Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 145 (огляд)

Ссылки на все части дайджеста "Як в Україні ничегониделаеца" находятся здесь (№№ 01-100) и здесь (№№ 101-...)

Видобуток газу в Україні майже повністью досягнув рівня потреб внутрішнього ринку


Фото: Укргазвидобування

Щоб повністю задовільняти власні потреби, українським компаніям потрібно на третину збільшити видобуток газу.

Згідно з даними, які оприлюднив Укртрансгаз, в Україні за вересень-жовтень було видобуто 17,3 млрд м³ газу. При цьому станом на 31 жовтня 2017 року українські споживачі використали 21,1 млрд м³ газу для власних потреб.

За 10 місяців 2017 року видобуток газу в Україні збільшився на 500 млн м³ (+3%) в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Такі показники стали можливими за рахунок збільшення видобутку найбільшої газовидобувної компанії України – Укргазвидобування, у якої обсяг видобутку природного газу за 10 місяців становить 12,66 млрд м³, що на 513 млн м³ (або 4,2%) перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

З початку року в підземні газосховища закачано 9,1 млрд м³ природного газу, що дало можливість Україні накопичити в ПСГ майже 17 млрд м³ блакитного палива. В жовтні закачування в газосховища завершилось, розпочався відбір – 138,8 млн м³, що вдвічі менше ніж в жовтні 2016 року.


Фото: Укртрансгаз

Також, згідно з оприлюдненими даними, імпорт газу до України з країн ЄС з початку року складає 11,8 млрд м³.

Нагадуємо, раніше повідомлялось, що на Львівщині відкрилось нове газове родовище. Тож якщо газовидобувні компанії України будуть продовжувати збільшувати видобуток газу, то в майбутньому Україна зможе повністю задовільняти внутрішній ринок.

Киев стал пятым городом в мире, где можно оплатить проезд банковской карточкой

Киев стал пятым городом в мире, где можно оплатить проезд банковской карточкой

Киев стал 5-м городом в мире, где можно рассчитаться банковской картой на турникете, и первым, где ее можно использовать как проездной в метро.

Об этом проинформировал директор Департамента транспортной инфраструктуры Сергей Симонов во время форума Smart City Forum 2017, который прошел в Киеве, сообщается на официальном интернет-портале Киевской городской государственной администрации.

«В Украине заработал AndroidPay, с помощью которого можно оплатить проезд в метро. Достаточно подвязать свою банковскую карту под приложение и поднести телефон к турникету. Ломаем традицию касс, очередей и недовольных пассажиров», - рассказал Симонов.

Отмечается, что оплатить проезд банковской картой с бесконтактным приложением PayPass теперь можно на Троещинской и Борщаговской линиях скоростного трамвая.

В ближайшей перспективе - реализовать возможность оплаты проезда банковской картой с бесконтактным приложением PayPass на городской электричке. А во втором квартале 2018 года планируется ввести электронный билет в наземном общественном транспорте.

НВЦ “СпецТехноМаш” представило лінію для виготовлення боєприпасів Українського виробництва


Фото: Волошин Павло

ТОВ НВЦ “СпецТехноМаш” м.Кременчуг, що спеціалізується на виробництві автоматизованих фасувальних ліній, обладнання для виробництва куль, сердцевини, гільз, представив обладнання для виготовлення боєприпасів, вузлів, деталей, комплектуючих, інструменту та спеціальної технологічної оснастки набоїв до стрілецької зброї.

Представлене технологічне обладнання є універсальним та по можливості може переналагоджуватись під потрібний калібр, під радянські калібри, чи то стандарт НАТО STANAG. Аналогічне обладнання стояло на ЛугПатронЗавод, який окупували російські агресори, але зараз обладнання зазнало змін. Зараз стоять повністью нові системи моніторингу лінії, датчики, та автононмна система лінії.


Фото: Волошин Павло

Фактично представлена лінія спорядження набоїв вже готова до монтування, налагодження та запуску. Єдине, що для повноцінного запуску необхідно також налагодження на підприємстві чи підприємствах партнерах виробництва необхідних порохів та капсулів-запальників.

Украина вошла в ТОП-5 крупнейших поставщиков медаУкраина с начала года экспортировала 46,2 тыс тонн меда стоимостью $86,9 млн. Это позволило ей войти в ТОП-5 крупнейших мировых поставщиков. Об этом свидетельствуют данные Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (FAO), передает Landlord.

Больше всего украинского меда закупили США — на $23,2 млн, Германия — $21,1 млн и Польша — $12,3 млн. На долю этих стран приходится более 65% экспорта.

Таким образом, за последние 5 лет Украина нарастила экспорт меда в четыре раза. Крупнейшим импортером меда стали страны Европейского союза. Именно на них приходится более половины мировых закупок меда.

Также лидерами рынка меда являются Китай, Аргентина, Вьетнам и Индия.

По данным ФАО, объем мирового рынка меда составляет 1,6-1,7 млн т, из которых 35-40% экспортируется. Объемы глобальной торговли медом превышают $2,2 млрд.

«Астарта-Київ» отримала від ЄБРР кредит у розмірі $25 млн на розвиток «зеленої енергетики»Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надав агрохолдингу «Астарта-Київ» кредит строком на 7 років у розмірі до $25 млн для оптимізації процесів логістики та заміни діючих складів на сучасні об’єкти для зберігання, повідомляє Agravery.

Згідно з повідомленням ЄБРР, «Астарта» спрямує кошти на будівництво, розширення або придбання об’єктів для зберігання зерна і цукру в Полтавській і Хмельницькій областях України. Цей проект виконується відповідно до підходу ЄБРР «Перехід до “зеленої” економіки» (GET), за яким банк сприяє інвестиціям в енерго- і ресурсоефективність, а також заохочує інновації.

Очікується, що результатом інвестицій стане економія енергії та ресурсів, а також скорочення викидів парникових газів (ПГ). Впровадження проекту забезпечить економію природного газу в обсязі понад 750 тис. куб. м на рік, а щорічні втрати зерна зменшаться на 3500т, — йдеться в повідомленні ЄБРР.

Очікуване скорочення викидів природного газу, за даними банку, складе близько 1600 т вуглецевого еквіваленту в рік.

Ми з радістю надаємо підтримку групі «Астарта» — клієнтові, чиї довгострокові плани узгоджуються з цінностями банку по скороченню споживання енергії та ресурсів, — сказав директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

У свою чергу засновник і генеральний директор «Астарта-Київ» Віктор Іванчик відзначив, що ЄБРР підтримує успішний ріст компанії вже протягом 10 років, і висловив надію на продовження спільної роботи.

Також уточнюється, що в проекті застосовується технічна допомога, яка надається Фондом технічного співробітництва Японії та ЄБРР.

На Херсонщине открыли новый стрелковый комплекс и провели соревнования

Фото: Элеонора Гуськова, Херсонская ОГА, khoda.gov.ua

На Херсонщине в селе Старая Збурьевка Голопристанского района открыли новый стрелковый комплекс, где провели всеукраинские соревнования по компак-спортингу. Об этом сообщила пресс-служба Херсонской облгосадминистрации.

"4 ноября в с. Старая Збурьевка Голопристанского района открыли новый стрелковый комплекс. По этому случаю был проведен Кубок федерации по компак-спортингу "Збурьевская осень", - говорится в сообщении.

В торжественном открытии нового стрелкового комплекса и соревнований на Кубок федерации приняли участие председатель Херсонской ОГА Андрей Гордеев, председатель Голопристанского райсовета Виталий Соловьев, президент Украинской федерации спортинга Виктор Семенел, председатель Херсонского обособленного подразделения Украинской федерации спортинга Петр Бондарь и участники соревнований из Херсонской, Киевской, Черкасской, Одесской и других областей.


Спортинг – это стрелково-охотничий вид спорта по стрельбе из шротового и нарезного оружия по движущимся мишеням, которые летят и катятся, имеют разный диаметр и форму – тарелочки, пропеллеры, диски и движущиеся изображения животных.

Ізюмська лікарня.Коли не було війни - 42 роки була без капітального ремонту!
Зараз, коли йде війна, вже замінені системи опалення, водопостачання та водовідведення.
Триває утеплення будівлі, ремонт покрівлі, внутрішніх приміщень та палат.
_-_-_-_-_

100% заповненість нового Інтерсіті Київ – Тернопіль!
Стартували учора. Мешканцям невеликих містах Поділля тепер зручніше діставатись столиці.

Два украинских фильма борятся за приз кинофестиваля "Лістапад" в Минске

Два украинских фильма будут бороться за приз кинофестиваля "Листапад" в Минске

В главном конкурсе XXIV международного кинофестиваля "Лістапад", который стартовал 3 ноября в Минске (Беларусь), представленые 2 украинских фильма. Об этом сообщает пресс-служба Госкино.

"В главную конкурсную программу художественных фильмов вошли две ленты, созданные Украиной совместно с другими странами, - "Иней" режиссера Шарунаса Бартаса (Литва, Франция, Польша, Украина при поддержке Госкино) и "Лагідна" режиссера Сергея Лозницы (Франция, Украина, Германия, Литва, Нидерланды и РФ)", - говорится в сообщении.

В конкурсной программе национальных киношкол примут участие Киевский национальный университет театра, кино и телевидения имени Карпенка-Карого (фильм "Репатриот" режисерки Анны Лысун) и Могилянская школа журналистики (фильм "Увидимся позже" режисерки Юлии Кочетовой-Набожняк).

Во внеконкурсной программе документального кино будет представлена картина "Ленинопад" режиссера Светланы Шимко.

В рамках программы "Другой взгляд" состоится специальный показ ленты режиссера Андрея Загданского "Вагрич и Черный квадрат" о харьковском художнике-концептуалисте Вагриче Бахчаняне (лента создана при поддержке Госкино Украины).

Минский международный кинофестиваль "Лістапад" будет длиться до 10 ноября. Это ежегодный кинофестиваль, который проводится с 1994 года в Минске. Фестиваль аккредитован Международной федерацией ассоциаций кинопродюсеров (FIAPF) как специализированный конкурсный фестиваль фильмов стран Балтии, Центральной Азии, Центральной и Восточной Европы.

В этом году председателем международного жюри основного конкурса документального кино избран известный украинский документалист Андрей Загданский, одним из членов жюри является продюсер Геннадий Кофман.

Україна наростила експорт ягід, фруктів і горіхів в ЄС в 1,8 разиУкраїна за останні п’ять років потроїла експорт ягід в країни Євросоюзу, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу. У першому півріччі 2017 року Україна наростила експорт ягід, фруктів і горіхів в ЄС в 1,8 рази в порівнянні з першим півріччям 2016 року.

З 2016 року ЄС імпортував 39,4 тис. т. ягід, фруктів і горіхів. Постачі за перше півріччя 2017 р. склала 16,7 тис. т., що у 1,8 раза вище за аналогічний показник 2016 року та у 3,5 раза більше, ніж у 2013 р (4,7 тис. т.).

Найбільшим попитом в ЄС користуються суниця і полуниця з України. За сім місяців 2017 року Україна експортувала в ЄС цих ягід на $3,15 млн.

Обсяги експорту полуниці в ЄС зросли з $442 тис. У 2013 р. до $1,3 млн в 2016 р. За перше півріччя 2017 року обсяг експорту полуниці в грошовому вираженні склав $1,45 млн, та за рік може перевищити $2 млн.

Вартість експорту малини, ожини, бузини, смородини виросла з $1,2 млн в 2013 р до $14,5 млн в 2016 р За перше півріччя 2017 року експорт цих видів ягід склав $5,4 млн, що в 2,16 раза перевищує показники аналогічного періоду 2016 року ($2,5 млн).

Винница утвердила евростандарты привлечения и сопровождения инвесторов

Вінниця затвердила євростандарти залучення та супроводу інвесторів
Фото: Винницкая городская рада

Винницкая городская рада первой из украинских городов внедряет европейские стандарты привлечения и сопровождения инвесторов. Об этом на заседании исполкома горрады сообщил директор департамента экономики и инвестиций Виталий Погосян.

"Виконком міської ради у четвер затвердив Програму сприяння залученню інвестицій у місто Вінницю на 2018 – 2020 роки. Стандартизація процесів із залучення інвестицій та супроводу інвесторів стала однією з шести пріоритетних цілей Програми. Серед них також – усунення адміністративних бар’єрів та створення сприятливих умов для інвестування; забезпечення умов для високотехнологічного виробництва; розроблення проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку міста. Серед стратегічних цілей є й впровадження інструментів державно-приватного партнерства та забезпечення співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями та донорами", - сообщил Погосян.

По его словам, Винница - первый город, где в Программе содействия привлечению инвестиций предусмотрены методологии и стандарты привлечения и сопровождения инвесторов, которые сейчас являются необходимым условием и привычным явлением для европейских стран. Они включают в себя систему "единого окна", актуализацию информационного приложения "Гид для инвестора", алгоритм внутреннего взаимодействия исполнительных органов городской рады по рассмотрению и обработке инвестиционного предложения.

Единые стандарты работы с инвесторами должны послужить прозрачности и доступности для понимания бизнеса и городской власти, чтобы помочь реализации конкретных планов экономического развития города. В частности, речь идет о развитии индустриального парка, кластера холодильного машиностроения, инновационно-технологического парка. Также горсовет поработает над созданием логистического парка и реконструкцией аэропорта.

Ізюмський приладобудівний завод розробив оптико-електронний приціл для бронетехнікиНа бронетранспортер БТР-4МВ1, який вперше був продемонстрований в Україні на виставці “Зброя та безпека”, встановили оптико-електронний приціл з потужним тепловізором, який з’єднаний з високоточної цифровою системою ведення вогню. Новий приціл був створений ДП “Ізюмський приладобудівний завод” (Харківська обл.).

“Головною особливістю прицілу ОЕП-ВН став високочутливий тепловізор, який здатний виявляти цілі на відстані 5 км. Це значно розширює бойові можливості БТР-4МВ1”, – відзначили в концерні.

За даними “Укроборонпрому”, в ОЕП-ВН встановлений лазерний далекомір українського виробництва. Створення нового прицілу стало можливим завдяки ефективній співпраці підприємства “Укроборонпрому” з рядом компаній з країн НАТО, а також залучення приватних українських компаній.

“Використання сучасної оптики і цифрових технологій стало запорукою створення принципово нового прицілу, який має надвисокі характеристики. Крім того, вага прицілу зменшений в два рази до 17 кг, зменшені розміри приладу. Він став настільки компактним, що його можна встановлювати на легшу техніку, від БТР-3 і БМП до легкоброньованої техніки типу “Дозор-Б”, – розповів директор “Ізюмського приладобудівного заводу” Сергій Філоненко.

Экспорт в Канаду за восемь месяцев вырос на 74%Украина постоянно наращивает экспорт в Канаду товаров с высокой добавленной стоимостью. Об этом рассказала заместитель министра экономического развития и торговли Украины Наталья Микольская.

«Торговля Украины с Канадой действительно растет: наш экспорт за 8 месяцев вырос на 74%. Что крайне важно, увеличиваются в первую очередь не поставки сырья, а товары с высокой добавленной стоимостью, в частности: соки, машины специального назначения, пластиковая тара и керамическая плитка», - сказала Микольская.

Она признала, что в абсолютных цифрах прирост пока не очень большой, однако постоянный. «Конечно, объемы этого прироста пока не измеряются сотнями или десятками миллионов, но уже сам факт его наличия говорит, что украинские продукты занимают свои ниши на канадском рынке. Наша новая продукция заходит сюда, растет и остается», - отметила заместитель министра.

Микольская прибавила, что одним из основных вопросов визита торговой миссии во главе с премьер-министром Украины в Канаду было последующее увеличение товарооборота между странами. «Нашей задачей в Канаде было обсуждение перспективных секторов сотрудничества и того, какие еще конкретные шаги могут предпринять правительства, чтобы торговля и кооперация между нашими предприятиями росла», - отметила она.

Как сообщалось, на этой неделе Наталия Микольская находилась в Канаде вместе с торговой миссией, которая продвигала украинские товары на канадском рынке.

ВМС України за 2 роки побудує нову лабораторію підводного зварювання і різання металів для підготовки водолазів


На флоті відновлюють підготовку водолазів підводного зварювання.

Пошуково-рятувальна служба ВМС України разом з Інститутом електрозварювання ім. Е. О. Патона розробили перший спільний з Національною академією наук України проект з підготовки водолазів-зварників, які будуть виконувати складні підводно-технічні та зварювальні роботи, різання будь-якого типу металу на різних глибинах моря, лиманів, заток і озер, повідомляє “Информационное сопротивление“.

Актуальність цієї підготовки очевидна. Адже саме водолази повинні усувати підводні перешкоди в фарватері, поблизу берегової лінії, в місцях висадки морського десанту та стоянки кораблів. Крім того, вони залучаються до спорудження причалів, будівництва гідротехнічних споруд і виконання завдань на затонулих об’єктах з подальшим їх підйомом і евакуацією. Іншими словами, аварійно-рятувальні та суднопідіймальні роботи вимагають фахівців підводного зварювання, яких сьогодні на вітчизняному флоті не вистачає.

Після виведення військових частин ВМС України з тимчасово окупованого Криму на материкову частину водолазні підрозділи відчули гостру проблему нестачі кваліфікованих кадрів цієї унікальної спеціальності, – пояснює начальник пошуково-рятувальної служби ВМС України капітан 2 рангу Олексій Нестеров. – Коли Академія ВМС ім. П. С. Нахімова володіла необхідними ресурсами і відповідною інфраструктурою, у нас була лабораторія для підводного зварювання зі спеціальним водолазним устаткуванням. Свого часу українські військові моряки навіть відпрацьовували окремі елементи підводно-технічних робіт, зокрема різання металу на глибині. Зараз нам доводиться відновлювати підготовку фактично з нуля. Однак сьогодні у нас набагато ширші можливості, ніж тоді. Адже зварюванні під водою військових водолазів навчать фахівці Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона. Це новий досвід, до того ж наші водолази будуть виконувати більш складні завдання під водою.

За словами офіцера, водолази-зварювальники затребувані завжди – як для бойових завдань, так і для забезпечення функціонування національної морської галузі. Тому процес їх підготовки та вдосконалення практичних навичок має здійснюватися регулярно. Може трапитися що завгодно. Наприклад, якщо корабель підірвався на міні і затонув, то на ньому треба рятувати людей, і робити це слід швидко і професійно.

Навчання фахівців водолазному справі на базі Інституту електрозварювання ім. Е. О. Патона триватиме два роки. Через рік кращі водолази отримають сертифікати міжнародного зразка і зможуть вже самостійно здійснювати підготовку особового складу для потреб ВМС України як водолази-інструктори підводного зварювання і різання металу.

Зварювати під водою дуже складно. Адже це робота на глибині, де погана видимість. Дуже часто доводиться виконувати завдання в замкнутому просторі, в затонулому аварійному об’єкті. Зазвичай виникає страх, який потрібно навчитися долати. Треба вміти правильно все робити елемент за елементом, виконувати вертикальні і горизонтальні шви, різати метал і великогабаритні конструкції. Особливу увагу приділяють диханню в спорядженні та вмінню пересуватися під водою.

Не слід забувати і про вплив тиску на глибині на організм людини, що також ускладнює виконання завдань. На глибині понад 20 м починається інтенсивне розчинення азоту в крові. Під час підйому водолаза зменшується тиск, але в той же час виділяються дрібні бульбашки азоту, які викликають хворобливі відчуття – кесонну хвороба. Тому швидкий підйом з великих глибин небезпечний для життя водолаза. Це треба робити повільно, з певними зупинками. Крім того, зі збільшенням тиску на значних глибинах самопочуття людини погіршується. На глибині 50-70 м нормальна тривалість роботи водолаза становить всього 15 хвилин, а тривалість його підйому в кілька разів перевищує цей час. Також важливо, щоб неподалік від місць виконання робіт була мобільна барокамера для надання своєчасної та ефективної медичної допомоги в разі виникнення професійних водолазних захворювань.

Ефективним способом зварювання під водою, який застосовують водолази-зварювальники на курсах, є так званий мокрий спосіб, тобто безпосередній контакт з водою. Також в Інституті електрозварювання активно працюють над збільшенням продуктивності підводного зварювання на значних глибинах. У той же час роблять акцент на максимальному скороченні часу перебування людини під водою.

Також в спільному проекті йдеться про створення нових комплектів техніки і майна та їх наукове обґрунтування для забезпечення підводної різки та зварювання металів за сучасними міжнародними стандартами. До складу комплекту входить блок живлення (трансформатор постійного струму, інвертор), кабелі, засоби регулювання електроживлення, електротримачі, електроди різного типу, балон з киснем і редуктором, захисні пристрої тощо.

У 2018 року ми отримаємо сучасний водолазне спорядження та обладнання для підводного зварювання та різання металів. Це підвищить бойові та оперативні можливості водолазів під час виконання.

Из Киева в Баку можно будет доехать прямым автобусом

Из Киева в Баку можно будет доехать прямым автобусом

С 9 ноября начинает функционировать прямой автобусный рейс между Киевом и Баку. Об этом сообщает Азертадж.

"С 9 ноября по четвергам начинает функционировать автобусный рейс Баку-Харьков-Полтава-Киев. В Бакинском международном автовокзальном комплексе уже начата продажа билетов и в кассах комплекса, и в режиме онлайн", - говорится в сообщении.

Автобус будет ехать до пункта назначения 40 часов, проезжая также по территории РФ. Обратно автобус будет уезжать по понедельникам с Киевского центрального автовокзала.

Отмечается, что проезд будет осуществляться на комфортабельных автобусах, оснащенных WI-FI. На протяжении всего пути пассажирам будут предлагать чай и кофе.

Визначено пріоритетні галузеві напрями інноваційної діяльності України на 2017-2021 рокиУряд деталізував 8 середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017-2021 роки.

Відповідну постанову – про визначення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого рівня на 2017-2021 роки – було прийнято на засіданні Кабміну, повідомляє Fin.Org.UA.

Цим переліком галузевих пріоритетів ми деталізуємо середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017-2021 роки. Це дозволить центральним органам виконавчої влади спрямувати фінансові ресурси саме на ті напрямки, які забезпечать інноваційний розвиток економіки, – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Зокрема, постановою були уточнені наступні напрямки:

* Освоєння нових технологій транспортування енергії, впровадження енергоефективних, ресурсозберігаючих технологій, освоєння альтернативних джерел енергії.
* Освоєння нових технологій високотехнологічного розвитку транспортної системи, ракетно-космічної галузі, авіа- і суднобудування, озброєння та військової техніки.
* Освоєння нових технологій виробництва матеріалів, їх обробки і з’єднання, створення індустрії наноматеріалів та нанотехнологій.
* Технологічне оновлення та розвиток агропромислового комплексу.
* Впровадження нових технологій і обладнання для якісного медичного обслуговування, лікування, фармацевтики.
* Широке застосування технологій більш чистого виробництва та охорони навколишнього середовища.
* Розвиток сучасних інформаційних, комунікаційних технологій, робототехніки.

Нагадуємо, що середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017-2021 роки були затверджені постановою КМУ від 28 грудня 2016 року № 1056.

Из Львова планируют открыть рейс в Батуми

Из Львова планируют открыть рейс в Батуми

Авиакомпания Yanair планирует открыть в летнем сезоне 2018 года рейс Львов - Батуми. Об этом сообщает пресс-служба Международного аэропорта "Львов" им. Д. Галицкого со ссылкой на генерального директора авиаперевозчика Ярослава Агафонова.

"Мы сегодня впервые анонсируем открытие новой авиалинии в летнем сезоне 2018 года: Львов - Батуми. Мы к этому сейчас активно готовимся, в ближайшее время будем вводить направление в продажу. У меня нет сомнения, что линия Львов - Батуми состоится", - сказал Агафонов.

Он отметил, что стратегия развития компании на 2018 год предусматривает, в частности, увеличение частоты рейсов между Украиной и Грузией, а также использование более вместительных самолётов: Boeing 737-400 и Airbus 320/321.

"Yanair длительное время успешно сотрудничает с нами, осуществляя чартерные перевозки. Уже несколько раз они анонсировали планы введения постоянных авиарейсов в Грузию. Надеемся, что хоть в этот раз удастся открыть такое ожидаемое для многих пассажиров направление", - отметила директор львовского аэропорта Татьяна Романовская.

ДП «Лорта» представило комплекс автоматизованого управління артилерійським дивізіоном «Оболонь-А»Комплекс «Оболонь-А» включає в себе машини командира дивізіону, начальника штабу дивізіону, командира батареї і старшого офіцера батареї

Фактично це автоматизована система управління нового покоління і високого інтелектуального рівня. Вона забезпечує у реальному масштабі часу комплексування бойових підрозділів з усіма видами далекої і ближньої розвідки, прийом і обробку даних про десятки цілей, передає Defence Express.

Комплекс управління вогнем дивізіону може одночасно обробляти інформацію відразу по десятках цілей, працюючи з власними і доданими наземними і повітряними засобами розвідки, а також з інформацією від вищого командування.

«Оболонь-А» дозволяє у автоматичному режимі здійснювати планування вогню, передачу цілей кожному вогневому засобу, розгортання бойових машин з маршу і відкриття вогню за декілька секунд. Прив’язка здійснюється відразу після зупинки для заняття позицій.

Через термінали на вогневих засобах розрахунки отримують цілі і дані для стрільби, через них же на машини управління передається інформація про стан самих вогневих засобів, боєкомплект тощо. У разі необхідності зміна вогневої позиції проводиться швидко, до нанесення противником удару у відповідь. Все ці завдання, згідно з функціональною ієрархією, вирішують розрахунки машин командира дивізіону (1В25-2), начальника штабу дивізіону (1В26-2), командира батареї (1В25-1) і старшого офіцера батареї (1В26-1), що входять до складу комплексу «Оболонь-А». Для цього у машині є п’ять комп’ютеризованих робочих місць. Комп’ютери сучасні, захищені, шведського виробництва, а програмне забезпечення вітчизняне – розробка фахівців «Львівського науково-дослідного радіотехнічного інституту».

При розробці виробів і блоків машин комплексу «Оболонь» використана сучасна елементна база провідних зарубіжних виробників. Окрім захищених комп’ютерів, це також і мікроконтролери, мікропроцесори, програмовані логічні матриці, цифрові і аналогові мікросхеми, сучасні елементи індикації, активні напівпровідникові елементи і т.п. Важливим компонентом машин є комплексна система топогеодезичної прив’язки, яка складається не тільки з засобів супутникової навігації, а й з високоточної інерційної системи оригінальної розробки, ядром якої є гірокурсовказувач американського виробництва.

Застосування комплексу «Оболонь-А» навіть без змін дальності і точності стрільби самих артсистем може підвищити ефективність вогню дивізіонів і батарей у 2-5 разів. Звісно, такий приріст можливостей забезпечує цій розробці і експортний потенціал, включно з іншими вітчизняними розвідувальними системи, які забезпечують необхідними даними «Оболонь».

В микрорайоне Милославичи на Троещине открыли новый детсад на 300 детей

"Жители этого микрорайона неоднократно обращались ко мне с тем, чтобы в "Милославичах" открыли коммунальный детский сад, ведь в микрорайоне проживает много молодых семей, многим из которых приходилось возить детей в садики в других районах. Мы купили этот детсад в застройщика микрорайона, и теперь детсад - коммунальный, и дети будут попадать сюда по электронной очереди и будут воспитываться здесь бесплатно", - отметил голова Киева Виталий Кличко на открытии коммунального детского сада №362 "Милославичи" на Троещине, в котором будут воспитываться почти 300 детей, сообщает пресс-служба мэра.

Кличко подчеркнул, что при строительстве новых жилых массивов жители должны получать всю необходимую инфраструктуру - детские сады, школы, заведения здравоохранения.

Кличко открыл новый детсад на 300 детей в микрорайоне Милославичи на Троещине

Мэр Киева также добавил, что если три года назад очередь в детсады Киева насчитывала свыше 15 тыс. детей, то за три года благодаря строительству новых и реконструкции и увеличению мест в существующих садах удалось уменьшить ее почти в три раза. "И наша задача -, чтобы через два года очередей в детсады в Киеве вообще не было. И мы работаем над этим", - отметил Кличко.

В детсад приобрели современное оборудование спортивного зала, комнаты психоэмоциональной разгрузки, игротеки, помещений харчеблока и прачечной, групповых помещений и прочее.

До конца года в столице откроют еще 10 детсадов

Мэр Киева подчеркнул, что столичная власть в этом году увеличила финансирование образования: "в прошлом году мы открыли 7 детских садов, до конца этого года откроем 10, как вновь построенных, так и реконструированных", – отметил Кличко.

Кроме того, добавил он, власти Киева возвращают в коммунальную собственность детские сады, помещения которых использовались не по целевому назначению.

Компанія “Пожспецмаш” розробила аналог імпортної спецтехніки на базі КрАЗаКомпанією побудовано лабораторію дослідження свердловин ЛЗ-6 на шасі КрАЗ-5233НЕ

ЛС-6 на шасі КрАЗ-5233НЕ – перший аналог імпортної спецтехніки, який був створений завдяки тісному співробітництву «КрАЗу», компанії «Білт» і компанії «ПВК« КБ Пожспецмаш »- українського виробника пожежного та нафтопромислового обладнання, повідомляється на офіційній сторінці компанії.

Автомобільна база вантажівки КрАЗ найкращим чином підходить під адаптацію різного спецобладнання: запас міцності рами, висока прохідність машини і уніфікація модельного ряду якраз і виділяють КрАЗи серед конкурентів. Потрібно віддати належне компанії «ПВК «КБ Пожспецмаш», якій вдалося втілити всі найсміливіші очікування нафтовиків в одне цілісне спецвиробів.

На машині встановлено та адаптовано складне навісне обладнання, в тому числі – механічна лебідка, лабораторії та ін.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 146 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: АПК, ОПК, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments