Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 153 (огляд)

Ссылки на все части дайджеста "Як в Україні ничегониделаеца" находятся здесь (№№ 01-100) и здесь (№№ 101-...)

Близько 70% виробленої продукції на Рівненщині експортується до країн Євросоюзу


Рівне / Фото: Дмитро Сімагін

До Європейського союзу поставляється 70% продукції виробленої у Рівненській області. Найбільше продукції поставляється до Італії, Польші та Німеччині. Паралельно з тим ведуться поставки рівненської продукції до країн Близького та Далекого Сходу – Іран, Саудівська Аравія, Ізраїль, В’єтнам, Китай.

Найбільше серед закордонних замовників попитом користується вироби з деревини та скла, різноманітні добрива, цемент та природні копалини, такі як камінь та гіпс. Експортують також рослинні та тваринні продукти.

Загалом, Рівненська область за кордон продає більше, ніж купує. В цілому Рівненщина з початку року вторгувала товарів на майже 380 мільйонів гривень.

Крупнейший мировой нефтетрейдер будет хранить газ в Украине

Крупнейший мировой нефтетрейдер будет хранить газ в Украине

Крупнейший в мире нефтетрейдер Vitol в октябре поставил через Словакию тестовый объем природного газа и оформил его в режиме "таможенного склада" для длительного хранения в ПХГ ПАО "Укртрансгаз". Об этом сообщает профильное энергетическое издание enkorr.

"Дебютную поставку газа в Украину в объеме около 2 тыс. куб. м оформила нидерландская структура Vitol Gas and Power B.V. До этого Vitol никогда не поставлял природный газ в Украину", - говорится в публикации.

Длительное хранение газа в украинских ПХГ (до 3 лет) без уплаты таможенных сборов разрешено со 2 июня этого года. До этого таможенное оформление газа, поставленного в Украину для хранения в ПХГ, можно было проводить только в режиме "транзит". При этом Таможенным кодексом установлены сроки транзитных перевозок трубопроводным транспортом – 31 сутки.

Хранение в режиме "таможенного склада" позволяет компаниям поставлять газ из Европы в сезон низких цен и закачивать в украинские ПХГ, а в период сезонного роста цен оформлять его для продажи. "Укртрансгаз" готов предоставить свободный объем 14 млрд куб. м в ПХГ (всего в Украине около 30 млрд куб. м) для хранения в режиме "таможенного склада" по цене 40 евроцентов за МВт (или 4,2 евро за тыс. кубометров) за цикл хранения. Такая цена, по утверждению Укртрансгаза, является самой низкой в Европе.

В сентябре ПАО "Укртрансгаз" заявлял, что подписал договоры с 8 компаниями о возможности хранения природного газа в подземных хранилищах в режиме "таможенного склада".

У грудні на Чернігівщині запрацює завод з виробництва пластівцівАгропромислова компанія Agricom Group до 1 грудня 2017 року має намір запустити завод з виробництва вівсяних пластівців в Чернігівській області. Про це заявив виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник в ході конференції ProAgro «Прибутковість та ефективність агрокомпанії», передає agroportal.ua.

«Цех фасування запустили тиждень тому, сам завод запускається 26 листопада. 1 грудня вже вийде перша партія продукції», – уточнив Мельник.

Новий завод буде переробляти близько 12 тис. тонн пластівців із зернових, а це 30% виробничих потужностей України. Широкий асортимент продукції, що випускається буде представлений пластівцями та крупами з вівса та інших зернобобових культур, а також мюслями з додаванням натуральних фруктів і горіхів.

Розробкою унікальних рецептур займається власний науково-дослідний підрозділ на основі споживчих переваг. Обсяг інвестицій в новий завод оцінюється в $10 млн.

Компанія Agricom Group спеціалізується на виробництві та дистрибуції продуктів харчування із зернових культур, об’єднує сільськогосподарські, переробні та торговельні підприємства.

Група обробляє 40 тис. га в Рівненській, Чернігівській та Луганській областях. Потужності зі зберігання на 63 тис. тонн представлені двома елеваторними комплексами на території Білокуракинського та Чернігівського кластерів.

У Харьковского авиазавода появился крупный инвестор из СШААмериканская компания Oriole Capital Group инвестирует $150 млн в ГП "Харьковское государственное авиационное производственное предприятие" (входит в состав ГК "Укроборонпром"). Об этом сообщает пресс-служба Укроборонпрома.

Предприятие получит заказ на серийное изготовление самолетов. В первую очередь речь идет о серийном производстве на мощностях ГП "Харьковское государственное авиационное производственное предприятие" украинского Ан-74 в различных модификациях. В свою очередь Oriole Capital Group получит право на инвестиции в производство, модернизацию и сбыт этих самолетов.

В рамках освоения инвестиции запланирована модернизация существующего производства, полное вовлечение всех 3 тыс. специалистов харьковского предприятия, а также программа по модернизации самолетов и авионики, которая поможет повысить уникальные эксплуатационные возможности самолета Ан-74.

Кроме того, завод будет получать заказы на изготовление запасных частей для летательных аппаратов, проведения технического обслуживания и обучения пилотов.

Запорізька агрофірма буде продавати тепло від переробки соняшникуТОВ “ОптімусагроТрейд”, яке виробляє в основному масла і тваринні жири, вирішило продавати запорожцям тепло

Підприємство звернулося листом до запорізького виконкому щодо встановлення тарифу на виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії для потреб населення. Під альтернативним джерелом мається на увазі спалювання лушпиння насіння соняшнику, передає “ЭлектроВести”.

ТОВ «ОптімусагроТрейд» передали в суборенду від ПАТ «Запорізький оліяжиркомбінат» виробничі потужності, в тому числі установки для виробництва теплової енергії з використанням альтернативних джерел енергії. Частина виробленої теплової енергії буде відпускатися для надання послуг з централізованого опалення та підігріву води оточуючих житлових будинків, які отримували теплову енергію від ПАТ «Запорізький оліяжиркомбінат».

Специалисты расчищают закарпатские пралеса для путешественников

Специалисты расчищают закарпатские пралеса для путешественников

На Закарпатье лесничие занимаются обустройством пешего туристического маршрута, который начинается почти от Ужгорода и ведет к селу Дубрыничи Перечинского района, сообщает пресс-служба Закарпатского областного управления лесного и охотничьего хозяйства.

«Сотрудники Перечинского лесхоза провели расчистку туристической тропы от упавших деревьев и веток, которые мешали свободному прохождению по этому маршруту. Построили два места отдыха для туристов, облагородили колодец для питья чистой родниковой воды. В дальнейшем общественными организациями «Туристическое общество «Карпатские тропы» и «Закарпатская региональная организация развития туризма» будет проведена маркировка этого маршрута», - говорится в публикации.

Однодневный туристический маршрут протяженностью 20 километров пролегает от Каменецкого лесничества ГП «Ужгородское лесное хозяйство» через гору Плишка до геологического памятника природы местного значения «Скалка» и доходит до села Дубрыничи Перечинского района. Обустроить его решили в августе этого года.

Лесничие уверяют, что, проходя этому туристическому маршруту, путешественники смогут ближе познакомиться с лесными массивами края, проследить рост деревьев от создания лесных культур до старовековых лесов, где почти не проводилась никакая хозяйственная деятельность, а идет естественный процесс прироста и отмирания. Туристы увидят биоразнообразие буковых лесов и зональность роста деревьев - какие из них растут в низине, а какие - на высоте. Кроме того, с горы Плишка и памятника природы местного значения «Скалка» открывается прекрасный вид на окружающие населенные пункты и горы.

Стоит отметить, что геологическая достопримечательность природы местного значения «Скалка, высокий утес, который возник вследствие тектонического излома» создана с целью сохранения живописных скал, в породах которых просматриваются альб - секоманськие маргели с фауной тисальськой свиты.

Короткою стрічкою:

Рельсобуси ходитимуть до Закарпаття з Угорщина
Протягом найближчих трьох місяців Укрзалізниця планує побудувати у Мукачеві пасажирську платформу, куди доходить комбінована колія (1520 мм + 1435 мм). Звідси ходитимуть рейси до Будапешту.
http://transkarpatia.net/transcarpathia/social/89919-ugorschina-staye-blizhchoyu-relsobusi-hoditimut-do-zakarpattya.html

Украине появится новый завод по переработке конопли
В Сумской области (город Глухов) построят новый завод, который будет перерабатывать лен и коноплю в масло.
https://inform-ua.info/Society/v-ukrayne-poyavytsya-novy-zavod-po-pererabotke-konoply

Продукція виробника концентрованих соків T.B Fruit отримала сертифікат халяль
Сертифікація відповідності халяль необхідна для успішного бізнесу в країнах Близького і Далекого Сходу, так і на світовому ринку. Раніше T.B. Fruit отримала сертифікат кошерності.
http://zrada.today/node/18830

На Кiровоградщинi запустили новий завод
Завод з переробки соєвих бобiв запустили 10 жовтня на територiї Свiтловодського МЭЗа.
https://zlatopil.com.ua/life/item/22026-na-kirovohradshchyni-zapustyly-novyi-zavod

Украина станет "винным" раем
С принятием Закона Украины № 6693 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по развитию производства терруарных вин» виноделы, производящие вино из собственного винограда, смогут получить лицензию на производство без прохождения аттестации.
http://www.expert.ua/novosti/0/940-v-ukraine-uprostyat-usloviya-vedeniya-biznesa-dlya-vinodelov

Тернополяни їздитимуть до столиці двоповерховими поїздом
Швидкісний двоповерховий поїзд складом Skoda Wagonka виїхав на маршрут 4 листопада. У ньому – 636 пасажирських місць.
http://www.gazeta-misto.te.ua/dvopoverh/

Украинский газ: где добывают и перспективы
На Мачухском месторождении газа в Полтавской области готовятся к бурению очередной скважины. По скромным подсчетам газ отсюда можно будет качать как минимум еще 10 лет.
https://www.segodnya.ua/economics/enews/ukrainskiy-gaz-gde-dobyvayut-i-perspektivy-1071377.html

Украина преодолела экономическую стагнацию
Национальный банк Украины ожидает рост валового продукты на два процента до конца 2017 года.
http://ura-inform.com/ru/economics/2017/11/11/ukraina-preodolela-ekonomicheskuju-stagnatsiju-grojsman

Луганщина будет продавать сельхозпродукцию на Ближний Восток
На Луганщине создают кооператив «Світ-Агро», который будет напрямую продавать сельскохозяйственную продукцию в страны Ближнего Востока.
https://farwater.net/novosti/luganshhina-budet-prodavat-selxozprodukciyu-na-blizhnij-vostok/

В Мариуполе ремонтируют украинский ледокол
В Мариуполе в доке Азовского судоремонтного завода проводится ремонт ледокола «Капитан Белоусов».
http://zi.dn.ua/news/na-donechchine-remontiruyut-ukrainskiy-ledokol-_35975/

Туреччина і Корея активно інвестують в "зелену" енергетику в Україні
Корейська компанія Heung Yong Industrial збудує на Полтавщині сонячну електростанцію сумарною потужністю 32 МВт. Одночасно турецька компанія Atlas Global Energy отримала дозвіл на розробку земельної ділянки під вітроелектростанцію в Сколівському районі Львівської області.
https://news.finance.ua/ua/news/-/414439/turechchyna-i-koreya-aktyvno-investuyut-v-zelenu-energetyku-v-ukrayini

На Херсонщині відкрили підприємство з інноваційним підходом у сфері аграрного виробництва30 вересня у місті Гола Пристань в рамках Х Міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти» відбулося офіційне відкриття наукового підприємства «5 ELEMENT» – національного виробника нано-добрив

Сума інвестицій склала півтора мільйона доларів, підприємство налічує більше 70 робочих місць. У ході відкриття всім бажаючим провели екскурсію підприємством, а саме продемонстрували наукову лабораторію, промисловий цех та ефективність дії нано-добрив на рослинах в дослідній теплиці, передає прес-служба Херсонської обласної державної адміністрації.

На даний час підприємство уклало домовленості про співпрацю з Литвою, Словаччино, Чехією, Кіпром, Алжиром, Єгиптом, Суданом та іншими країнами.

Мікродобрива, виготовлені підприємством – це біологічно активні добрива, з високою швидкістю проникнення в клітини рослин, які підвищують на 20-50 % врожайність, а також товарний вигляд і якість агропродукції. Крім того, є 100% стартовим мікродобривом.


Згідно з проектом рішення виконкому, опублікованому на сайті міської влади, фірмі встановлений тариф на виробництво теплової енергії в розмірі – 919,73 грн за 1 Гкал (без ПДВ). Розрахунок здійснено на підставі середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу для потреб населення по Запорізькій області.

На Градинській на Троєщині на місці колишнього сміттезвилища і хащів розбивають черговий парк:Хроніки "зубожіння" Слобожанщини:

В поселке Хорошево открыли отремонтированную амбулаториюРемонт амбулатории общей практики семейной медицины поселка Хорошево начался в 2016 году.

На проведение капитальных работ было направлено ₴ 1,5 млн бюджетных средств. В амбулатории заменили кровлю, отремонтировали фасад, выполнили работы по укреплению фундамента, заменили внутренние коммуникации - сети водоснабжения и водоотведения, системы тепло- и энергоснабжения. Также в учреждении отремонтированы кабинеты врачей, манипуляционные и помещения холла, проведено благоустройство прилегающей территории.

Кроме того, амбулаторию оснастили новой мебелью и новым оборудованием.

Глава ХОГА передалаобластной детской больнице современное медоборудованиеСистемы интенсивной терапии для новорожденных, аппараты искусственной вентиляции легких, искусственного дыхания и дыхательной терапии, анализатор газов крови и электролитов и еще целый ряд крайне необходимой техники приобрели за счет харьковского областного бюджета. Всего на эти цели было выделено около ₴ 26 миллионов.

Больница получила инкубатор для обычного ухода за новорожденными, системы интенсивной терапии для новорожденных, аппараты искусственной вентиляции легких, аппарат для искусственного дыхания и дыхательной терапии, анализатор газов крови и электролитов, инфракрасный нагреватель, наркозно-дыхательный аппарат, моечно-дезинфекционную машину, операционный светильник, каталку для транспортировки пациентов, рентгенографическую и флюороскопическую системы.

Полученное оборудование будет работать в двух реанимациях (одна из них - неонатальная, где находятся дети от самого рождения до 28 дней), в рентгенологическом отделении и отделении патологии новорожденных, в ургентно-операционном блоке.

На Позняках відкрили пекарню, де працюють люди з ментальною інвалідністюНа вулиці Клеманській, 7, м. Київ відкрили пекарню Good Bread From Good People, де працює восьмеро людей з різними формами інтелектуальних порушень. Про це повідомляють «The Village Україна». Власник закладу — 21-річний киянин Владислав Малащенко.

«У грудні минулого року я раптом усвідомив, що, вийшовши в світ після училищ та інтернатів, хлопці з аутизмом, синдромом Дауна або затримкою інтелектуального розвитку не знають, що робити далі, чим займатися. Вони нікому не потрібні, на роботу їх не беруть. Ми майже не зустрічаємо їх в повсякденному житті, тому що вони сидять вдома», – каже власник пекарні.Майже рік тому хлопець вирішив заснувати власну справу. «Про те, що існує поняття «соціальне підприємництво», навіть не знав, але розумів, що мій бізнес в першу чергу повинен вирішувати питання працевлаштування людей з ментальної інвалідністю», — каже він.

Наразі в пекарні працює восьмеро людей. У меню кекси, мафіни, хліб та варення. В пекарні є доставка.Меню: шоколадний мафін (20 гривень), банановий хліб (150 гривень), апельсиново-імбирний або гарбузово-морквяний кекс (120 гривень).

Сделка на 83 миллиона: акции УБРР передают китайской Bohai Commodity Exchange

Сделка на 83 миллиона: акции УБРР передают китайской Bohai Commodity Exchange

Фонд госимущества Украины передаст пакет акций Украинского банка реконструкции и развития китайской компании Bohai Commodity Exchange Co., которая стала победителем конкурса по продаже 99,9% акций УБРР, приобретя их за 82,83 млн грн., - сообщил руководитель Фонда госимущества Виталий Трубаров в Facebook.

"Недавно компания получила соответствующее разрешение Национального банка Украины, и Фонд получил основания для перечисления акций покупателю. Сейчас осуществляются все необходимые меры для этого", - сообщил Трубаров.

Он отметил, что Bohai Commodity Exchange крупнейшая мировая товарная биржа в Китае с годовым оборотом в 1 трлн. долл. США. Компания основана в 2009 году с участием частных китайских инвесторов, нескольких государственных компаний, а также муниципалитета штата Тянцзинь, КНР.

Інвестування у сільське господарство в Вінницькій області зросло майже на 60%


фото: КУН-Україна

У Вінницькій області за перше півріччя 2017 року капітальні інвестиції в сільське господарство склали 1,8 млрд грн, що на 59,3% більше за аналогічний період минулого року.

На період від 1 січня по 1 липня 2017 року в сільське господарство області залучено $23,1 мільйонів прямих іноземних інвестицій.

На території Вінницької області наразі реалізується 86 інвестиційних проектів на загальну суму майже у 15 мільярдів доларів, що направлені на будівництво і модернізацію нових підприємств у аграрній та технічній сфері, побудову об’єктів для зберігання та перевантаження аграрної продукції тощо.

До того ж у 2017 році уже завершена реконструкція трьох молочно-тваринницьких ферм на 706 місць для скоту, та двох свиноферм потужністю у 2240 гол/місць.

Також у поточному році були побудовані два елеватори загальною потужністю 100 тис. тонн, фруктосховище на 4,5 тис. тонн та овочесховище на 1,5 тис. тонн. Також було відновлене старе зерносховище потужністю у 3 тисячі тонн.

В Мирнограде создадут уникальный музей промышленности

В Мирнограде создадут уникальный музей промышленности

В городе Мирноград (до 2016 г. Димитров), что в Донецкой области, откроют первый в Украине музей промышленности. Экспозицию намерены разместить на территории угольной шахты, сообщает ddk.dn.ua.

Несколько дней назад возле здания объединения ГП "Мирноградуголь" установили памятный знак в виде огромного колеса, который, по замыслу авторов, символизирует начало формирования музея промышленности Украины.

"Такого музея на территории нашей страны пока нет. В связи с этим, мы хотим ориентировочно до 15 ноября торжественно открыть этот памятный знак", - рассказал секретарь городской рады Мирнограда Александр Пономаренко.

Стоит отметить, что еще в 2000 году был издан Указ Президента Украины "О создании Государственного музея истории промышленности Украины" на территории угольных шахт в Донецкой и Волынской областях. Сейчас его выполнение намерены восстановить.

На Львівщині турецька компанія побудує вітрову електростанцію


Фото: Еко Оптіма

Турецька компанія «Атлас Глобал Енерджи» отримала дозвіл на розробку плану території для розміщення вітрової електростанції на Львівщині у Сколівському районі. Про це йдеться у розпорядженні Сколівської РДА, передає Zaxid.net.

«Атлас Глобал Енерджи» інвестує близько 20 млн євро та планує побудувати вітрову електростанцію потужністю 20 МВт. Очікується, що будівництво розпочнеться у 2018 році. У подальшому компанія має намір встановити нові вітротурбіни, що дозволить збільшити потужності вітроелектростанції ще на 50 МВт.

На території Туреччині «Атлас Глобал Енерджи» має 20 вітрових та 12 сонячних електростанцій.

Гранты на украинскую культуру: ЕС и Британский Совет выделяют €1.3 миллиона

Гранты на украинскую культуру: ЕС и Британский Совет выделяют €1.3 миллиона

Британский Совет в партнерстве с сетью Национальных институтов культуры Европейского Союза (EUNIC) в Украине объявил трехлетнюю программу Culture Bridges.

Программа финансируется Европейским Союзом в рамках поддержки внедрения Соглашения об Ассоциации между Украиной и ЕС, сообщает Представительство ЕС в Украине на своей странице в Facebook.

"Цель программы - развитие украинского культурного сектора и содействие эффективному налаживанию связей между культурными операторами и институтами Украины и ЕС. Программа продлится с ноября 2017 года по октябрь 2020 года. ЕС выделяет 1.3 млн евро на финансирование проектов по международной мобильности, национальному и международному сотрудничеству, тренинги и ознакомительные поездки в страны ЕС. В целом планируется выделить около 100 грантов", - говорится в сообщении.

Документы для подачи заявок будут доступны с 20 ноября 2017 года. Следующие приемы заявок будут объявляться каждые три месяца в 2018 и 2019 годах.

Подробная информация о программе доступна на сайте.

Дружківський машинобудівний завод збільшив обсяги виробництва у 2,5 рази протягом 7-ми місяцівЦього року машинобудівники міста зробили справжній прорив: за 7 місяців «Корум Дружківський машинобудівний завод» підвищив обсяги виробництва в 2,5 рази в порівнянні з минулим роком.

Окрім збільшення кількості виконинах замовлень, підприємство постійно освоює виробництво нових видів продукції. Нещодавно на підприємстві розпочався випуск нової моделі вагонетки для замовника з Казахстану. Нова модель виготовлено спеціально для клієнта – великої компанії «Арселор Міттал Темміртау».

Крім того, десятки років завод виробляв в основному кріплення, а тільки за цей рік освоїв дві нові моделі вентиляторів: один для роботи до півтора кілометрів під землею, другий – для шахт глибиною до 500 метрів, передає “Знамя Индустрии“.

Цю продукцію раніше виготовляв завод «Донецькгірмаш», але з початком військових дій він більше не належить компанії Corum, так як залишився на непідконтрольною Україні території, . Частина фахівців цього заводу тепер живе в Дружківці, і ми компенсуємо їм витрати на оренду квартир. Освоюємо і продукцію донецького заводу: крім вентиляторів вже випускаємо кліті, скіпи і підвісні пристрої, які ще три роки тому завод не виробляв, – розповів заступник директора з виробництва Ярослав Шкітак.

На даний момент на підприємстві працюють півтори тисячі чоловік. У цьому році середня зарплата на заводі зросла наполовину і сягнула понад 8 тисяч гривень.

«Корум Дружківський машинобудівний завод» для Дружківки – містоутворююче підприємство. На потреби міста в цьому році завод виділив майже півмільйона гривень.

Военным летчикам презентовали БАрС

Фото: mil.gov.ua

На базе воздушного командования "Восток" провели занятия с целью ознакомления военных Воздушных сил с основами комплексной программы обучения в системе общевойсковой подготовки - "Боевой армейской системой" (БАрС). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Украины.

"По словам начальника службы физической подготовки и спорта управления боевой подготовки Командования Воздушных сил Вооруженных сил Украины полковника Владимира Билухи, система Барс включает в себя тактико-специальную, рукопашную, огневую, горную и альпинистскую подготовку, а также тактическую медицину", - говорится в сообщении.

На сегодняшний день в Вооруженных силах Украины разработаны 3 варианта БАрСа для военнослужащих разных категорий, учитывая специфику их деятельности. В Воздушных силах эта система успешно функционирует в двух военных учебных заведениях, а в дальнейшем она будет введена в каждой воинской части.


В целом, по данным Минобороны, занятия по системе БАрС позволяют формировать у военнослужащих специальные навыки, которые, в свою очередь, дают возможность эффективно передвигаться на поле, умело использовать оружие, выполнять задания в экстремальных ситуациях, эффективно вести рукопашный бой, оказывать домедицинскую помощь раненым и контролировать любую нештатную ситуацию.

В Кременчуці пристосовуватимуть німецькі приміські поїзди до української колії


Фото: kremenchug.pl.ua

Адміністрація ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» приступить до пристосування до українських умов 100 поїздів німецької компанії «Deutsche Bahn», які Німеччина передала нашій країні в якості благодійної допомоги.

Остаточне рішення буде прийнято після 5 грудня, коли відбудеться спеціалізована вчена рада «Укрзалізиці», передає kremenchug.pl.ua.Планується, що «Укрзалізниця» придбає у наступному році 11 нових таких поїздів, а ще будуть ті, які привезуть з Німеччини, і які треба буде пристосувати до наших умов.

Ймовірно, що частина робіт по заміні залізничних візків цих електричок буде передана Кременчуку. Не виключено, що в зв’язку з нестачею потужностей у виробництві пасажирських вагонів в Кременчуці відкриється представництво «Deutsche Bahn» і тоді можна буде приступити до робіт зі зміни німецьких електричок.

Про безвіз: Скоро відкриємо для українців майже всю Перську затоку

Перська затока проти Катару. Причини конфлікту
Доха - столиця Катару / Фото: Getty

Україна працює над впровадженням безвізового режиму з Кувейтом і Катаром, а також над спрощенням візового режиму з Саудівською Аравією. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Тwitter.

"Після ОАЕ працюємо над безвізом з Кувейтом і Катаром та над спрощенням візового режиму з Саудівською Аравією. Скоро відкриємо для українців майже всю Затоку", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, за результатами переговорів 2 листопада президента Петра Порошенка та прем'єр-міністра ОАЕ, правителя Емірату Дубай шейха Мухаммеда бін Рашида Аль Мактума було домовлено про безвізовий режим між двома державами. Під час візиту глави держав відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів України та урядом Об’єднаних Арабських Еміратів про взаємне скасування візових вимог.

Поруч з цим під час візиту президента Петра Порошенка до Саудівського Аравії 1 травня було досягнуто домовленість про спрощення візового режиму та процедури хаджу (паломництва) до святих міст ісламу в Королівстві Саудівська Аравія.

На Dubai Air Show представили украинско-саудовский грузовой самолет

На Dubai Air Show представили украинско-саудовский грузовой самолет

В Дубае в воскресенье, 12 ноября, открылся авиасалон Dubai Air Show, на котором представлен и украинско-саудовский грузовой самолет Ан132D, сообщает DW.

“Антонов” показал на Dubai Air Show два самолета

“Антонов” показал на Dubai Air Show два самолета

На международном салоне Dubai Air Show ГП “Антонов” представил два транспортных самолета, сообщает пресс-служба госкомпании.

“Прототип легкого многоцелевого транспортного самолета Ан-132 - самолет-демонстратор Ан-132Д и военно-транспортный самолет короткого взлета и посадки Ан-70”, - отметили в пресс-службе “Антонова”.

Программу Ан-132 ГП “Антонов” представляет вместе с партнерами из Королевства Саудовской Аравии.


Ан-132Д уже принял участие в программе демонстрационных полетов. Экипаж показал высокие маневренные характеристики самолета в небе над Дубаем.На стенде прошли переговоры по вопросам налаживания поставок комплектующих для серийного производства Ан-132, разработки его новых модификаций, послепродажного сопровождения самолетов «Ан» в странах Ближнего Востока и Северной Африки.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 154 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: АПК, ОПК, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments