Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Піп МП на Рівненщині закликає парафіян ПЦУ перехрещувати дітей

Піп РПЦвУ на Рівненщині обходить парафіян ПЦУ і переконує їх перехрещувати своїх дітей. Про це повідомляє священик ПЦУ Іван Маркович у Facebook, інформує РІСУ.«Знов ця сама історія, знов ті самі граблі. Благочинний РПЦ в Корці Ярослав Воят ходить по моїх парафіянах і наполягає, що їх дітей треба перехрещувати, тим самим принижуючи батьків за їхнє віросповідання», – написав він.

Отець Іван закликав священика припинити таку практику.

1

«Виправте свою поведінку. Свою недосвідченість і недалекоглядність тримайте в своєму рюкзаку. Люди відкрийте очі і розум», – закликав він.

Додамо, 7 липня 2020 року керуючий справами неканонічної московської патріархії митрополит Воскресенський Діонісій розіслав у єпархії РПЦ циркулярний лист із вказівками, як приймати мирян із "розколів".

Цей лист не пройшов непоміченим в Україні.

2

Так, речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря), наприклад, назвав практику подвійного уділення Таїнства Хрещення такою, що суперечить євангельському вченню та православному богослів’ю.

"Свого часу в МП не раз намагалися підвести «канонічно-богословську» базу під існуючу практику «перехрещувань», яка КАТЕГОРИЧНО СУПЕРЕЧИТЬ євангельському вченню, православному богослів’ю, канонічному праву, практиці як давньої Церкви, так і нового часу.

Але зрозумівши безперспективність цих намагань, там їх полишили. Зберігши практику без пояснень і документального оформлення, на рівні «отак треба». Бо логіка, яка покладалася в основу проектів, водночас повністю знищувала би всю базу міжхристиянських зв‘язків, до чого провідники МП ще не готові. Бо якщо «украінскіє раскольнікі», на думку МП - «не християни», то як можна водночас християнами визнавати католиків, лютеран чи коптів, коли в другому випадку йдеться про відмінності у догматах?

Але навіщо мучитися над канонами і догматами, якщо можна доручити зразковому випускнику Рязанського духовного училища і заочному студенту Московської академії просто виписати циркуляр?", - написав архиєпископ Євстратій (Зоря) у себе на Фейсбуці.

Священик ПЦУ Андрій Дудченко, аналізучи лист митрополита РПЦ, теж зазначив, що московська патріархія зневажила канони та принесла віру у жертву політиці.
Tags: Зоря, ПЦУ, РПЦвУ, Рівненщина, геть попів МП, московские попы, московский патриархат, перехід з мп в ПЦУ, руssкое православие
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments