Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Парижі стартував фестиваль, присвячений Україні

У Парижі відкрився фестиваль «Вікенд на Сході», що дає змогу багато дізнатися про Україну через твори сучасного музичного, літературного та кіномистецтва. Фестиваль, що розпочався у четвер ввечері, триватиме до 20 листопада, повідомляє Укрінформ.

У Парижі стартував фестиваль, присвячений Україні

«Покази кіно, літературні дискусії, концерти – все присутнє в програмі заходів фестивалю. Думаю, що Україна вперше бере участь і робить такий важливий внесок, що має за мету підтримати культурні заходи у Франції... Хочемо показати Україну як демократичну, молоду, динамічну країну, яка зараз переживає дуже важливий етап свого активного розвитку», - наголосив на відкритті Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції Олег Шамшур.

Голова дипломатичного представництва України у Франції вказав на те, що кілька заходів фестивалю будуть присвячені незаконно ув’язненому на Росії українському режисерові Олегу Сенцову.

«Ми хочемо представити вам Україну сучасну, яка бореться проти агресії, і розповісти про наших митців, які стали жертвами російської агресії, про таких як Олег Сенцов. Представлення історії з Олегом Сенцовим - це доказ всієї складності ситуації», - сказав дипломат.

У четвер в рамках фестивалю відбулися літературні читання за участю Сергія Жадана, Андрія Куркова, Оксани Забужко, Олексія Нікітіна.

У програмі фестивалю заплановані конференція на тему мистецтва, театральні постановки, кінопокази, виставки, зустрічі з представниками українського мистецтва.

Фестиваль «Вікенд на сході» проходить у Франції на постійній основі, має за мету знайомство французької публіки із сучасним мистецтвом однієї з країн Східної Європи.
Tags: Париж, Сенцов, Франция, виставки, культура, мистецтво, писатели, популяризация Украины, поэты, театр, фестивалі
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments