Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Вгору до землі, вперед у „тодішні” часи!

Інколи доводиться чути хибну думку, що, мов, наша молодь нікчемна та безпорадна. Бувають й такі промови дідів із „раньшего времени”: „Ось в наші часи... коли ми бороздили большой театр”...

Бороздили-то, звичайно, бороздили, але ж під супроводом „єдиної та прямуючої”.. але храм у душі багато хто так і не збудував. Багато пустоти від того сімдесятирічного періоду залишилося, хоча й він дав, не завдяки, а всупереч, таланти українській землі.

Ось наприклад, мій знайомий митець Андрій Коцяк, народжений на Вінниччині у цей саме день, 29 років тому.

Якось ще влітку Андрій скромно запропонував мені переглянути його фільм: „..не зважайте на сюжет - я дебютував як сценарист, і режисер. Все подавалось виключно з позиції художника постановника... спостерігайте як виставку цікавих відеокадрів...”.

Подивився і що?.. Так це те що треба! Це ж моє дитинство, втрачене влітку десь у далекій Воскресенці Новотроїцького повіту Херсонщини! І скажіть мені тепер, що німецькі чи англійські короткометражки, французька документалка краще за українське живе кіно?

Втім, може я перебільшую або щось не розумію? Дивитесь самі:

Хутір (частина перша)Хутір (частина друга)Хутір (частина третя)Жанр: Українське поетичне кіно
Режисер фільму: Андрій Коцяк
Оператор постановник: Антон Александров
Продюсер: Володимир Мішин
Текст читає: Євген Малуха

*****

Андрій Коцяк навчався в Київському Національному Університеті Технологій та Дизайну.

Художник, дизайнер, викладач, дослідник старовини, а нещодавно дебютував як режисер художнього фільму.

Творчість, на думку мого друга, це процес, тому займається він виключно тим, що подобається.

В своїй автобіографії Андрій написав: „Пам’ятаю, що творчий шлях розпочався з тих пір, як вперше в руки взяв пластилін (хоч є підозри, що ще раніше)”.

В дитячому садку Андрійко не любив те саме, що не любив і я за 13 років до нього)) : „манку, томатний сік і тиху годину після обіду, під час якої зробив свій перший творчий теракт: розмалював синьою кульковою ручкою подушку”.

Не знав тоді товариш, що до нього це довелося провести й мені, розказавши дітсадовським друзям, що саме на цій, розмальованій подушці ми полетімо, мов на хмарці на небо)) Бог милував, ми так і не сіганули у гору з другого поверху)...

...В 1997 році Андрій вступив до Державної художньої середньої школи ім. Т.Г. Шевченка на відділення декоративно-ужиткового мистецтва. Протягом навчання займався керамікою, графікою, живописом, скульптурою і театром. Гарна база школи і цікаві люди довкола привили йому ідею, що мистецтво не лише врятує світ, а і цілком згодиться, щоб не чекаючи крайнощів робити його прекрасним прямо зараз...

В 1998 році в приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась перша персональна виставка, де були представленні кераміка графіка і живопис.

В 2003 році перевівся в Київський національний університет технологій і дизайну, де і отримав освіту «Магістр з дизайну».

З 2006 року викладач «Композиції» і «Теорії дизайну» в Коледжі КНУТД.

В 2008 році в галереї «Печерська» відбулася перша персональна виставка в м. Києві, де були представлені декоративно-графічні роботи.

В 2009 році в галереї "Печерська" відбулась виставка розпису по склу "Спектр ракурсу" або "Побрехеньки рибака".

В жовтні-листопаді 2009 року з успіхом пройшла персональна виставка А. Коцяка у Вінницькому обласному художньому музеї.

Груднь 2009 - січень 2010 спільна виставка з Андрієм Куцаченко в національному заповіднику "Софія Київська" галерея "Хлібня".

Та, що я розказую, можете переглянути самі на цьому сайті: http://kotsyak.com.ua/main

А я побажаю Андрію не втрачати стимулів й власну музу (чи муз?) та творити з натхненням свою Україну скрізь і зараз.
Tags: видео, гумор, духовность, заметки О. Леусенко, интеллигенция, кинематограф, культура, мистецтво, мистика, молодежь, музыка, народні гуляння, обычаи народов, оккультизм, поэзия, природа, провинция, розваги, село, традиции, українство, українці, фильмы, художники, этнические территории, якість
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments