Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Анонсированая "валютная паника" так и не начнется

Гривня остается стабильной как на межбанке, так и в обменных пунктах. Похоже, появляется все больше предпосылок для развенчания мифа о том, что торговые отношения с Донбассом является гарантией стабильности гривны.Несколько недель назад НБУ оценил возможные потери валютной выручки от блокады в 2 млрд. Нужно понимать, что это в годовом выражении, и при пессимистичном сценарии. Аналитики Concorde Capital в целом согласны с такой оценкой. То есть, блокада может действительно повлиять на "потенциальное" неполучение 140-170 млн. долларов в месяц чистой валютной выручки. Расчеты базируются на сегодняшних ценах на сталь (которые чуть ли не вдвое выше того, что мы видели год назад).

Потенційну експортну виручку легко порахувати, і нею легко налякати - цифри то неабиякі. Але це тільки одна сторона медалі. Такі гроші українська економіка може втрачати щорічно при допущенні, що підприємства окупованих територій і їх співробітники працюють з гривнею. Але якщо вірити недавній заяві лідера угруповання ДНР, на підконтрольній йому території гривня вже не ходить "з природних причин". Я б не особливо довіряв йому, але можу припустити, що це недалеко від істини. А якщо так, то виходить, що навряд чи на підприємствах в ОРДЛО зарплату платять в гривнях. А навіть якщо і платять, то співробітники її швидко змінюють на іншу валюту, тим самим, створюючи "тиск на гривню". Іншими словами, виходити з розмірів тільки "загубленою" валютної виручки при розрахунку впливу всієї цієї ситуації на курс гривні - не зовсім коректно.

Чи позначиться блокада на курсі валют? Ось ці як би недоотримані 140-170 млн. доларів в місяць (знову-таки, думаю, ефект з урахуванням всіх факторів буде поменше) - це близько 4% експорту товарів і послуг України за січень 2017 року. Між іншим, експорт цей виріс на 41% в порівнянні з січнем минулого року. При поточних цінах на сталь та іншу експортну сировину, ми в цьому році можемо потенційно збільшити експорт десь на 10%. Ну ладно, з блокадою зростання буде скромніше - нехай не 10% а 6%. Чим не видатний результат? Такого зростання ми не бачили з 2011 року. Навіть у відносно благополучному 2013 році у нас був мінус 8% з експорту.

Загалом, кажучи нудним мовою наших аналітиків, ми поки не бачимо серйозних підстав для того, щоб переглядати наш прогноз щодо курсу гривні на 2017 рік. А він у нас, нагадаю, 28 гривень за долар в середньому по році, інформує Економіст.
Tags: аналитика, блокада, валюта, гривня, прогнозы
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments