Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українка з Маріуполя, який не захопив руssкимир, виготовляє екодобрива з морських водоростей

Студентка з Маріуполя Марія Шабанова навчилась виготовляти екологічні добрива з водоростей Азовського моря, повідомляє Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України».

Студентка з Маріуполя виготовляє екологічні добрива з морських водоростей
Ідея у студентки з’явилася взимку. Вона почала експериментувати вдома – зробила екстракт з водоростей, дослідження проводила у батьківській теплиці.

«Водорості, які я мала, поставила на водяну баню, стала випаровувати воду. Потім кілька тижнів відстоювала цю суміш, постійно спостерігала за процесом, змінами, які відбувалися, робила фото, записи. Коли добриво було готове, я розвела його з водою та почала поливати ним кімнатні рослини», - зазначає студентка.

Марія Шабанова планує зробити хімічний аналіз отриманого добрива, її цікавить склад суміші, яка вийшла. У травні вона представить свої результати на конкурсі стартапів.

За її словами, таким чином можна очистити Азовське море, оскільки волонтери збирають на узбережжі водорості та викидають їх.

Знання отримала під час навчального курсу «Основи інноваційного підприємництва на практиці» у Приазовському державному технічному університеті, де освоїла основи інноваційного підприємництва. Навчання проходило за сприяння Проєкту USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей».
Tags: Азовське море, Маріуполь, добрива, майбутнє, молодежь, ноу-хау, освіта, студенти, українці, экологи
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments