Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Президентське царювання Януковича

Аналізуючи антинародні дії диктаторських режимів у багатьох неблагополучних з точки зору демократії країнах, можна зробити висновок, що основне завдання тоталітарних лідерів якраз і полягає у тому, аби зберігати якомога довше тотальну народну убогість. І не тільки оберігати, але й леліяти її.
 


Адже якщо політичний режим забезпечує високі стандарти життя суспільства і користується виключно демократичними інструментами правління і утримання влади, то тоді головною запорукою успіху влади стає задоволення національних інтересів країни і створення добробутного життя для суспільства, пише Политикантроп .

Однак в нашій Україні все відбувається з точністю до навпаки. Ставши повновладним господарем країни, який може диктувати свою волю парламенту і уряду, президент Віктор Янукович знищив політичну конкуренцію, котра є двигуном будь-яких реформ. І в створеній ним і його оточенням сьогодні системі — в якій президент є лідером нації — думати про виборців вже не обов'язково, тому що результати виборів відомі вже заздалегідь.


Проте чи можна взагалі дивуватися з того, що діється зараз в Україні за режиму Януковича? Адже ні для кого не є секретом, що основу нинішньої політичної «еліти» складають колишні комуністи, комсомольці і кадебісти. Й тут жодного еволюційного шляху не передбачається.

Та й звідки взагалі може взятися українська патріотично налаштована еліта? Адже без потужних фінансових ресурсів український патріот, хоч який би він був порядний і чесний, ніколи не буде дієздатним.

Нація, в якої відібрали можливість економічної самодостатності, ніколи не зможе мати життєвої енергетики (тобто фінансів) для вирішального впливу на свою історичну долю. А грошима сьогодні в Україні володіє політичний істеблішмент, для якого інтереси українського народу і української держави на останньому місці. І якби Віктор Ющенко, маючи вибір: власні економічні інтереси чи історичне становлення української України, – вибрав не перше, то ніякі «донецькі» ніколи б не змогли прорватися в українську владу.

На жаль, сама механіка нинішньої влади в Україні є такою, що жодна нормальна людина в більшості випадків не здатна зберегти людське обличчя, перебуваючи у владі. Давно відомо, що влада розбещує і псує людину. Тим більше влада безрозмірна і безвідповідальна.Те, що Янукович заявив, що його необмежені повноваження означають і велику відповідальність – нахабний і неправдивий блеф. Бо де і в яких законах прописана міра відповідальності можновладців? І головне – перед ким? Адже якщо вибори за української політичної ситуації взагалі мало що вирішують, то хто ж нестиме хоч якусь умовну відповідальність перед українським суспільством?

Питання в тому, чи встигне Янукович повністю вибудувати монархічну систему влади дому Януклінгів під себе. Адже зараз у Партії регіонів відбуваються дуже бурхливі і непередбачувані процеси. До регіоналів «косяками» повалили різноманітні перебіжчики, авантюристи і пройдисвіти, котрі готові за можливість присусідитись до влади продати і рідну матір.

І чи усвідомлюють це регіонали, чи ні, але навряд «донецький Болівар» здатен витримати таку масу зрадників. І коли їхня критична кількість перевершить «норму», то рано чи пізно має настати фіаско. Та й молоде крило Партії регіонів явно дихає не в унісон зі старою азаровською гвардією.

Як відомо, лідера грає оточення. У Януковича за дуже короткий час з’явилися свої «любі друзі», котрі своїми діями ще більше дискредитують його в очах українського народу. А позірна монолітність і єдність рядів Партії регіонів сьогодні не більше, як фікція. Вона лише для сторонньої публіки. І вона ще більше зменшуватиметься після того, коли на Банковій почнуть шукати винних у тому, чому такі плачевні практичні результати президентського царювання Віктора Януковича.


Tags: Ющенко, Янукович, аналитика, власть, диктатура, кадры, коммунисты, политики, прогнозы, регионалы, режим Януковича, режимы, тоталитаризм, узурпація, хунта
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments