Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У парламенті Великої Британії закликали визнати Голодомор геноцидом

У Палаті громад (нижня палата парламенту Великої Британії) закликали визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу.Про це ішлося під час дебатів про Голодомор, які відбулися у Вестмінстерській залі британського парламенту, повідомляє Європейська правда. Ініціатором дебатів виступила член правлячої Консервативної партії у Палаті громад Паулін Лейтем.

За її словами, вона вже не вперше бере участь у дебатах на цю тематику та постійно закликає уряд Британії визнати Голодомор в Україні геноцидом.

"Я перебуваю сьогодні тут, щоби нагадати колегам про це злодіяння, яке сталося в Україні у 1932-1933 роках, і знову закликати, аби уряд визнав цей заполітизований прояв зла геноцидом", - наголосила Лейтем.

Вона заявила, що український Голодомор був навмисно організованою Йосипом Сталіним кампанією, щоб знищити значну частину українського населення. На переконання Лейтем, з історії про Голодомор необхідно засвоїти важливі уроки, аби "забезпечити, що світ ніколи знову не буде сліпим перед такими широкомасштабними злодіяннями".

Лейтем підтримав член Лейбористської партії Стівен Паунд: "Те, що сталося в Україні, те що сталося під час Голодомору, було геноцидом. Не більше, не менше".

Такої ж позиції дотримується член Шотландської національної партії Карол Монаган, яка наголосила, що уряд Шотландії продовжує дотримуватися позиції підтримки України та висловлює солідарність з українським народом.

США могут признать Голодомор геноцидом украинцев. В Конгрессе США представили проект резолюции, приуроченный к 85 годовщине Голодомора в Украине.
Tags: Британія, Голодомор, геноцид, дебаты, законопроекты, парламенты, преступления России, преступления коммунистов
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments