Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Как в Украине ничегониделаеца. Часть 19 (обзор)

Продолжение. Начало здесь: Как в Украине ничегониделаеца. Часть 1 (обзор)
Часть 2 , Часть 3 , Часть 4, Часть 5, Часть 6, Часть 7, Часть 8, Часть 9, Часть 10, Часть 11, Часть 12, Часть 13, Часть 14, Часть 15, Часть 16, Часть 17, Часть 18

На полигоне ТБО под Ивано-Франковском заработала биогазовая установкаВозле Ивано-Франковска, на полигоне твердых бытовых отходов (ТБО), заработала новая биогазовая установка по производству электроэнергии. Об этом на своей странице в Facebook сообщил мэр города Руслан Марцинкив.

«Чудовий подарунок нашому місту! Вперше в Західній Україні відкрито комплексну біогазову установку!
Інженерна споруда для виробництва електроенергії з системою збору біогазу розташована на полігоні ТПВ Рибненської сільської ради», - написал Марцинкив.

Известно, что на строительство установки из городского бюджета не потратили ни копейки. Ее устанавливали на условиях открытого конкурса и по инвестиционному проекту. Он предусматривает для города 23% от произведенной электроэнергии.

Полигон находится в 15 км от Ивано-Франковска. Его площадь достигает почти 13 га. Ежедневно сюда привозят около 200 т отходов.

На будівельному майданчику в Голій Пристані у розпалі монтаж металоконструкційУ Голій Пристані продовжується будівництво перевантажувального терміналу компанії «Нібулон». На сьогодні вже завершено будівництво вагової, добігають кінця оздоблювальні роботи. Також практично закінчено зведення трансформаторної підстанції та другого поверху адміністративно-лабораторного корпусу. Вигнані стіни сучасної їдальні, установлені необхідні металоконструкції, вставляються вікна і двері та розпочинаються вже внутрішні оздоблювальні роботи, передає прес-служба підприємства.

Однак паралельно із будівництвом перевантажувального термінала в Запорізькій області «НІБУЛОН» будує такий же потужний об’єкт у Голій Пристані Херсонської області, де 8 квітня традиційно відбулася виробнича нарада під керівництвом генерального директора компанії О. Вадатурського.«За останній тиждень зроблено дуже багато. Кожного тижня прогрес очевидний. На сьогодні вже завершено будівництво вагової, добігають кінця оздоблювальні роботи, отож до кінця тижня цей об’єкт буде здано в експлуатацію, а підрядна організація приступить до інших робіт», – підсумував після огляду будівельного майданчика генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» О. Вадатурський.

Зараз на будівництві всі підрядники підштовхують один одного: будівельників підштовхують уже металісти, яким необхідне місце для складання металоконструкцій, а останніх, у свою чергу, – постачальники обладнання. Перші партії обладнання від швейцарської фірми BUHLER GmBh та датської Cimbria Unigrain A/S вже отримані. До 1 травня отримано 100 % технологічного устаткування.

Закінчуються роботи зі зведення фундаментів для ємностей. На сьогодні приїхали вже металісти для монтажу ємностей, прибули металоконструкції для автомобілерозвантажувача. Повним ходом йде монтаж металоконструкцій робочої вежі, що буде найвищою точкою в цій окрузі. Для зведення цього об’єкта потрібно було збудувати фундамент, який нижче рівня річки Конки на 3 м.

«Це були надскладні роботи, які зробила херсонська компанія «Олеся», яка, до речі, є однією з найкращих компаній на будівництві. На її плечі тут лягли найскладніші роботи, і вона з ними успішно справляється», – відмітив Олексій Опанасович.Отож будівельний майданчик все зменшується, а кількість підрядних організацій і робітників збільшується. Майданчик перетворюється на справжній мурашник.

Підсумовуючи сказане на нараді, О. Вадатурський зауважив, що він задоволений темпами та якістю виконання робіт, отож не сумнівається, що об’єкт буде введено в експлуатацію вчасно і урочисто, в присутності поважних гостей, у тому числі, послів різних країн, які при особистій розмові з генеральним директором компанії виявили бажання відвідати новозбудований термінал у Голій Пристані.

Порошенко ратифицировал соглашение с ЕИБ относительно общественного транспортаПрезидент подписал Закон Украины «О ратификации Финансового соглашения (Проект «Городской общественный транспорт») между Украиной и Европейским инвестиционным банком», принятый Верховной Радой Украины 12 апреля 2017 года. Об этом сообщается на сайте главы государства.

Соответствующее Финансовое соглашение подписано в соответствии с распоряжением Президента Украины от 9 ноября 2016 года № 272.

"Целью Соглашения является привлечение под государственные гарантии в 200 млн евро кредитных средств Европейского инвестиционного банка, которые будут направлены на улучшение работы городского общественного транспорта в некоторых городах Украины (Ивано-Франковск, Белая Церковь, Киев, Луцк, Львов, Кременчуг, Одесса, Сумы, Тернополь, Харьков, Чернигов). Документом предполагается, что привлеченные средства будут потрачены на приобретение автобусов, троллейбусов, трамваев, вагонов метро, строительство и реконструкцию троллейбусных и трамвайных линий, депо, внедрение информационных систем, в частности создание автоматизированной оплаты проезда", - отмечается в сообщении.

Соответствующий проект также будет получать софинансирование под местные гарантии со стороны Европейского банка реконструкции и развития на общую сумму в 200 млн евро.

Финансовое соглашение между Украиной и Европейским инвестиционным банком вступает в силу с даты вступления в силу Закона о ее ратификации.

Науково-виробниче об’єднання «Практика» з висоти пташиного польотуПрНауково-виробниче об’єднання «Практика» — український виробник спеціальної автомобільної техніки, засобів безпеки для банків та офісів та броньованих військових автомобілів. Також розвиває напрямки протипожежного обладнання та засобів особистої безпеки.На АСРЗ завершается работа над заказом для металлургического комбината «Запоріжсталь»Для постоянных партнеров-заказчиков металлургов изготовлено два двухчелюстных четырехканатных грейфера объемом два кубометра различного назначения: один из них модели Н-18-3М для железнодорожного крана, а второй - модели М-36713 для цеха шлакопереработки компании, сообщает пресс-служба.Оба грейфера, предназначены для сыпучих грузов, испытаны и предъявлены ОТК предприятия на грейферных участках корпусного цеха Департамента машиностроения АСРЗ.

Согласно выводам контрольных мастеров, грейферы полностью соответствуют нормативной и конструкторской документации и приняты с первого предъявления.

У Маріуполі з’явилися нові стаціонарні пости моніторингу стану атмосферного повітряЗа участю Департаменту екології, енергоменеджменту, охорони праці та цивільної безпеки Маріупольської міської ради встановлені два стаціонарних поста в Центральному (пр. Металургів, 112) і Лівобережному (пр. Перемоги, 21) районах міста Маріуполя.

Департаментом екології та природних ресурсів Донецької ОДА розроблено Програму розвитку та розширення регіональної системи моніторингу довкілля в Донецькій області. Згідно з цією програмою, з коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища передбачена установка шести сучасних автоматичних стаціонарних постів екологічного моніторингу по території області, два з яких в місті Маріуполі.

Такі стаціонарні пости дозволять аналізувати ситуацію в реальному часі і давати інформацію про стан атмосферного повітря в режимі онлайн.

Виконаний комплекс екологічного моніторингу атмосферного повітря в місті дозволяє здійснювати безперервне вимірювання параметрів за допомогою автоматичних аналізаторів на постах спостереження, оперативну ідентифікацію аварійних ситуацій, створення і ведення бази екологічної інформації, її узагальнення, надання інформації користувачам і прийняття управлінських рішень в питаннях екологічної безпеки.Для монтажу, підключення і налагодження устаткування буде потрібно кілька місяців, після чого пости зможуть перейти в цілодобовий робочий режим. Надалі планується дооснастити пости газоаналізаторним обладнанням за інгредієнтами, актуальними для міста Маріуполя.

В Киеве открыли обновленную Почтовую площадь после реконструкции"Почтовая площадь стала любимым местом отдыха киевлян. Я очень рад, что сейчас мы дополнительную часть площади открыли, и она уже на 90% работает", - сказал мэр Киева Виталий Кличко, сообщает корреспондент Укринформа.

Он сообщил, что на верхней части пешеходной зоны, прилегающей к Владимирскому спуску, установили скульптурную группу авторства Владимира Журавля. Это фигуры четырех детей – трех мальчиков и девочки, которые запускают бумажные кораблики.

«Они играют корабликами на карте города Киева. Это прообраз Кия, Щека, Хорива и их сестры Лыбеди», – отметил Кличко.


С начала реконструкции Почтовой площади уже построена первая очередь эстакады и туннельный путепровод, переложены инженерные сети – водопровод, ливневая и хозяйственная канализации, теплосеть, газопровод, электрические сети, сети связи.

Туристы также смогут пользоваться речным трамваем.

Названы лидеры-экспортеры украинской молочной продукции

Названы лидеры-экспортеры украинской молочной продукции

Экспорт молочной продукции из Украины в январе-марте 2017 г. составил 25,7 тыс. т, что на 37% больше, чем в первом квартале 2016 г. Об этом сообщает аналитический департамент Совета по вопросам экспорта продовольствия (UFEB), передает АgroРortal.

Отмечается, что основу экспорта традиционно составило молоко и сливки сгущенные — 10,2 тыс. т (на 9% больше, чем в аналогичном периоде годом ранее). В то же время, существенную положительную динамику продемонстрировал экспорт молочной сыворотки: в указанном периоде зарубежные поставки выросли в 2 раза — до почти 8 тыс. т с 4 тыс. т в прошлом году. Не отстают и экспортеры масла, которые в первом квартале увеличили продажи за границу в 3 раза — до 3,5 тыс. т. Экспорт сыров также вырос, составив 1,5 тыс. т против 1,4 в январе–марте 2016 года.

При этом сократились поставки за рубеж молока и сливок несгущенных (на 8%, до 1,9 тыс. т) и масленки, йогуртов и кефира (на 34%, до 588 т).

Наибольшие доли в экспорте сыров принадлежат компаниям:

 • «Лакталис-Украина» (18%),

 • «КОМО-Экспорт» (18%),

 • «Бель Шостка Украина» (14%),

 • «Милкиленд Интермаркет» (10%),

 • «Клуб Сыра» (9%).

Основными экспортерами сухого молока в первом квартале были:


 • «ВМЗ «Рошен» (34%),

 • «Белоцерковская агропромышленная группа» (13%),

 • «Купянский МКК» (10%),

 • «Староконстантиновский МЗ» (9%),

 • «Милкиленд Интермаркет» (8%).

В сегменте масла лидерами по экспорту в указанном периоде стали:


 • «ВМЗ «Рошен» (17%),

 • «Доменик» (10%),

 • «Староконстантиновский МЗ» (9%),

 • «IP-Агроторг» (9%),

 • «Адамас» (8%).

Для справки: UFEB (Ukrainian Food Export Board) — это ассоциация производителей готового продовольствия, которая помогает отечественным предприятиям пищевой промышленности приобретать новые рынки сбыта и закрепляться на традиционных. Цель UFEB — создать положительный имидж для продовольствия с пометкой Мade in Ukraine у ??потребителей во всех уголках мира. В рамках своей деятельности UFEB предоставляет своим членам аналитическую и консультационную помощь по условиям и возможностям экспорта.

«ММК ім. Ілліча» продовжує розширювати ринки збуту продукціїСпеціально для замовника з США вперше виготовили дослідну партію профільних труб.

Виготовлені вони за американським стандартом ASTM А500 / А500М зі сталі марки B. Незвичайність цього замовлення в тому, що розміри труб вказані були не в звичній для нас метричній системі, а дюймової – 2Х2 дюйма. А це 50,8Х50,8 мм. Про це повідомив генеральний директор комбінату Юрий Зинченко на своїй сторінці у Facebook, передає Зроблено в Україні.Крім того, замовники пред’явили підвищені вимоги до стану поверхні, торців і зварювальних швів. З огляду на те, що продукції доведеться пройти тривалу морську подорож – а це замовлення відправлено в Чикаго, штат Іллінойс, – попрацювали і над більш стійкою упаковкою. Пачки 20-футових труб по 90 штук в кожній упакували в вологостійкий інгібований матеріал.

Загалом, на всіх етапах, від виробництва, приймання труб за якістю, упаковки і відвантаження в порт фахівці ММК відпрацьовували схему виконання відповідального замовлення під майбутні поставки промислових партій.

На Виннитчине заработала мини-ГЭС мощностью 0,18 МВтВ селе Уладовка Винницкой области Всеукраинская теплогенерирующая компания «Укртепло» построила мини-гидроэлектростанцию мощностью 0,18 МВт и уже приступила к строительству второго объекта на Виннитчине, пишет EcoTown.

В Уладовскую мини-ГЭС инвестировали около 13 млн. грн. Ежегодно она будет производить 1,2-1,3 млн. КВт * ч. электроэнергии, сэкономив тем самым сотни тонн угля.

Еще несколько десятилетий назад в Украине работало около тысячи малых гидроэлектростанций. Сейчас их насчитывают всего сотню. Хотя потенциал в малой гидроэнергетике очень большая сеть малых ГЭС помогла бы уменьшить зависимость от импортируемого угля и улучшить экологическую ситуацию в стране. Кроме того, с их помощью местные громады смогут частично решать социально-экономические проблемы. В частности, только что созданная мини-ГЭС будет платить около 1300000. грн. налогов и сборов в местный бюджет.Это классическая ситуация win-win, когда работа нового объекта приносит пользу всем без исключения: стране, компании, местным громадам. Делаются новые капиталовложения, обновляется инфраструктура, создаются рабочие места, платятся налоги. Возобновляемая энергетика способна стимулировать экономический рост в стране, мы продолжим работать в этой сфере, потому что для нас возобновляемые источники и энергонезависимость - топ-приоритет, - подытожил основатель группы компаний «Укртепло» Иван Надеин.

Украинцы научились зарабатывать на шмелях

Украинцы научились зарабатывать на шмелях

Аграрно-исследовательская ассоциация «Живая страна» в 2016 г. построила первый завод по разведению шмелей-опылителей производственной мощностью 6-10 тыс. шмелиных семей в год, а сейчас готовится к запуску второй очереди, что позволит удвоить мощности предприятия. Об этом в интервью Agravery рассказал директор фонда Богдан Мазницкий.

По его словам, чтобы качественно отработать технологию, потребовалось два года, и сейчас компания имеет уже 4-5-е поколение шмелей, которые плодотворно работают в украинских хозяйствах.

«Прогрессивные аграрии уже давно поняли, что нужно управлять процессом опыления растений, а не зависеть от капризов природы. Для некоторых растений это вообще является определяющим фактором развития. Такое опыление гораздо более удобное и эффективное, чем с помощью спецпрепаратов или вручную. Так, например, опыление шмелями используют почти 90% системных теплиц, в том числе и в Украине, а также для открытого грунта — овощных плантаций и садов», — рассказывает Богдан Мазницкий.

Также, отметил он, в прошлом году производственные исследования проводили в хозяйствах на посадках малины — получили увеличение урожая ремонтантной малины на 20-30%.

«Спектр использования шмелей достаточно широкий — есть ощутимый эффект для культур как закрытого грунта, так и открытого. Впрочем, здесь тоже есть свои особенности. К примеру, шмели очень хорошо работают на томатах, однако при цене помидоров с поля в 2 грн вряд ли будет целесообразным вкладывать средства в их опыление. В целом, по нашему мнению, шмели могут использоваться на всех овощных и плодовых культурах, стоимость которых превышает 20-40 грн за килограмм», — подытожил специалист.

Техніка війни №76 ДШКМ, судно на повітряній подушці

Зараз йде робота:
– Модернізація кулемета Дегтярьова-Шпагіна. Модернізація ДШКМ в АТО
– Оперативно-тактичний комплекс Гром. КБ «Південне»
– Турчинов протестував мобільний командний пунк
– Меморандум «Укроборонпрому» та «Ліги оборонних підприємств»
– Іл-76МД повернувся з операції «Північний сокіл-2017». Рекорд Ан-2-100
– 10 медичних Богдан-2251 для ЗСУ. Партія Краз Кугуар. Козак-5 поступив до Нацгвардії
– Переоблік машин від волонтерів у ВСП
– Випробування тренажерів ПЗРК «Ігла» та ПТРК «Фагот»
– Динамічний захист «Дуплет»
– Новий матеріал Dyneema Situation-Ready Fabrics
– Нова броня з Індії
– Бронемашини Guara 4WS та Guardian Extreme
– Турецька система ППО Korkut
– Судно на повітряній подушці, ховеркрафт Торнадо 50

Запорожцы заказали у "Сумского НПО" запчасти к шахтным насосамМежду Сумской НПО и Запорожским железорудным комбинатом заключен контракт на поставку деталей к секционным шахтным насосам типа НСШ500-990. Соглашением охвачены ряд позиций запасных частей.

По информации начальника бюро продаж насосного оборудования Виталия Кочуры, в составе водоотливных установок угольных и железорудных шахт, принадлежащий «ЗЖРК», уже много лет используются насосы торговой марки СНПО.

Речь идет о НСШ500-990 и НСШ500-273У. Эти образцы оборудования в свое время были спроектированы и изготовлены сумскими машиностроителями непосредственно для нужд запорожских коллег. С тех пор предприятие периодически поставляет отдельные составляющие для плановых ремонтов данной техники, предназначенной для перекачки химически слабоактивных и нейтральных малозагрязненных жидкостей.

Новая СЭС мощностью 10 МВт открыта на ЛьвовщинеВ Яворовском районе открыли наземную фотоэлектрическую солнечную электростанцию ​​"Озерная". СЭС не только будет производить экологически чистую электроэнергию, но обеспечит местной громаде получение прибыли от продажи по «зеленому» тарифу, сообщает Львовская ОГА.

«Это открытие становится талисманом энергосбережения в качестве инвестиций дорожной карты на Львовщине и в Украине, на перспективу», - отметил первый вице-премьер-министр – министр экономического развития и торговли Украины Степан Кубив.

Создание солнечной электростанции увеличит долю альтернативной энергии в электроэнергетике Украины и снизит уровень использования углеводородных энергоносителей при производстве электрической энергии. Размер инвестиций – 10 миллионов долларов.

«Сегодняшние 10 МВт - это символический положительный вклад в энергетическую независимость государства. Делами мы демонстрируем, что Украина растет, развивается и в ней способны функционировать современные технологии», - отметил председатель Львовской ОГА Олег Синютка.

Новая солнечная электростанция занимает площадь 14,6 га, а общая мощность установленных солнечных панелей (фотоэлектрических модулей JASolar) составляет 9,9 МВт. Номинальная производительность СЭС составляет около 11 млн. кВт*ч в год.

Центральний ГЗК запровадив енегросервісну модельНа Центральному гірничо-збагачувальному комбінаті (ЦГЗК) Групи Метінвест застосовано інноваційні технології в галузі енергоефективності – апаратні системи приватного регулювання електромеханічних систем.

Такий підхід забезпечить зменшення витрат електроенергії та збільшення експлуатаційного строку технологічного обладнання. Проект реалізовано на умовах спільного фінансування з компанією ДТЕК ЕСКО, повідомляє прес-центр Метінвесту.

Устаткування поставив світовий лідер в області електротехнічних рішень – шведсько-швейцарський концерн АВВ. Основний підрядник – ДТЕК ЕСКО – профінансував 80% вартості проекту та забезпечив керівництво монтажними роботами. Надалі ДТЕК ЕСКО та ЦГЗК планують реалізувати ще чотири подібних спільних проекти.

Генеральний директор Центрального гірничо-збагачувального комбінату Дмитро Шевчик розповів про нову впроваджену технологію економії електроенергії:

Ми впровадили нову технологію економії електроенергії. Вона є пілотною для Групи Метінвест і однією з перших, використаних на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України. Проект дозволить знизити собівартість нашої продукції. Це особливо актуально в умовах жорсткої конкуренції на зовнішніх ринках.

Директор ДТЕК ЕСКО Роман Федорченко підбив підсумки про перші результати тестування:

Ми реалізували «під ключ» енергосервісний контракт. Перші показники роботи перетворювачів частоти доводять, що прогнозована економія ресурсів реальна. Використання обладнання підвищує стабільність роботи насосів, а значить і всього ланцюжка виробництва, який від них залежить. Скоротиться і міжремонтний час, збільшиться продуктивність. У планах – впровадження подібних проектів на ЦГЗК та інших підприємствах Групи Метінвест.

Nestle виводить сільське господарство України на новий рівеньОдин з найбільших виробників продуктів харчування у світі – компанія Nestle на прес-брифінгу в Києві поділилася своїми планами щодо підтримки українського сільського господарства з виведенням його на новий рівень завдяки сучасним технологіям і інвестиціям, повідомляє “Южный курьер“.

Компанія Nestlé явлется найбільшим виробником продуктів харчування і напоїв, і представлена ​​в 189 країнах. Детальніше про діяльність компанії в Україні і своїх проектах розповіли Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні і Молдові, і директор з управління персоналом, комунікацій і зв’язків з громадськістю Nestlé в Україні Юрій Демкович під час вчорашнього прес-брифінгу в Києві.

Крім того, в рамках програми “Господар 2016” компанія хоче вивести сільське господарство на новий рівень, тому Nestlé виробляє імпорт сучасних технологій і підтримує міжнародні організації.

У 2016 году ми активно працювала над розвитку українського сільського господарства, и у Сумський національному аграрному університеті за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, розпочалі роботу над програмою оцінки сталого розвитку фермерських господарств RISE (Response-Inducing Sustainability Evaluation). Вона базується на Програмі “Господар” і створ, щоб Забезпечувати європейські стандарти у ланцюжки постачання. у найближче майбутне ми Плануємо працювати так, щоб програму RISE включили до навчальної програми всех Профіль їх українських освітніх установ, – розповів Ансгар Борнеманн.

Спеціально для фермерів проводиться навчальна програма RISE, яка допомагає максимально ефективно розвивати ферму. Багато фермерів з різних країн є постачальниками продукції для Nestlé. Однак до її якості висунуті високі вимоги, тому далеко не всі українські фермери можуть бути постачальниками.

Компанія постійно намагається покращувати свою продукцію і хоче бути лідером в області харчування. Так, вона постійно намагається зменшити кількість солі і жирів, а також відмовляється від трансжирів. До 2018 року Nestlé хоче зменшити і вміст цукру. Також компанія запевняє, що пальмова олія, що міститься в деякій продукції, не впливає негативно на здоров’я людей, якщо не зловживати такими продуктами.

Зараз компанія запускає трирічну програму по поліпшенню “Мівіни”, в рамках якої також будуть зменшувати кількість жирів і солі. Однак поки що компанія стикається зі складнощами, тому що споживачі очікують певного смаку, на який такі зміни сильно вплинуть.

Nestlé також знайомі екологічні проблеми, пов’язані з водою, тому на заводах намагаються скоротити її споживання. Так, на заводі «Світоч» його скоротили на 7,2%, а «Мівіна» – на 20%. Крім того, компанія зменшує кількість відходів і енергоспоживання.

Останні роки компанія кілька разів стикалася з проблемою підробки продукції. Якщо є підозри про те, що вона не справжня, у Nestlé є можливість це перевірити завдяки спеціальним кодами на упаковці. У всіх випадках винуватців знаходили і заарештовували, а такі заводи закривали.

Компанія також займається і добрими справами. У 2016 році компанія вклала гроші в реставрацію однієї з картин Альфонса Мухи, а також підтримала конкурс скрипалів, який проводився в Києві. Крім того, завдяки виробництву кормів “Purina” вдається підтримувати київські притулки і вкладати гроші в фонд “Щаслива лапа”.

Бізнес Nestlé в Україні представлений наступними напрямами: кава та напої, кондитерські вироби, кулінарія (холодні соуси, приправи, супи), продукти швидкого приготування, дитяче та спеціальне харчування, готові сніданки, корма для домашніх тварин. У минулому році компанія інвестувала понад 400 млн. Грн на всі свої виробничі майданчики. Найбільше вклали в компанію Світоч, розмір інвестицій в яку склав 152 мільйони. В середньому ж в кожне виробництво вкладають по 30-40 мільйонів.

У нашій країні компанія є великим роботодавцем – в ній працює 5128 українських громадян. Nestlé поставила перед собою завдання зберегти робочу силу в нашій країні, тому надає робочі місця молодим людям, проводить різноманітні стажування, а також допомагає в написанні резюме. В даний момент в компанії працює понад 1300 молодих людей до 30 років, а більше 480 студентів проходить стажування. Крім того, компанія проводить програму “Абетка харчування”, в рамках якої близько 330 тисяч школярів отримала знання про здоровий спосіб життя і раціональне харчування. У цій програмі задіяно 50 провідних фахівців у цій галузі.

Продолжение: Часть 20, Часть 21, Часть 22, Часть 23, Часть 24, Часть 25, Часть 26, Часть 27, Часть 28, Часть 29, Часть 30

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал і Укрінформ

Ссылки на все части дайджеста "Как в Украине ничегониделаеца" можно посмотреть здесь

*****
Допомога антимосковському проукраїнському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желания и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: АПК, Київ, ОПК, заводы, зроблено в Україні, инновации, инфраструктура, модернизация, обзор, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, резервы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 38 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →