Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Переважна більшість українців підтримують утворення кримськотатарської автономії

57% громадян України висловилися за утворення кримськотатарської автономії після деокупації Криму і 61% - підтримують статус кримськотатарського народу як корінного народу України.

57% українців підтримують утворення кримськотатарської автономії
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, передає Укрінформ.

"Абсолютна більшість громадян України (57%) підтримує утворення на території Криму кримськотатарської національної автономії після звільнення від російської окупації", - йдеться в результатах дослідження.Порівняно з опитуванням, проведеним Фондом "Демократичні ініціативи" у 2018 році, підтримка утворення кримськотатарської національної автономії зросла на 7% з одночасним зменшенням на 6% тих, хто виступає проти такого розвитку подій. Зростання відбулося значною мірою за рахунок збільшення респондентів, які безумовно підтримують проголошення кримськотатарської національної автономії.

Повідомляється, що наразі найбільша підтримка кримськотатарської національної автономії зберігається на Заході (66%) та в Центрі країни (64%), найменша – на Півдні (48%) та Сході (44%).

Одночасно, зазначає Фонд "Демократичні ініціативи", 61% респондентів підтримує законодавче закріплення статусу кримськотатарського народу як корінного народу України, яке нещодавно сталося після ухвалення закону України "Про корінні народи України".

Найбільша підтримка надання статусу корінного народу кримським татарам спостерігається у західних (71%) та центральних областях (68%), найменша – у східних та південних (49%), де також є багато людей, які не визначилися стосовно цього питання.

Так на Сході проти закріплення за кримськими татарами статусу корінного народу виступає 30%, 21% – не визначився; на Півдні – проти 27%, не визначилося 24% опитаних.
Tags: Крым, автономия, деоккупация, коренные народы, крымские татары, кърымлы, соцопросы, стратегия
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments