Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

В Україні зменшується кількість російськомовних видань, а україномовних книг видають у 2 рази більше

В Україні за останні роки вдвічі зменшилися наклади російськомовних видань. Книг українською мовою наразі видають у два рази більше, ніж російською.

Упродовж останніх років тираж російськомовних видань в Україні впав у два рази. Про це свідчать дані державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова".


Так, станом на 1 серпня 2017 року в Україні видано 8757 книг і брошур загальним тиражем 14,908 млн примірників. Серед них українською мовою - 6053 видання тиражем 9,713 млн примірників, російською мовою - 1684 видання тиражем 4,334 млн примірників, пише Тиждень.ua з посиланням на Дзеркало тижня.

Для порівняння, у першому півріччі 2011 року в Україні випустили 7671 найменувань книг і брошур українською мовою тиражем 9,657 млн примірників. Кількість російськомовних видань, що вийшли в українських видавництвах, становила 3013 назв тиражем 9,853 млн примірників. У 2012 році тиражі книг і брошур російською мовою зросли на 75,8%, українською мовою - на 28,6%. Україномовні видання складали 45,9% загального обсягу тиражу, російськомовні - 48,3%.

Як повідомлялося, дані, зібрані організацією Euromonitor International і наведені в британській Financial Times, свідчать про те, що популярність російської мови в пострадянських країнах знижується. За останні 20 років вона втратила більше "територій", аніж будь-яка інша мова.
Tags: дерусификация, книги, российское наречие, статистика, украинизация, українська мова
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments