Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Національна ідея

  Сьогодні припав до дискусії на Політико – яку повинно розвивати національну ідею України? Багато хто каже про культурні засади та власний добробут громадян.

  Культура та менталітет - це гарно. Ще гарніше – економічна незалежність громадян. Але фундаментом національної ідеї повинно висувати традиційну філософію українського буття. А ця філософія в Україні дуже потужна.

  По-перше, це створення власної держави за принципами розвинутої системи місцевого самоврядування на кшталт народних Віче Київської Русі.

  По-друге, місцеве самоврядування повинно розвиватися, як колись розквітало Магдебурзьке право в українських містах.

  По-третє, основу демократії повинна складати полярна система противаг - тобто, загальної вольниці козацького ладу (з ліберальними цінностями), які стверджуються та захищатимуться твердою рукою, гетьманською „напівкнязівської” (з дуже сильними повноваженнями) владою. За обов’язковим контролем процесів з боку напівавтономних старшин (міні-урядів фахових міністерств) та рад (міні-парламентів земель).

  Обов’язково повинно розвивати громадянське суспільство, як запоруку громадського контролю за владою. Окрему гілку контролю повинні тримати незалежні профспілки, яких нічого не повинно зв’язувати із владними коридорами. Профспілкові лідери (цеховики - трейд-юніонисти) не можуть апріорі входити не до однієї з гілок влади. Членство профспілкових діячів у партіях повинно бути заборонено.

  Також потрібно розвивати незалежну судову владу, Дистанціювати її від політичних процесів, ствердити систему перманентної замінності третини судів по областям.

  Далі - сталий розвиток демократії, яка повинна навчитися захищати себе від зазіхань залишків носіїв колоніальних вимірів. Тобто, подальший розвиток можливий тільки за умов люстрації (КПSS, червоний директорат підприємств, які начебто збанкрутили у 1990-рр, активні члени анти державницьких партій – ПР, КПУ, ПСПУ, Русского блоку, партій „Родина” та „Інтернаціональний рух Донбасу” та ін.) та перевірки всього без виключення чиновницького апарату на прикмет співробітництва із спецслужбами і державними органами закордону (особливо Росії) (підставою для доказів такої співпраці може бути не тільки виявлені конкретні факти зловживань та запроданства, але й відповідні конкретні рішення чиновника (групи посадових осіб), які відверто спрямовувались не на користь української держави та її народу, а на користь іноземних держав чи корпорацій.

  Також вважаю за доцільне розвинути інститут захисту громадських прав та свобод, захисту прав споживачів. Ця інституція повинна стати державним органом влади з повноваженнями міністерства та бути незалежною від всіх гілок влади. Реформувати такий орган можна буде тільки за підсумками всеукраїнських референдумів. Рішення чи висновки такого органу мають юридичні наслідки права вето на всі законодавчі ініціативи центральної та місцевих рад.

  Формування громадянського суспільства також неможливе без формування стійкої програми в системі освіти з патріотичного виховання. Без вживання патріотичних програм, предметів для навчання та складання іспитів з патріотизму у загальноосвітніх школах та середніх і вищих навчальних закладах повинно унеможливлювати отримання середньої та вищої освіти.

  Держава також повинна заохочувати на переїзд до країни української діаспори. У той же час вирішувати питання з нелегальною еміграцію, згідно із світовим законодавством – тобто активніше застосовувати право депортації незаконних мігрантів та за досвідом країн ЄС направляти нелегалів до країни транспортеру.

  Краще за всього - встановлення диктатури права та закону. Зрозуміло, потрібно заборонити політичну організацію, яка начебто релігійна – т. з. московський патріархат УПЦ, як ворожий розвитку державі Україна. Також конче потрібне закриття та анулювання всіх партій, які ностальгують за часами імперії, ставлять за мету прибічність у міжнародній політиці одностороннього вектору (з перевагою відносин з однією країною) чи якимось чином ставлять під сумнів Українське не тільки майбутнє, а й її минуле.
 
Tags: Київська Русь, Україна, аналитика, гражданские права, громадянське суспільство, демократия, диаспора, законодательство, запрет компартии, захист прав, история, козацтво, люстрация, менталитет, московский патриархат, нелегалы, общество, парламентаризм, партии, патриотизм, патріоти, политика, политические программы, политология, свобода, статті О. Леусенка, суды, українство, українці
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments