Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Сенсаційна знахідка: В Чернівцях знайшли документи про проголошення Української держави в 1941 році

У Чернівецькому обласному архіві знайшли документальні підтвердження проголошення на території Буковини Української держави 30 червня 1941 року.
Про це повідомляють у прес-службі Чернівецької ОДА."Сенсаційна історична знахідка. Унікальні документи, які знайшли у Державному архіві Чернівецької області, свідчать, що 30 червня 1941 року один із керівників крайового проводу ОУН Мирослав Кіндзірський на Буковині проголосив Українську державу. Буковина 80 років тому боролася за власну державність, а синьо-жовті прапори майоріли у багатьох селах області", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що проголошення викликало широкий резонанс і отримало підтримку українського населення краю. Під проводом ОУН у низці населених пунктів регіону організували масові збори, створили українські владні структури, поліцію, загони самооборони. З громадських споруд зняли радянські прапори та підняли національні синьо-жовті стяги.

"Маємо сенсаційну знахідку керівника Державного архіву Чернівецької області Миколи Рубанця – документи, що засвідчують – 30 червня 1941 року і у нас, у Чернівецькій області, українці устами Мирослава Кіндзірського проголосили українську державу. Ця наукова сенсація має велике значення для нашої з вами історії, це були ті цеглини, на яких трималися український державницький дух і воля в роки воєнного протиборства та віри у відродження України аж до 1991 року", – звернувся сьогодні під час засідання обласної ради до депутатів голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.
В архіві знайшли документи про проголошення Української держави на Буковині у 1941 році / Фото: Державний архів Чернівецької області

Він також закликав голів громад, зокрема і м. Чернівців, ушанувати і увіковічити таку визначну подію Української державності у назвах вулиць.

"Із нагоди сенсаційного історичного відкриття та 30-ї річниці Незалежності України, саме цією публікацією ми приєднуємося до всеукраїнського освітньо-культурного марафону #Наша_незалежність, що має на меті забезпечити поширення історичних фактів та матеріалів, які відіграли значну роль у становленні незалежності України", - додали в ОДА.

Із унікальними матеріалами можна ознайомитися на виставці у приміщенні Чернівецької ОДА (хол, 4 поверх) або онлайн за посиланням https://cv.archives.gov.ua/buk_nezalezhnist.html
Tags: #Наша_незалежність, Буковина, ОУН-УПА, Україна, архивы, борьба за независимость, документы, музеи
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments