Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Янукович поступається Москві українською часткою Азова

Київ збирається віддати половину Азовського моря сусідамУкраїна за режиму Януковича пішла на поступки в питанні розподілу Керченської протоки. Зокрема, співвідношення російської частини акваторії до української може становити не 40 до 60, а 50 на 50.

Україна готова до компромісів у питанні розмежування Керченської протоки. Зокрема, росіяни уже фактично домоглися від власних гауляйтерів у Києві відмови від методу серединної лінії. Це означає, що лінія кордону по Азову буде зміщена в український бік, повідомляє Molotoff.info .

Керченське питання трохи прояснилося цього тижня, коли до Києва зі своїми пропозиціями прибула група російських дипломатів на чолі із спецпредставником російського президента Олександром Головіним.

Як пише «Дзеркало тижня», в обстановці суворої секретності чиновники провели переговори з невеликою групою українських експертів на чолі з послом з особливих доручень Віктором Кириком.

«Наші співрозмовники стверджують: тепер у Києві готові до певних компромісів заради того, щоб нарешті повністю завершити юридичне оформлення кордону. А це необхідно зробити, оскільки в інтересах держави мати міжнародно визнані кордони, оформлені належним чином», - пише автор статті Володимир Кравченко.

Зокрема, він вказав, що «Росію, яка довгі роки не могла вмовити Київ поступитися своїм суверенітетом над Керч-Єнікальським каналом, цілком влаштовувала ця невизначеність з проходженням кордону: росіяни можуть дозволити собі вести переговори десятиліттями, не відступаючи ані на йоту від своєї позиції».

«Адже в розмежуванні азово-керченської акваторії більше зацікавлені українці. А російські кораблі нерідко проходять по каналу, не сплачуючи лоцманського збору нашій країні, російські рибалки часто ловлять рибу в українській зоні відповідальності. «Продавлений» ж російськими дипломатами у 2003 році договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки передбачає, що ці акваторії є внутрішніми водами України та Росії», - йдеться у статті.

У матеріалі також стверджується, що «відмовляючись від принципу спільних вод, Київ у той же час нібито готовий прислухатися до пропозицій росіян і більш лояльно підійти до розмежування Керченської протоки, Азовського і Чорного морів, змістивши лінію кордону в нашу сторону, а також надати для російських кораблів гарантії свободи судноплавства по каналу».

«Українська дипломатія вже зробила кілька поступок росіянам у питанні делімітації Азовського моря. Так, дискутуючи про методику розмежування Азова, росіяни фактично домоглися від Києва відмови від методу серединної лінії. А це ж було зафіксовано ще в травні 2008 року у протоколі чергового раунду переговорів. Але для росіян метод серединної лінії не вигідний, оскільки при такому розмежуванні Азовського моря співвідношення російської частини акваторії до української складе 40 до 60.

Росіяни хочуть, щоб лінія змістилася у бік України, щоб співвідношення було 50 на 50. І ось вже наша делегація відмовилася враховувати при розмежуванні Азова українську затоку Сиваш, однак взяла до уваги російську Таганрозьку затоку. Адже українська частина багата не тільки на рибу: в ній знаходяться перспективні нафтогазові родовища», - пише видання.

Раніше посол України в РФ Володимир Єльченко прогнозував, що питання про Азово-Керченське врегулювання країни вирішать до кінця 2011 року. Однак при цьому він зізнався, що останнім часом ці переговори призупинилися: сторони дійшли до крайніх позицій, не порозумівшись.
>

Tags: Азовське море, Крым, Україна, власть, гауляйтеры, граница, дипломатия, международное право, международные отношения, национальные интересы, оккупация, посольства, предательство, режим Януковича, секретные документы, таможня, территориальные претензии, экспансия
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments