Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Чернигов декоммунизировал 117 улиц и переулков

В рамках декоммунизации в Чернигове переименовали 117 улиц и переулков

Исполнительный комитет Черниговского городского совета переименовал 117 улиц и переулков в рамках выполнения закона "Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) режимов и запрета пропаганды их символики".

1
siver.com.ua

Соответствующее распоряжение о переименовании 35 улиц подписал мэр Владислав Атрошенко 19 февраля, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на Українські Новини .

В декабре 2015 года Чернигов переименовал 23 улицы, 5 февраля 2016 - еще 59. Согласно сообщению исполнительного комитета, декоммунизация в части переименования улиц в Чернигове завершена в сроки, определенные законом. Всего в областном центре - 432 улицы, 122 переулка и 2 проспекта.
*****
19 лютого 2016 року, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко підписав останнє розпорядження щодо перейменування топоніміки обласного центру відповідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Таким чином, нові назви отримали ще 35 об'єктів. Всього в Чернігові перейменовано 103 топоніми, повідомляє тижневик Сіверщина.

Раніше розпорядженням міського голови від 24 грудня 2015 року було відновлено історичні назви 9 вулиць; від 12 лютого 2016 року – відновлено історичні та надано нові назви ще 59-ти топонімам.

Нові назви відображають понад тисячолітню історію міста. Чи не найбільш колоритна вул Гонча. За оцінками фахівців, вона – одна з найстаріших у столиці Чернігіво-Сіверщини, перша письмова згадка – у двадцяті роки 17 століття. На цій вулиці була поштова станція, що і стало причиною появи такої назви.

Одна з найбільших вулиць – колишня Щорса тепер імені Івана Мазепи. Гетьман і досі вважається, мабуть, найбільшим меценатом Чернігова. Поява цієї назви викликала міжнародний резонанс: у соцмережах у сусідній Білорусі активно обговорюють можливу російську реакцію.

Тепер у місті, наприклад, є вулиці Козацька, на честь славетних козаків Івана Богуна, Мартина Небаби, діячів і вояків часів Української революції 1917-1921 рр. Дмитра Дорошенка, Миколи Міхновського, Євгена Онацького, Романа Бжеського. Міському голові за увічнення пам'яті Романа Бжеського щиро подякувала Маргарита Андраде-Бжеська, його донька, що проживає у Бразилії.

Нагадаємо, що Роман Бжеський (1897 — 1982) — видатний український письменник, історик, публіцист, громадський діяч. Юнацькі роки провів у Чернігові, де, разом з Василем Елланським, Павлом Тичиною, Аркадієм Казкою був членом таємної молодіжної організації «Братство самостійників», а в 1917 р. – одним з організаторів у Чернігові добровольчого українського полку ім. гетьмана Петра Дорошенка. Брав активну участь у політичній та воєнній боротьбі. Після поразки Українських національно-визвольних змагань початку 20-го століття переїхав до Крем’янця на Волині, потім жив у Кракові, Празі та Мюнхені. З 1950-х рр. і до кінця своїх днів мешкав у м. Детройт (США).

У міській топоніміці з’явилася і вулиця на честь Максима Загривного (літературний псевдонім – Максим Грива), уродженця с. Козел під Черніговом, повстанця, воїна Армії УНР, поета Празької школи в еміграції, одного із засновників ОУН. За спогадами члена Союзу Української Нацiоналiстичної Молодi Степана Ленкавського, саме на віршах Гриви виховувалося покоління Бандери-Шухевича до безоглядної боротьби за волю України.

Завдяки перейменуванню топонімічне обличчя міста тепер розповідає про видатних постатей та історію Сіверського краю.

1
naiz1.pp.net.ua
*****
Напомним, Верховная Рада 4 февраля переименовала 175 населенных пунктов в рамках закона "Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) режимов и запрета пропаганды их символики".

Украинский институт национальной памяти констатировал необходимость переименования 941 населенного пункта в рамках закона о декоммунизации. 21 мая 2015 закон, которым предусматривается запрет пропаганды коммунистического и национал-социалистического (нацистского) режимов, а также их символики в Украине, вступил в силу.
Tags: Чернігівщина, города, декоммунизация, местная власть, очищение Украины, переименование, топонимика, улицы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments