Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Дні пам'яті жертв Голодомору у Харкові почалися показом фільму "Пейзаж після мору"

Документальний фільм українського режисера Юрія Терещенка "Пейзаж після мору", презентований у кінотеатрі "Боммер", що на вулиці Полтавський шлях у центрі Харкова, розпочав у регіоні дні пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Про це Укрінформу розповіла директор кінотеатру "Боммер" Тетяна Настасієнко.

Дні пам'яті жертв Голодомору у Харкові почалися показом фільму "Пейзаж після мору"

"Глядацьку залу заповнили люди різного віку, багато хто прийшов з сім'ями, з дітьми. Тема геноциду українців - а лише в Харківській області, що включала тоді частину Сумської, від голоду загинули до 2 млн людей - нікого не залишила байдужим. Після сеансу люди розповідали про історію своїх сімей, показували фотографії, роздавали печиво й цукерки: на помин душ загиблих", - зауважила пані Настасієнко.

За її словами, у фойє кінотеатру відкрилася виставка "Закон про п'ять колосків".

"Усі шість планшетів з документами і фотографіями 30-х років про наслідки голоду на Харківщині передав сюди Харківський історичний музей ім. Сумцова... Тему пам'яті про жертв голоду продовжили вихованці міського коледжу мистецтв. Вони показали глядачам літературно-музичну композицію на тлі запалених свічок", - додала директор кінотеатру.

Як розповіли в Харківській ОДА, напередодні в Куп`янську відкрили гранітну стелу на згадку про жертв Голодомору, встановлену за рахунок благочинників.

Сьогодні відбудеться покладання квітів до пам'ятника жертвам Голодомору, встановленому на в'їзді до Харкова зі сторони Білгорода. Відомий харківський скульптор Олександр Рідний відтворив у бронзі образи української сім'ї - батька, матері, сина й дочки. Чоловік дивиться на північ, у бік Москви, стиснувши кулак, і символічно намагається захистити сім'ю від голодної смерті...

Там же ввечері відбудеться акція "Запали свічку". Організатори - Національний корпус "Харків" - починаючи з 16:30 доправлять на місце покладання квітів усіх охочих автобусами від метро "Університет", а після 19:00 людей привезуть назад.
Tags: Голодомор, День памяти, Слобожанщина, Харків, виставки, памятники, фильмы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment