Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

2011 рік не обіцяє спокійного політичного життя

2011 рік не обіцяє українцям спокійного політичного життя, оскільки у ньому знайдуть своє продовження основні політичні тенденції попереднього, 2010 року, вважає політолог Анатолій Романюк.

Головною подією для Львівщини 2010 року Романюк назвав вибори до місцевих органів влади. Вони, на його погляд, вказали на посилення невдоволення політичними лідерами, через яке у суспільстві зросли радикальні настрої.

"На мою думку, голосування було не стільки власне за "Свободу". Йшлося радше про протест проти того, що головні політичні актори нездатні вирішувати проблеми, які стоять перед суспільством", - зазначив політолог у коментарі для ZAXID.NET.Серед інших подій та тенденцій А. Романюк вказав насамперед на позитивні зміни у підготовці міста Львова до Євро-2012. "Реально на початку року були серйозні питання, чи у Львові відбудеться фінальна частина чемпіонату Європи з футболу, але протягом року було зроблено досить багато. Сьогодні ми переконані, що ця подія відбудеться у Львові", - сказав Романюк.

Основною тенденцією року А. Романюк назвав традиційне політичне протистояння, до якого суспільство вже звикло. Це протистояння, за його словами, передбачає, що головні учасники залишаються незмінними, а змінюються лише їх вагові категорії. Окрім того, звернув увагу політолог і на те, що наразі в Україні не відбулося тих глобальних змін, потреба в яких давно назріла.
"В цьому плані, на мій погляд, рік не став таким, що відкриває перспективи для розвитку. Він радше став схожим на попередні роки. Хоча чинна влада намагається проводити певні реформи", - зазначив він.

У наступному ж році, на думку Романюка, варто чекати продовження тих тенденцій, що мають місце сьогодні.

"Я думаю, що ми станемо свідками продовження політичного протистояння. Реального чи уявного – важко сказати, чого буде більше. Рік закінчився на досить гострій фазі протистояння між владою і опозицією, і навряд чи наступний рік зніме ці питання", - спрогнозував політолог.

Загалом велике значення для України, на думку А. Романюка, матиме відповідь на питання, чи будуть у 2011 році проводитись парламентські вибори – адже наразі така можливість не закрита. Якщо вони відбудуться, наголосив він, то це призведе до чергового вибуху політичного протистояння.

"Наступний рік обіцяє бути роком продовженням реформ чинної влади. Наскільки ці реформи будуть здатні змінити ситуацію, ми власне побачимо протягом цього року. Це може призвести до певних змін в самому суспільстві, в першу чергу – в соціально-економічному плані, але вони можуть мати і політичний характер", - додав Романюк.

"Все це не обіцяє нам спокійного політичного життя", - підсумував політолог.


Tags: ВОС, Евро-2012, Новий рік, Україна, аналитика, власть, местные выборы, общество, оппозиция, политики, политология, прогнозы, реформы, українці
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments