Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Новий закон щодо Донбасу - зброя для продовження санкцій

Ухвалений Радою президентський законопроект щодо особливого порядку самоврядування в ОРДЛО дає українським дипломам зброю для продовження антиросійських санкцій. Про це заявила під час виступу у парламенті перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, повідомляє Укрінформ.

Геращенко: Новий закон щодо Донбасу - зброя для продовження санкцій

"Закон три роки тому приймався у наддраматичних умовах, і він допоміг дати нашим дипломатам зброю, бо тільки після цього було введено санкції. Цей закон не вступив у силу, тому що Російська Федерація не виконала ключовий безпековий блок... Він прив'язаний до безпекового, і якщо цей блок не буде виконаний, то цей закон ніколи не вступить у силу. Тому насправді ми сьогодні не переголосовуємо закон, ми даємо силу цьому закону, ми даємо силу нашим дипломатам для того, щоб вони мали зброю і продовжили санкції", - сказала Геращенко.

Коментуючи виступи під час обговорення законопроектів про реінтеграцію Донбасу 5 жовтня, перший віце-спікер заявила, що народні депутати не мають права принижувати дипломатів заявами, що їх треба відправити в окопи, бо "ці люди самі нікого не врятували".

Як повідомлялось, Верховна Рада у п'ятницю ухвалила законопроект N 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей". Відповідне рішення підтримали 229 народних депутатів.

Документом вносяться зміни до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", де статтю 1 цього закону викладено в такій редакції: "Згідно з цим Законом тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України".

Водночас після доопрацювання встановлюється, що особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набирає чинності після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.
Tags: Геращенко, Донбас, ОРДЛо, законодательство, ликбез, реинтеграция, санкции
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment