Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Украина закончила зиму с запасами газа выше прогнозныхЗ початку опалювального сезону 2016-2017 рр. Україна використала 6,4 млрд куб. м газу з підземних сховищ. Це на 0,6 млрд куб. м (9%) менше, ніж за п'ять місяців опалювального сезону 2015-2016 рр. і на 2,2 млрд. куб м (25%) менше, ніж за цей же період опалювального сезону 2014-2015 рр. Станом на кінець лютого 2017 року в українських ПСГ знаходилося понад 8,3 млрд куб. м газу при прогнозному рівні 8,0 млрд куб. м.

«Ця зима була досить суворою, але ми закінчили лютий із дуже комфортними показниками в сховищах. При такому рівні ми без проблем пройдемо залишок опалювального сезону, навіть якщо в березні будуть 20-ти градусні морози. Ми раді, що завдяки грамотному плануванню закупівель газу вже третю зиму Нафтогаз надійно забезпечує паливом українських споживачів і бездоганно транспортує газ до країн ЄС», – сказав голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Добовий відбір з підземних сховищ на початок березня становив 21-26 млн куб. м. Мінімальний технологічний обсяг газу в підземних сховищах оцінюється на рівні 4,7 млрд куб. м газу. Мінімальний залишок газу на кінець опалювального сезону було зафіксовано у квітні 2013 року, коли в ПСГ залишалося менше ніж 6,0 млрд куб. м газу.

Довідково: Нафтогаз не має контрактних зобов'язань перед ПАТ «Газпром» щодо підтримки будь-якого рівня запасів в ПСГ в будь-який період часу. Газпром, в свою чергу, не виконує свої зобов'язання по транзитному контракту, серед яких забезпечення належного тиску на пунктах входу в українську ГТС, дотримання максимального рівня зміни денних заявок і фізико-хімічних показників палива, переданого для транспортування в країни ЄС.

Як надійний партнер ЄС, Україна забезпечує безперебійний транзит газу європейським споживачам, незважаючи на численні порушення російської сторони.


Tags: Коболев, Нафтогаз, Україна, газ, запасы, зима, транзит
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment