Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Жертвами в Бабиному Яру було багато українських націоналістів

Жертвами нацистів в Бабиному Яру стали представники багатьох національностей. Гітлерівці тут стратили багато учасників українського націоналістичного руху опору, євреїв, ромів, караїмів. Це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних та військовополонених.

Бабин Яр. Аномалія людяності або Приречені на смерть
Серед жертв Бабиного Яру українці мають окремо вшановувати страчених тут героїв - українських націоналістів.
Взимку 1941-1942 рр. у Бабиному Яру гітлерівці стратили сотні бандерівців і мельниківців - членів Організації українських націоналістів.

«Донесення про події в СРСР» № 164 від 4 лютого 1942 р. свідчить: «У Київській області боротьба… трансформується в боротьбу проти національних українських формувань... Конфіскований письмовий матеріал, а також свідчення різних арештованих в останній час прихильників Бандери знову доводять, що прихильників Бандери неможливо залучити до будь-якої позитивної співпраці. Тому лишається тільки повністю знищити цей рух», інформує пише УІНП.

Розстріли в Бабиному Яру

Нацисти розгортають свої репресії не лише проти бандерівців, але й представників інших течій українського визвольного руху. Загалом у Бабиному Яру загинув 621 український націоналіст. Тут обірвалося життя української поетеси, члена ОУН (м) Олени Теліги, розстрілювали членів київської Української Національної Ради.


У Києві вшанували пам’ять Олени Теліги
Другий етап масових розстрілів припадає на кінець зими 1942 – середину серпня 1943. У цей час створюють Сирецький концтабір, який змінив табір на вулиці Керосинній. Саме його в'язні заповнюють своїми тілами Бабин Яр, ями у самому таборі й довкола нього. Це здебільшого підпільники, партизани та українські націоналісти.

3
Федір Вовк — бандерівець, віце-президент Української головної визвольної ради — Праведник народів світу за порятунок євреїв

Є дані, як бандерівці у Центральній та Східній Україні давали євреям фальшиві паспорти та переховували їх від німців. Поміж тих, хто рятував євреїв під час війни, були члени ОУН. Серед них — дружина Головного командира УПА Романа Шухевича Наталія, священик Омелян Ковч (член ОУН з 1930-тих), віце-президент УГВР Федір Вовк, пізніше визнаний «Праведником народів світу» та інші.
Tags: Бабин Яр, Київ, Немецко-советская война, бандерівці, гитлеровцы, даты, массовые убийства, националисты, трагедия
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments