Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Чотири священики МП перейшли до Полтавської єпархії ПЦУ

До Полтавської єпархії Православної Церкви України за останній період перейшли чотири священики РПЦвУ.

«Є священик, який прийшов ще до війни, він з Луганська, але родом із Полтавщини. Не міг уже витримувати антиукраїнських настроїв, які є в тому середовищі. Просто прийшов. І він зараз ієромонах, який починає розбудовувати монастир», – передає слова архиєпископа Полтавського і Кременчуцького ПЦУ Федора (Бубнюка) Релігійна правда.

2
Архієпископ Федір

За його словами, ще тривають суди по тих парафіях, які перейшли. Полтавська єпархія московського патріархату дозволяє собі брехати та відверто фальсифікувати документи, щоб затримувати юридичну перереєстрацію переходів.

«Суд першої інстанції Полтавська єпархія МП програла, але їх очевидно консультують юристи в митрополії. І вони сформулювали собі стратегію і тактику їхнього нападу, сфальсифікували документ, якого не було представлено на суді першої інстанції, який вони програли. А він з’явився «заднім числом», із датою, яка передувала загальним зборам релігійної громади – тоді 180 людей прийняло рішення про перехід в ПЦУ», – розповів архієпископ Федір.

Він уточнив, що на момент зборів фактично ніхто не був проти, тому що ті, хто не підтримував перехід, полишили зал.

«І потім вони (єпархія РПЦвУ, – ред.) представили на суд протокол, що нібито їхня громада зібралася раніше і нібито тих 59 осіб і є релігійною громадою, а всі решта – це не релігійна громада. Хоча цей батюшка (а ця громада перейшла зі священником) вінчав цих людей і хрестив, святив їм паски», – нарікає владика.

Як повідомлялось раніше, на Житомирщині священники, які перейшли до ПЦУ, піддаються погрозам і тиску з боку чекістської банди МП в Україні.
Tags: ПЦУ, Полтавщина, перехід з мп в ПЦУ, православные, противодействие, религия, священники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments