинаем «заваливать» своими продуктами другие рынки», — отметил член правления НБУ.

Он также отметил другие перспективные направления, где наблюдается рост экспорта.

«Украина держит почти 60% мирового рынка подсолнечного масла, сливочное масло все лучше продается в Северной Африке, Турции и Голландии, активно растет экспорт курятины в Египет и Евросоюз», — поделился Сологуб.

Он подчеркнул, что структура украинского экспорта постепенно меняется.

«Мясомолочная продукция раньше занимала менее 1,5%, а в 2017 году достигнет 3%. Так что конкурентоспособность украинских производителей на внешних рынках понемногу крепчает, хотя и не так быстро, как хотелось бы», — сказал Сологуб.

Для сравки: экспорт украинских аграрных и пищевых товаров в страны ЕС с начала года увеличился на 39,8%.

Украина и Франция договариваются о взаимном признании водительских удостоверенийУкраинцы, работающие и проживающие на территории Франции, смогут обменивать свои национальные водительские удостоверения на французские по упрощенной процедуре, сообщает Аutoua.net.

Вопрос упрощения процедуры обмена национальных водительских удостоверений гражданами обеих стран на удостоверения того государства, на территории которого они проживают, обсуждается на уровне министров внутренних дел двух стран. Комментируя ход переговоров, Арсен Аваков сказал: «С учетом того, как много украинцев сегодня живут и работают во Франции, вопрос упрощения и удешевления процедуры взаимного признания национальных прав и их обмена, перестает быть частным случаем, он очень важен и актуален для нас. Поэтому мы приложим максимум усилий для оформления Соглашения о взаимном обмене водительских удостоверений с Францией».

На данный момент действует норма, в соответствии с которой с украинским водительским удостоверением по территории ЕС можно ездить на протяжении года. Далее его следует обменять на национальное, сдав экзамен и оплатив от 600 до 1000 евро. По словам главы МВД Украины, после подписания соглашения украинцы, легально проживающие на территории Франции, являющиеся резидентами не менее четырех лет и имеющие действующие украинские водительские удостоверения по истечении года смогут бесплатно и без сдачи экзаменов обменять их на французские. При этом старое удостоверение придется сдать.

Как уточнил глава МВД, данное соглашение не отменяет норму закона, позволяющую пользоваться национальными водительскими удостоверениями больше года после получения официальной регистрации.

Напомним, что ранее соглашение о взаимном признании национальных водительских удостоверений было подписано с Италией. Аналогичные договоренности существуют и между Украиной и Испанией.

Украина возглавила ТОП-3 поставщиков ячменя в ЕС

Украина возглавила ТОП-3 поставщиков ячменя в ЕС

Украина входит в тройку лидеров по поставкам основных зерновых культур в страны Европейского союза. Об этом свидетельствуют данные Еврокомитета по зерновым по состоянию на 21 ноября 2017 г., пишет «Зерно-Онлайн».

Так, тройка поставщиков ячменя выглядит следующим образом:

Украина — 210,833 тыс. т или 69,7%;
Молдова — 83,119 тыс. т или 27,5%;
Сербия — 7,536 тыс. т или 2,5%.

Основные поставщики кукурузы:

Бразилия — 3,154 млн. т или 57,4%;
Украина — 1,458 млн. т или 26,5%;
США — 339,108 тыс. т или 6,2%.

Основные поставщики мягкой пшеницы:

Молдова — 414,614 тыс. т или 33,8%;
Украина — 315,548 тыс. т или 25,7%;
США — 162,895 тыс. т. или 14,1%.

Студенти й викладачі Центральноукраїнського національного технічного університету зможуть стажуватись у Канаді


Центральноукраїнський національний технічний університет

Нещодавно у виші відкрили «Українсько-Канадський Центр», повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Відкриття пройшло за підтримки за підтримки канадського державного навчального закладу Mohawk College (Гамільтон, провінція Онтаріо) та Посольства Канади в Україні.

Передбачається, у центрі реалізовуватимуть різні програми навчання для студентів, наукові проекти та стажування викладачів у Канаді. Крім цього, для покращення володіння англійською створять мовні курси.

У Волинській області відновила свою роботу цукроварня


Гнідавський цукровий завод / фото: Валерій Мельник

Підприємство у селищі Мар’їнка через місяць після відновлення переробляє за добу 6200 тонн цукрових буряків.

На заводі вже працевлаштовано 420 людей. Більше половини з них раніше працювало на підприємстві, адже традиціям цукроваріння в Мар’янівці уже понад століття, передають Волинські Новини.

«Ощадбанк» неодноразово намагався визнання підприємства банкрутом через суд, проте справа затягувалася, а сам суд неодноразово переносився через недостатність відомостей про заставне майно та інших документів.

Лише наприкінці 2015 року новим власником Горохівського цукрового заводу став «Агро-Експрес-Сервіс». А в березні 2016 року завод, був ліквідований через борги.

Відбудовування заводу було такою ж тяжкою справою, як і будівництво нового. Із відновленням заводу починає оживати й селище, адже благополуччя багатьох сімей Мар’янівки було пов’язано саме з підприємством

Коли підприємство довели «до ручки», думав: усе, на цьому історія мар’янівської цукроварні кане в безвість. Утім, десь там, на денці серця, жевріла надія. Нині ця надія перетворилася на впевненість, що все буде добре, — каже Олександр Василюк.


Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 163 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: АПК, ОПК, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments