Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Черногория стала членом НАТО. После нее членами Альянса должны стать Украина и Грузия

Черногория официально становится 29-м членом НАТО сегодня, 5 июня. Об этом сообщает Foreign Brief.Как сообщается, церемония поднятия флага страны в Брюсселе запланирована на среду, 7 июня.

Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг вместе с заместителем госсекретаря США по политическим вопросам Томасом Шенноном 5 июня примут участие в церемонии передачи в государственном департаменте США в присутствии премьер-министра Черногории Душко Марковича документа о присоединении этой балканской республики.

Президент Черногории Филип Вуянович вместе с генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом проведут пресс-конференцию.

Издание отмечает, что годовой военный бюджет Черногории составляет около $60 миллионов и является наименьшим среди стран-членов НАТО. "Эта сумма не изменит ситуацию для Альянса, однако вполне может иметь серьезные последствия для самой страны", - говорится в сообщении. В частности речь идет о влиянии РФ.

Как известно, против вступления страны в НАТО истерически, но беззубо выступает Россия, которая является крупнейшим инвестором в Черногории. Москва уже заблокировала ввоз черногорского вина на территорию РФ, отказала во въезде политическим лидерам страны и задержала чиновников, которые являются сторонниками политики НАТО.

*****

Первый заместитель головы Верховной Рады Украины Ирина Геращенко считает, что Украина и Грузия должны стать следующими членами НАТО после официального вступления в Альянс Черногории. Об этом она написала в Facebook.Iryna Gerashchenko:
Якось так склалося, що бувала в усіх колишніх республіках Югославії , окрім Чорногорії. Монтенегро- прекрасна країна і її обов'язково треба відвідати . Ми так радіємо сьогодні за Чорногорію, яка офіційно відтепер - член НАТО! Заявку на членство країна подала в 2015.
Також я не втрачу шанс нагадати , чому Україна не в НАТО. Треба віддати належне екс- президенту Леоніду Кучмі , який офіційно заклав в нашу зовнішньополітичну стратегію мету євроатлантичної інтеграції, екс- прем'єру Yevgenij Marchuk, який розпочав цю роботу. Але політика багатовекторності, розрахована на заспокоєння РФ , жорсткий пресинг РФ і, впевнена, інспірована Москвою в 2000 жорстка внутрішньополітична українська криза через " касетний скандал" , надовго поставили крапку в наших євроатлантичних прагненнях, зробили Україну ізгоєм наззовні.
Але в 2005-2008 ми отримали новий реальний шанс. Та боровся за інтеграцію в Альянс тільки президент Ющенко і його команда, в 2007 ми йшли на парламентські вибори під гаслом " НАТО- ТАК", хоч це не була вельми популярна тема, й наші конкуренти по демтабору йшли під більш милими для вух виборця популістськими речами про захмарні пенсії-зарплати- всьобезплатне. Ми ж відстоювали право укоаїнців на безпеку, бо вже тоді чітко розуміли, що без безпеки неможливо гарантувати рост економіки- зарплати- пенсії і тд. В залі НУ буда єдиною пронатівською фракцією. Президенту Ющенку вартувало надзвичайних зусиль примусити тодішніх прем'єра і спікера підписати листи до Альянсу з вимогою надати Україні ПДЧ. Але ви погугліть новини 2008. Лист тихенько підписали - і замовкли. Жодного публічного заклику до НАТО надати ПДЧ Україні тоді не прозвучало від спікера і прем'єра, це ж була непопулярна тема. Боролися публічно за це тільки Ющенко і НУ. Більше того, деякі політики непублічно посилали сигнали в Брюсель, Париж, Берлін не дратувати Москву. Й йшли на президентські вибори 2009 під гаслом любові і тєсной дружби з РФ і якогось славянського союзу чи ньюСНД з РФ і Казахстаном... Ще й ганебно промовчали в дні розстрілу з російських танків Незалежної Грузіі, і це була іх зрада наших друзів- грузинів...
Я вважаю катастрофічною помилкою Німеччини і Франціі ненадання Украіні і Грузії ПДЧ в 2008, і мільйон разів на різних дипломатичних зустрічах говорила публічно цю свою неприємну для наших партнерів і друзів позицію.
Я дуже і щиро рада тому, що деякі політики і партійні лідери зробили висновки і змінили позицію , й сьогодні є жорстокими й переконаними євроатлантистами . Щирими, не напускними. Але в 2008 Москва отримала перемогу над нашими євроатлантичними прагненнями тільки тому, що не було справжньої єдності еліт в цьому питанні і це стало аргументом для Берліна і Парижа, які вагалися.....
Маємо спокутувати цю вину, цей гріх перед украінцями і зробити все, аби Україна стала членом НАТО. Докласти надзусиль. Не боятися роздрочити Москву, бо та нас все одно ніколи не залишить в спокої , чи ми йтимемо до НАТО, чи клястимося в любові балалайок ):
Україна і Грузія мають стати 30 і 31 членом НАТО. Такою я бачу свою мету як політика і саме тому я вже 10 років займаюся політикою- завжди тільки в пронатівській і проєвропейській команді.
Tags: Балкани, Геращенко, НАТО, Черногория, военные блоки, членство
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments