Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 155 (огляд)

Ссылки на все части дайджеста "Як в Україні ничегониделаеца" находятся здесь (№№ 01-100) и здесь (№№ 101-...)

В Україні побудують переходи для диких тварин над дорогами


Фото: mind.ua

Над проектами конструкцій, які поширені в усій Європі, зараз ведеться активна робота.

Екологи та учасники проекту Transgreen, працюють над створенням на автошляхах України спеціальних мостів для переходу диких тварин – екодуків. Це дозволить зберегти популяцію диких тварин, особливо за умов інтенсифікації дорожного будівництва в Україні, повідомляє організація WWF в Україні.

Проект TRANSGREEN залучає до обговорення організації, пов’язані з плануванням великих інфраструктурних об’єктів, та представників природоохоронної галузі з метою зробити транспортну систему в Карпатському регіоні безпечною для довкілля.

Йдеться про те, щоб розмістити екодуки в ареолі проживання тварин, що вимирають – рисі та бурого ведмедя, яких залишилося 200 і 220 особин відповідно.

«Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечуватимуть вільне пересування видів, що зазнають найбільшого впливу від авто та залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) та деяких видів травоїдних», – зазначають автори проекту.

Екодуки – це спеціальні конструкції, завдяки яким тварини можуть безпечно перейти дорогу. Зазвичай будуються у вигляді мостів або тунелів, але виглядають, як природне продовження середовища: на екодуках росте трава, кущі, навіть дерева.

Перші такі переходи були побудовані у Франції в 1950-х роках і згодом поширилися по всьому світу, від Австралії до Північної Європи. Найбільше екодуків у Нідерландах – більше 600. Також тут знаходиться найдовший у світі міст для тварин, протяжність якого становить 800 метрів.

Проект TRANSGREEN співфінансується фондами Євросоюзу за допомогою проекту Interreg – Дунайську транснаціональну програму. Мета проекту – підтримка дружніх до довкілля та безпечних транспортних систем та доступності міських та сільських територій.

Украинские АЭС в этом году увеличили производство электроэнергии на 8,7%

Украинские АЭС в этом году увеличили производство электроэнергии на 8,7%

Атомные электростанции Украины в период с январе по октябрь выработали 70,775 млрд кВт-час. электроэнергии, что на 8,7% больше соответствующих показателей за аналогичный период прошлого года, говорится в справке Министерства энергетики и угольной промышленности.

По данным министерства, коэффициент использования установленной мощности с начала 2017 года составил 64,1%, тогда как за соответствующий период 2016 года – 73,4%.

КАРТА СТАНЦІЙ ДЛЯ ЗАРЯДКИ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ В УКРАЇНІ

Знайти зарядну станцію можна натиснувши на це гіперпосилання, а далі за назвою, містом або адресою. Введіть інформацію у вікно пошуку нижче


Промисловий Портал‏ @ua_industrial

Первый украинский спутник связи может выйти на орбиту в 2018

Первый украинский спутник связи может выйти на орбиту в 2018

Украина планирует запустить на орбиту свой первый телекоммуникационный спутник “Либідь” в 2018 году, сообщил председатель Государственного космического агентства Павел Дегтяренко.

“Длительное время критические вопросы по реализации проекта (по созданию и вводу в эксплуатацию национальной спутниковой системы связи с геостационарным телекоммуникационным спутником «Либідь» - ред.) не решали. Это привело к накоплению комплекса проблем, которые сейчас составляют достаточно серьезный вызов, с которым агентство должно справиться. Мы нашли поддержку Кабинета Министров относительно дальнейшего финансирования завершения этого проекта. Рассчитываем, что запланированные шаги позволят выполнить весь комплекс работ, необходимый для того, чтобы Украина наконец получила собственный спутник связи на орбите во второй половине 2018 года”, - отметил он.

По словам Дегтяренко, обеспечение завершения космических проектов, которые уже были начаты и от реализации которых государство должно получить практические результаты, - среди первоочередных задач, стоящих перед отраслью.

Он добавил, что ситуация с этим спутником в определенной степени связана с кризисом на Южном машиностроительном заводе.

“Правы: здесь опосредованная связь есть. Сейчас ЮМЗ действительно находится в сложной ситуации, требует принятия незамедлительных антикризисных мер, определенной поддержки государства. Поэтому главный вопрос, который требует от Государственного космического агентства неотложных действий - стабилизация деятельности Южного машиностроительного завода”, - сказал глава ГКАУ.

Напомним, первый украинский телекоммуникационный спутник «Лыбидь» планировали отправить в космос еще в 2012 году, однако его запуск неоднократно откладывали.

Французька група AgroGeneration інвестує в ягідний кооператив на Тернопільщині


Фото malina.co.ua

Французька група AgroGeneration з активами в Україні в 2018 році має намір закупити обладнання для заморозки ягід в рамках підтримки кооперативу в смт. Червоному, що у Тернопільській області, передає Agravery.

В Житомирські області група AgroGeneration вже оброблює 12 тис гектарів, загалом по Україні цей показник – 120 тис гектарів. Що на сьогодні робить AgroGeneration одним з провідних сільськогосподарських виробників України за площею земель в обробітку, а також за операційною ефективністю.

Вирощування та обробка ягід – це новий напрямок для компанії, тому підприємство створюється в кооперативі. AgroGeneration інвестує в проект 300 тис. гривень і ще 100 тис. гривень буде виділено із державного бюджету.

Кооператив займатиметься вирощуванням малини, на даному етапі йде підготовка до реєстрації юридичної особи.

Танковый батальон морской пехоты "пересадят" на Т-80

Танковый батальон морской пехоты "пересадят" на Т-80

Перевооружение танкового батальона морской пехоты завершится в следующем году переводом на танки Т-80, заявил президент Петро Порошенко, выступая перед военнослужащими во время рабочей поездки в Мариуполь.

«Есть приятная новость: в следующем году мы завершим перевооружение танкового батальона бригады морской пехоты переводом на танки Т-80. Еще один батальон морской пехоты вооружим модернизированными боевыми машинами пехоты», - сказал глава государства.

Он отметил, что государство будет наращивать усилия по обеспечению морских пехотинцев самыми новыми и модернизированными образцами военной техники и вооружения.

Президент также отметил, что в последние годы улучшено техническое оснащение моряков-пограничников - в частности, на постах технического наблюдения установлены современные системы освещения надводной обстановки. В подразделения поступили и новые, модернизированные катеры, которые глава государства осмотрел "в обстановке, максимально приближенной к боевой".

Збільшується експорт гранульованих висівок від українських виробників


Висівки гранульовані Фото mykyivregion.com.ua

За перші 4 місяці 2017-2018 маркетингового року на зовнішні ринки було поставлено близько 17 тис тонн борошна та висівки, передає UBR.

З початку поточного маркетингового року на зовнішні ринки Державною продовольчо-зерновою корпорацією України (ДПЗК) було поставлено 9.5 тис. тонн пшеничного борошна та 7.2 тонни гранульованих висівок.

Загалом же борошномельної продукції на зовнішні ринки з України було поставлено 16.7 тис тонн. Найбільше українське борошно купують в Анголі, Китаї, ОАЕ, Саудівській Аравії та Сомалі. Гранульовані висівки постачаються до ринків Туреччини, Єгипту та Марокко.

Як зазначають у ДПЗК у корпорації постійно працюють над розширенням географії поставок вітчизняної продукції за кордон.

Як «зубожіє» Запоріжжя:

Запорожье направит на развитие туризма 1 миллион долларов

Запорожье направит на развитие туризма 1 миллион долларов

Власти Запорожья планирует потратить на развитие туристической отрасли города 1 млн долларов. Об этом на Туристическом бизнес-форуме, который впервые проводится в Запорожье, сообщил заместитель городского головы Анатолий Пустоваров.

"Мы разработали программу развития туризма на 3 года. Это программа на 1 млн долларов, которая включает системную работу по созданию брендов, турпродуктов, поддержке местного бизнеса и формированию и продвижению имиджа. Четыре основных направления, которые мы планируем развивать: продвижение Запорожье как столицы украинского козачества, индустриальный туризм, наше архитектурное наследие - старый Александровск и Соцгород, а также событийный туризм", - рассказал Пустоваров.

В рамках программы, по словам заместителя городского головы Запорожья, планируется, в частности, организация и проведение в Запорожье трех фестивалей национального уровня: этнофестиваля на Хортице, музыкального фестиваля и фестиваля, который будет иметь ретро и индустриальную направленность.

Кроме того, в городе планируется создать культурные дома старого Александровска и Соцгорода, интерактивное козацкое поселение в районе знаменитого Запорожского дуба и ряд других объектов - визуальных символов эпохи запорожского козачества.

Строительство стадионов в Запорожье продолжается:

Найбільший стадіон відкрився у Бородинському мікрорайоні

1

Багатофункціональний спортивний стадіон відкрився 14 листопада на базі Запорізької спеціалізованої школи № 100 в Бородінському мікрорайоні. Це найбільший з 7 районних стадіонів, які будуть побудовані в 2017 році. Тут проводяться заняття фізкультурою для учнів одразу двох шкіл – №100 та №69. На новому стадіоні тепер зможуть займатися спортом не тільки школярі, а й жителі довколишніх будинків (необхідно лише взяти безкоштовний абонент), передає Запорозька Cіч.

Урочисте відкриття спортивного комплексу перетворилось на справжнє свято для дітей та їх батьків – 34 класи школи заповнили новий футбольний майданчик.

Нагадаємо, у 2017 році з міського бюджету виділено 65 млн грн на будівництво 7-ми багатофункціональних спортивних стадіонів. Перший стадіон був відкритий 10 вересня в Комунарському районі на базі міської школи №7. На другому стадіоні займаються учні 71-ї школи. Такі ж стадіони відкриються: в Олександрівському районі в 98-м колегіумі, в Шевченківському районі в школі №93, в Хортицькому районі в 92-й школі та в Заводському районі в 33-й школі.

У місті триває реалізація найнеобхіднішого і успішного проекту «Шкільний стадіон». 28 тисяч квадратних метрів – це обсяг забудови всіх площ на семи стадіонах в кожному районі міста. Тут в 100-ій школі він найбільший, оскільки додана ще зона перешкод для військово-патріотичного виховання та окрема 100-метрова зона. І звичайно ж, професійне покриття зі штучною травою.
- Цей стадіон мультифункціональний – для багатьох видів спорту. Ми виконали три головні завдання. По-перше, 100 і 69 школи отримали сучасну інфраструктуру для заняття фізичною культурою. По-друге, тут будуть базуватися кілька відділень ДЮСШ, де перші кроки і результати зроблять наші діти. І по-третє, подивіться, як змінився Бородинський район вцілому. Упевнений, що цей стадіон стане улюбленим місцем дозвілля для місцевих мешканців: тут є навіть дитячий майданчик, де буде комфортно батькам і бабусям, – говорить заступник міського голови А. Пустоваров.

Директор СШ №100 Сергій Доновський розповів, що три роки тому, коли він прийшов на цю посаду, на спортивному майданчику була повна розруха, так як довгий час на нього ніхто не звертав увагу. Але зараз тут з’явився спорткомплекс, який може задовольнити інтереси будь-кого: тренажери, гімнастичний майданчик, волейбольне, футбольне та баскетбольне поле, смуга перешкод та бігові доріжки.
Учні школи під час відкриття підготували для гостей яскраву спортивно-розважальну програму. А після урочистої церемонії для всіх бажаючих тренери міських ДЮСШ провели майстер-класи. Серед них були: Заслуженый тренер України з волейболу Любов Перебийніс, тренер-викладач ДЮСШ «Металург» Роман Мельничук, тренер кмс з легкої атлетики Анастасія Вертепа та випускник школи №100, володар Кубку України, призер європейських змагань, майстер спорту з пляжного волейболу Євгенія Щіпкова, срібний призер чемпіонату Європи 2003 року з волейболу Олена Перебийніс, переможці чемпіонату України-2017 року серед студентів, майстри та кандидати в майстри спорту з баскетболу: Віталій та Вадим Бикови, Данило Наталюк та Ілля Овчаренко.

Проводили з дітьми майстер-клас і улюбленці МФК «Металург» Корохов, Корнєв та Сарапій.

В аэропорту Запорожья построят новый терминал до конца 2019 года

В аэропорту Запорожья построят новый терминал до конца 2019 года

До конца 2017 года в КП «Международный аэропорт Запорожье» стартует строительство нового пассажирского терминала, сообщается на сайте Запорожского городского совета.

"Это знаковое событие для Запорожья. Мы долго шли к этому. Теперь есть все основания для того, чтобы начать строительство (пассажирского терминала - ред.) уже в текущем году”, - отметил городской голова Владимир Буряк.

По его словам, 14 ноября был подписан договор между КП «Международный аэропорт Запорожье» и ООО «Альтис-Констракшн» на строительство пассажирского терминала в запорожском аэропорту. Заявленная подрядчиком стоимость строительства - почти 530 миллионов гривень. Договорный срок завершения объекта - четвертый квартал 2019 года.

Буряк подчеркнул, что средства на строительство объекта есть уже в текущем году. Также финансирование на продолжение работ будет заложено в бюджете города на 2018 год.

Ранее отмечалось, что во время строительства нового терминала действующий пассажирский терминал запорожского аэропорта будет продолжать работать.

Как сообщалось, Кабинет министров Украины 6 сентября своим распоряжением поддержал строительство нового пассажирского терминала в КП «Международный аэропорт «Запорожье».Саме плачевний стан існуючого терміналу запорізького аеропорту на сьогодні є головною причиною відмови міжнародних авіакомпаній від співпраці з ним, а новий термінал, який матиме площу більш як 12 тисяч квадратних метрів і зможе обслуговувати 400 пасажирів за годину, цю проблему вирішить. Новий пасажирський термінал у КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» відкриється наприкінці 2019 року.

Запорожцы собрали рекордный урожай за всю историю независимости

Запорізькі хлібороби зібрали рекордний урожай за всі роки незалежної УкраїниНинішній маркетинговий 2016/2017 рік став непростим випробуванням для селян нашої області. Результати роботи аграріїв багато в чому залежать від погодних умов, які часто підносять суворі випробування.

Дефіцит вологи в осінньо-зимовий, весняно-літній періоди, заморозки у повітрі і на поверхні ґрунту інтенсивністю 2-3°, а також опади у вигляді снігу 18-20 квітня створили складні умови під час проведення сівби ярих та відновленої вегетації озимих культур. Норма опадів на всій території області була перевищена тільки в квітні. Найбільш спекотною була третя декада червня, максимальна температура повітря впродовж якої підвищувалася до 30-35º. Але сьогодні можна з упевненістю говорити про успіхи в галузі рослинництва.

За попередніми даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, в цьому році аграріями намолочено 2 млн. 940 тис. тонн зерна при середній урожайності 31,9 ц/га. Це найвищий показник обсягу виробництва зернових та зернобобових культур в області за всю історію незалежної України, більше було намолочено тільки в 1990 році - 3 млн. 94 тис. тонн.

Позитивно й те, що найбільший приріст за цей період досягнуто по валовому збору озимої і ярої пшениці, які мають пріоритетне значення для зміцнення продовольчої безпеки регіону. Валовий її збір склав 2114 тис. тонн, що на 20% більше, ніж у минулому році. Запорізькі хлібороби посіли 3 місце по валовому збору пшениці в Україні після Одеської області - 2,3 і Харківської – 2,2 мільйона тонн.

Найбільший внесок у досягнутий урожай зернових і зернобобових культур внесли аграрії Бердянського району - намолочено 174,4 тис. тонн зерна, Пологівського – 164,1 тис. тонн, Більмацького – 148.0 тис. тонн і Приазовського – майже 146,2 тис. тонн.

Найвищої врожайності зернових і зернобобових культур по району досягли аграрії Більмацького району – 43,3 центнера з одного гектара, Великобілозерського – 42,6, Розівського – 39,0 та Гуляйпільського району – 38,9 центнера з гектара.

Не менш вагомим є і цьогорічний урожай соняшника. Валове виробництво цієї культури склало 835 тис. тонн при середній урожайності 14,9 центнера з гектара.

Таких результатів наші сільгоспвиробники досягли завдяки впровадженню сучасних технологій, використанню насіння високих репродукцій, своєчасному і якісному виконанню всього комплексу агротехнічних заходів, професіоналізму, вмінню знаходити вихід із найскладніших ситуацій.

Завершується реконструкція обласного будинку дитини, яка була розпочата ще в 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету розвитку.

Основні роботи з реконструкції були проведені саме в 2017 році.

Заклад передбачає перебування 120 дітей віком до 4 років, з яких 30 діток — віком до одного року і 37 дітей з інклюзією. Також, на базі обласного будинку дитини після реконструкції зможуть проходити реабілітацію діти з особливими потребами віком до семи років.

Проведено:
✔️улаштування мембранної покрівлі,
✔️внутрішні оздоблювальні роботи,
✔️реконструкція покриття басейну,
✔️заміна вікон, дверей,
✔️налагоджено системи опалення, вентиляції, електроопалення,
✔️благоустрій території.

Запорожье получило собственную туристическую айдентику

Запорожье получило собственную туристическую айдентику

На туристическом бизнес-форуме 16 ноября была представлена айдентика города Запорожья: логотип, слоган, фирменные цвета и шрифты.

Организаторы мероприятия уверены, что новый фирменный стиль позволит ярко обозначить город на туристической карте Украины и мира, сообщает пресс-служба Запорожского городского совета.

Отмечается, что разработчики провели анализ ценностей и туристических продуктов Запорожья, на основе которых и разработали айдентику - визуальную составляющую туристического бренда города. В ее основу положена концепция "7 на 7", которая определяет 7 направлений туризма в городе: Запорожье - козацкое, природное, историческое, индустриальное, событийное, зрелищное и сакральное. На них будут базироваться все туристические продукты.

"Перед Запорожьем стоит цель: стать центром туризма. Для этого есть потенциал и его нужно раскрыть. В 2018 году Запорожье готовится презентовать себя на туристическом рынке. Для этого нужно создать себе одежду, костюм, чтобы выглядеть соответственно. Мы создали туристический бренд, одним из аспектов которого является логотип. Разработанный он был на основе существующей символики - герба города. Логотип выполнен в этой же цветовой гамме: малиновый, зеленый и желтый - и представляет собой скрещивание семи полос. По тому же принципу, из этих же семи линий для каждого из семи направлений был разработан свой символ. Таким образом, мы получили графический трансформер, который можно использовать в рекламной продукции. Из него можно создавать много разных образов, это динамическая система айдентики, которая может развиваться", - рассказал один из разработчиков Национального туристического бренда Украины Дмытро Буланов.Среди других элементов айдентики - специальный шрифт, фирменные цвета и слоган для всей рекламной туристической продукции.

По словам Буланова, слоган должен рекламировать туристический продукт города. Поэтому его ключевая фраза: "Сім шляхів". По замыслу разработчиков, слоган, как и логотип, может трансформироваться в зависимости от туристического направления. Среди вариантов слогана: "Запоріжжя - сім шляхів до пригод", "Запоріжжя - сім шляхів до нових вражень", "Запоріжжя - сім шляхів до себе".

Кроме того, на форуме были представлены туристический портал города и сувенирная продукция с айдентикой."Мы уже начали использовать айдентику, создали два мощных инструмента, например онлайн-портал и оффлайн туристический информационный центр, разработали гид. Сегодня каждый может ввести на своем смартфоне или компьютере: zaporizhzhia.city - это адрес нового туристического портала города Запорожье, в котором есть вся информация о городе, все достопримечательности и информация о том, где остановиться, где можно поесть, куда сходить", - рассказал начальник управления туризма департамента культуры и туризма Запорожского городского совета Сергей Билов.

На початку грудня українська ракета виведе на орбіту ангольський супутник


Ракета зеніт - Фото: inform.kz

Українська ракета Зеніт готується до запуску з космодрому Байконур (Казахстан) і виводу на орбіту ангольського телекомунікаційного супутника «Ангосат».

Як повідомило міжнародне інформаційне агенство Казинформ, на космодром Байконур спеціальним рейсом прибув літак Ан-124-100 з новим ангольським супутником телекомунікації «Ангосат».

Після транспортування космічного апарату на технічний комплекс будуть проведені роботи зі стикування космічного апарату «Ангосат» з розгінним блоком ракетоносія Зеніт. Пуск ракети-носія «Зеніт» з космічним апаратом «Ангосат» відбудеться на космодромі Байконур 7 грудня 2017 року.

За інформацією джерела на космодромі Байконур, це буде передостанній запуск «Зеніту» на Байконурі. Останній старт української ракети «Зеніт» має відбутися в першому кварталі 2018 року, на якій планується запустити український супутник «Либідь».

Первый львовский електробус преодолел более 300 километров

Первый львовский електробус преодолел более 300 километров

Электробус, выпущенный на львовском концерне "Электрон", самостоятельно преодолел расстояние от Львова до Каменец-Подольского (около 320 километров), чтобы принять участие в форуме экологического транспорта, сообщили в пресс-службе концерна.

"После презентации на форуме электробус взял на борт его гостей и покатал их по старинному городу. Пассажиры оценили преимущества машины на электроаккумуляторах: повышенный комфорт за счет низких уровней шума и вибрации в салоне, снижение общегородского шумового фона, отсутствие вредных выбросов в атмосферу", - отметила руководитель пресс-службы Лидия Табаркевич.

Первый электробус концерн "Электрон" выпустил в конце 2015 года. В прошлом году машина вышла на городской маршрут и с тех пор перевезла более 250 тысяч пассажиров.

На одной зарядке электробус проезжает 225 км с полной загрузкой в режиме городского маршрута. Как рассказал президент концерна Юрий Бубес, во время испытаний с частичной загрузкой салона машина преодолевала 350 км. Однако, самое важное, по его словам, то, что себестоимость перевозок на электробусе Е191 в 10 раз ниже, чем на аналогичной машине с дизельным двигателем. На его подзарядку необходимо до 6-7 часов. Аккумуляторы имеют ресурс от 5 до 8 тысяч циклов заряд-разряд. Дополнительно может быть установлен пантограф для зарядки батареи электробуса от троллейбусной контактной сети. Кузов выполнен из нержавеющей стали.

Салон электробуса вмещает около ста пассажиров. Для людей с ограниченными возможностями в нем предусмотрена рампа, которая устанавливается вручную, и место в салоне, оборудованное ремнями безопасности. Жидкостная система отопления (включая автономный обогреватель) и кондиционеры обеспечивают оптимальный микроклимат в салоне в любую погоду.

Пока в стране курсирует один электробус. Однако серьезный интерес лайнером на электротяге проявили столица и Одесса.

Сейчас электробусы изготавливают почти в 20 странах, в частности, в Польше, Чехии, Китае. Однако львовский электролайнер, который на 50 процентов состоит из отечественных компонентов, почти наполовину дешевле импортных аналогов.

Крюківський вагонобудівний завод майже вдвічі збільшив виробництво вагонівКрюковський вагонобудівний завод за 10 місяців 2017 року збільшив випуск вантажних вагонів майже на 40%, або на 447 вагонів у порівнянні з попереднім періодом – до 1584 одиниць, передає УНІАН.

Також в цьому році підприємство модернізувало 15 вагонов метро.

Нагадаємо, що Крюківський вагонобудівний завод – єдине на теренах постсовку підприємство, що має налагоджене виробництво пасажирських та вантажних вагонів.

Згідно з повідомленням, в січні-жовтні завод виробив 35 пасажирських вагонів, тоді як в 2016 році за звітний період не було проведено жодного пасажирського вагона. Також в цьому році завод модернізував 15 вагонів метро.

Эстонская авиакомпания открывает рейсы из Жулян

Эстонская авиакомпания открывает рейсы из Жулян

Национальная эстонская авиакомпания Nordica открывает новые маршруты в Таллинн из Международного аэропорта "Киев" (Жуляны). Об этом сообщается на официальной странице авиагавани в Facebook.

Сейчас перевозчик уже выполняет полёты в эстонскую столицу из Международного аэропорта "Борисполь".

Протягом 2017 року Україна побудувала 50 нових електростанцій відновлюваної енергетики


Eco Energy

За 9 місяців 2017 року в Україні ввели в експлуатацію понад 50 нових об’єктів на відновлюваних джерелах енергії загальною потужністю 201,7 МВт

Цей показник у півтори рази перевищує торішній і майже в сім разів перевищує показник 2015 року, передає Новое время.

За цей період «зелена» енергетика залучила €345 млн інвестицій. При цьому частка сонячних електростанцій в загальному прирості перевищує 80%. Проте все частіше альтернативою сонця стають вітроелектростанції, зазначає технічний директор компанії Вітрові парки України Віталій Севостьянов.

«Галузь зараз показує неймовірні темпи розвитку, – каже він. – У середині жовтня у Миколаївській області запустили другу чергу Тузловської ВЕС, а міжнародна компанія EuroCape New Energy заявила, що з наступного року на українському березі Азовського моря почне будувати найпотужнішу – на 500 МВт – вітроелектростанцію у Східній Європі».

Попри високі темпи розвитку альтернативна енергетика все ще займає невелику частку ринку електроенергії. За підсумками минулого року, ВДЕ збільшили лише 0,8% від загального виробництва електроенергії, а у 2017-му цей показник збільшиться до 1,5%.

За оцінкою експертів, технічні можливості дозволяють Україні довести «зелену» частку в національному енергобалансі до 30%.

В Мариуполе испытали новый катер УМС-1000


Фото: Михаил Палинчак

Президент Петро Порошенко принял участие в проведении ходовых испытаний модернизованного катера УМС-1000 в Мариуполе, сообщает пресс-служба главы государства.

В ходе испытаний морского судна, в частности, были продемонстрированы его возможности, о которых детально рассказал командир Мариупольского отряда морской охраны капитан 1 ранга Николай Сыринский.

При посещении отряда Морской охраны ГПСУ начальник Восточного регионального управления ГПСУ генерал-майор Сергей Бидыло и заместитель командира отряда капитан 1 ранга Николай Левицкий также продемонстрировали образцы экипировки и вооружения личного состава подразделений морской охраны специального назначения Госпогранслужбы.Кроме того, было продемонстрировано водолазное снаряжение и техника, которую используют пограничники, в том числе в зоне проведения антитеррористической операции.Как известно, Мариупольский отряд Морской охраны является правопреемником Керченского отряда морской охраны, история которого началась в городе Керчь Автономной Республики Крым. 1 августа 2003 года часть вошла в состав Азово-Черноморского регионального управления Государственной пограничной службы Украины. После начала противозаконной оккупации территории Крыма Россией, по решению командира отряда 28 февраля 2014 года с места базирования в городе Керчь вышел корабельно-катерный состав отряда для перехода в Азовское море в Бердянск, а со временем в Мариуполь, с целью недопущения захвата кораблей и катеров отряда.

1 апреля 2014 года приказом Администрации Государственной пограничной службы Украины отряд был переименован в Мариупольский отряд Морской охраны, который вошел в состав Восточного регионального управления.

Львівська компанія STIYSTIL випустила AR-додаток для вибору продукції


Фото: ain.ua

Львівський виробник офісних столів STIYSTIL випустив додаток для iOS, яка дозволяє вибрати продукцію компанії за допомогою технології доповненої реальності.

Додаток дозволяє спроектувати офісний стіл на будь-яку поверхню, завдяки чому користувач зможе побачити його реальні розміри, відрегулювати його висоту і вибрати фінальний варіант. Також за допомогою програми користувач може відразу зробити замовлення, повідомляє AIN.

Часто клієнти переживають про розмір столів, про те, як вони будуть виглядати на робочому місці. Доповнена реальність допомагає вирішити цю проблему, щоб люди могли спробувати і «відчути» продукт ще до замовлення або тестування і зрозуміти, чи дійсно він їм потрібен. Ми віримо, що таке рішення справить гарне враження на клієнтів ще до самої покупки », – говорить PR-менеджер STIYSTIL Ірина возьний.

Розробкою клієнта займалася українська студія TSUKAT. Він був створений на базі технології Apple ARKit. Додаток працює на пристроях з встановленою iOS 11 і доступно для скачування в App Store. У STIYSTIL відзначають, що на черзі в розробці версія для Android-пристроїв.

Глухов мечтает превратиться в конопляную столицу мира

Глухов мечтает превратиться в конопляную столицу мира
Фото: hlukhiv.com

Город Глухов, что на Сумщине, может стать столицей льна и конопли не только Украины, но и всего мира, в частности, благодаря открытию здесь в следующем году тематического музея. Такое убеждение высказал городской голова Глухова Мишель Терещенко, рассказывая о планах по развитию туризма в городе на 2018 год, сообщает Zruchno.Travel.

"Только вчера я был в бельгийском городе Кортрейк. Встречался с партнерами и инвесторами - они готовы помочь нам в создании музея конопли. Для нас это очень важно! Мы бы хотели, чтобы Кортрейк стал городом-побратимом Глухова и чтобы в дальнейшем мы могли обмениваться опытом и сотрудничать", - отметил Терещенко.

Он добавил, что на сегодняшний день проект уже разработан - к его реализации приступят в ближайшее время.

Кроме того, согласно проекту развития туризма в Глухове на 2018 год, который Терещенко представил в рамках форума-фестиваля "Малые города Украины" в Киеве, в следующем году в городе появится аллея гетманов, где можно будет увидеть миниатюрные копии гетманских дворцов, а также скульптурные изображения самих украинских гетманов.

Продовження не забариться.

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: АПК, ОПК, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, экономика, экспорт
Subscribe

 • Террорист и убийца в Кремле и об этом нужно говорить в эфирах всего мира.

  7-я годовщина сбития рейса MH17 русскими фашистами и оккупантами - это реквием по Западной демократии, международному праву, ООН, ПАСЕ. Никогда в…

 • Філія Кремля

  СБУ та Офіс генпрокурора не будуть розслідувати з'явлення із зізнанням Зеленського в державній зраді, коли він злив "справу вагнерівців" диктатору…

 • З Днем Дніпра, українці!

  Сьогодні День Дніпра – свято головної ріки українців. Назва "Дніпро" вперше трапляється в IV ст. (від давньосхідноіранського "велика ріка"). Греки…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments