Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

"Нежданчик": Газпром уже просит Украину увеличить транзит газа

П’ять копійок: Напомню любителям расейских "друзей" Украины, что во времена Януковича лоббированием кремлевской хотелки о продаже украинской ГТС (на крайняк - сдать ее в концессию) Москве занимался никто иной, как сам Боря Немцов. Именно этот ныне покойный "ярый борец с путинизмом" убеждал украинцев в прямых эфирах Шустер-шоу избавиться от этого "фаллического" (по его словам) символа Украины. Напомнил об этом факте так, на всякий случай, чтобы украинцы не забывали аксиому, что за поребриком у нас друзей не было, нет и не будет.

"Газпром" просить Україну збільшити транзит газу через ремонт "Північного потоку"

Якщо минулого року газопровід "Північний потік" зупинявся на профілактичні роботи на 8 днів, то цьогоріч – вже на 11.Російський газовий монополіст компанія "Газпром" звернулася до державної компанії "Укртрансгаз", оператора вітчизняної газотранспортної системи, з проханням забезпечити збільшені обсяги транзиту газу через Україну через ремонт системи газопроводів "Північний потік". Про це повідомляє прес-служба Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

"Сьогодні "Газпром" направив збільшену до 315 мільйонів кубометрів заявку на транспортування газу в Європу. За останні 7 днів добова заявка на транзит російського газу по території України зросла на 47 мільйонів кубометрів. НАК "Нафтогаз України" готовий забезпечити виконання збільшених заявок в повному обсязі, хоча такі значні коливання обсягів транзиту не передбачені умовами контракту між "Нафтогазом" та "Газпромом", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що збільшення заявки "Газпрому" пов'язано із зупинкою на плановий ремонт газопроводу "Північний потік", при цьому профілактичні роботи на українській ГТС проводяться в робочому режимі і не потребують припинення транзиту. "Якщо минулого року "Північний потік" зупинявся на профілактичні роботи на 8 днів, то цьогоріч – на 11. На відміну від "Північного потоку", профілактичні роботи на українській ГТС проводяться в робочому режимі і не потребують припинення транзиту. Тому український маршрут залишається найбільш потужним і затребуваним маршрутом для транспортування газу в європейському напрямку", - зазначили в прес-службі.

Разом з тим повідомляється, що за даними "Укртрансгазу", у пункті з'єднання газотранспортних систем Суджа, найбільшому за обсягами надходження газу з РФ, сьогодні тиск становить 57 атмосфер, що на 3 атмосфери нижче рівня, передбаченого транзитним договором з "Газпромом". У прес-службі нагадали, що максимальна пропускна здатність української ГТС в напрямку Європи становить більше 400 мільйонів кубометрів на добу.

Як повідомлялось, Україна в особі "Нафтогазу України" судиться з російським "Газпромом" у Стокгольмському арбітражному суді за двома контрактами: з транзиту російського газу в ЄС по території України та купівлі-продажу Україною російського газу. 31 травня 2017 року "Нафтогаз України" отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу в рамках позову української компанії до російському газовому монополісту "Газпрому" за контрактом на закупівлю газу. Рішення за контрактом на транзит очікується до кінця листопада.

За 8 місяців 2017 року транзит російського газу через територію України зріс на 23% - до 51,2 мільярда кубометрів. При цьому, наша країна з листопада 2015 року не купує газ у Росії.

Довідка. За даними "Нафтогазу", станом на 29 травня 2017 року сума претензій "Нафтогазу" до "Газпрому" за контрактом на закупівлю газу становить 30,3 мільярда доларів (з яких 14,1 мільярда доларів складають вимоги щодо перегляду ціни за спожитий Україною газ у 2011-2015 роках), а з боку "Газпрому" до "Нафтогазу" - 47,1 млрд дол., з яких 34,45 мільярда доларів. як санкції за принципом "бери або плати". За позовом в рамках контракту на транзит газу вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" складають 12,3 мільярда доларів, а "Газпрому" до української компанії - 7 мільйонів доларів.

В продолжение темы: Газпром не смог обеспечить Европу газом в полном объеме

Украинская ГТС связывает лапы Путину

Tags: ГТС, Газпром, Нафтогаз, газ, транзит
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments