Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українська статуя вівчаря з Одещини потрапила до Книги рекордів Гіннеса

Гранітний пам'ятник, встановлений на території етнографічного комплексу "Фрумушика-Нова" у Тарутинському районі Одеської області, офіційно визнали найвищою у світі статуєю вівчаря (не плутати з найвищими пам'ятниками). Про це повідомляє сайт Книги рекордів Гіннеса.


Фото: guinnessworldrecords.com

"Найвища статуя пастуха дорівнює 16,43 м (53 фути 10,8 дюйма) і була встановлена Олександром Паларієвим (Україна) в Одесі, Україна, 1 грудня 2016 року. Паларієв створив статую "Овечий пастух Фрумушика-Нова", використовуючи 152 м лабрадориту", - йдеться в повідомленні.

Це вже десятий рекорд, зареєстрований за 11-й рік існування етнографічного комплексу "Фрумушика-Нова". Попередні 9 рекордів фіксувалися в Національному реєстрі рекордів України.

Пам'ятник вівчарю у бурці і з палицею був внесений до Національного реєстру рекордів України в квітні цього року. Як уточнила громадська діячка і еколог Ірина Бурлаченко, яка була присутньою на фіксації нового рекорду України, пам'ятник зроблений з граніту. Його висота з постаментом становить 17 метрів 93 сантиметри, а вага - 1080 тонн (http://frumushika.com/novosti/327-pamyatnik-chabanu-vnesli-v-knigu-rekordov-ukrainy.html).

Ідею створення скульптури втілив 44-річний скульптор з Вінницької області Іван Короленко.

Одним з рекордів господарства, очолюваного Олександром Паларієвим, є найбільший в Європі вівчарський комплекс з вирощування овець каракульської породи. Тут тримають майже 6 тисяч овець, молоко яких йде на виробництво бринзи, а вовна - на виготовлення одягу і постільного приладдя.

Окрім вівчарства, в господарстві займаються виноробством. В Одесі на конкурсі винарів-аматорів, що проводиться під патронатом Таїровського інституту виноробства, вина сім'ї Паларієвих кілька разів посідали перші місця.

Будівництво господарства Фрумушика-Нова почалося влітку 2006 року на місці молдавських сіл, виселених навесні 1946 року у зв'язку з створенням військового полігону. Коли через півстоліття полігон закрився, Андрій Паларієв, який народився в одному із знищених згодом сіл, вирішив відродити тут життя.

За 10 років "Фрумушика-Нова" стала центром зеленого туризму з великим вівцекомплексом. На її базі відбувся з'їзд вівчарів Європи, Бессарабський ярмарок і пленер діячів мистецтв з Польщі, Німеччини, Литви і Грузії.

Сьогодні комплекс "Фрумушика-Нова" може нахвалитися етнографічним музеєм просто неба "Бессарабське село Фрумушика-Нова", де туристи можуть побачити національні подвір'я ХІХ-ХХ століть Бессарабії (молдавське, українське, російське, болгарське, німецьке, гагаузьке, єврейське). На території комплексу є Парк-музей скульптур "Історія Бессарабської землі", який теж, до речі, отримав номінацію у Книзі рекордів України за "найбільшу кількість скульптур у приватному парку-музеї".

Тут же побудований меморіальний комплекс "Пагорб пам'яті", присвячений знедоленим жителям виселених сіл Фрумушика-Нова, Рошія, Гофрумсталь, Кантемир і Зурум.

Для туристів є можливість сходити на полювання і рибалку, скуштувати вина, бринзу і коронну страву - фазана з мамалигою. Для дітей працює міні-зоопарк і ферма поні.

Цілком імовірно, що весною сім'я Паларієвих у черговий раз здивує своїх відвідувачів якимось незвичайним об'єктом або нововведенням. Фантазію і бажання їм не позичати.
Tags: Книга рекордов Гиннесса, Одещина, достопримечательности, зеленый туризм, музеи, памятники, рекорди, скульптуры
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments