Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Що нам відомо про Першу леді США

Джилл Трейсі Байден — Перша американська леді, дружина 46-го президента США Джо Байдена, була 37-мою Другою леді США (2009—2017). Професорка англійської мови.

1

Коли Джо Байдена офіційно оголосили кандидатом у президенти США, його дружина Джилл виступила з промовою на з'їзді Демократичної партії. Вона стояла у порожньому класі, де колись у 1990-тих викладала англійську.

Після завершення промови до неї приєднався сам Байден, який розповів, чому його дружина буде чудовою першою леді.

"Пам'ятаєте свого улюбленого вчителя, який допоміг вам повірити в себе, - звернувся кандидат у президенти до своїх слухачів. - Саме такою першою леді й буде Джилл Байден".

Джилл Джейкобс народилася 5 червня 1951 року в Нью-Джерсі. Вона була найстаршою з п'яти сестер і провела дитинство у Віллоу-Гров у передмісті Філадельфії.

Джилл завжди хотіла мати власну кар'єру. У 15 років влаштувалася на роботу офіціанткою. Навчалася у середній школі Морленд. Школу Джейкобс закінчила в 1969 році.

До заміжжя з Байденом була одружена з колишнім американським футболістом Біллом Стівенсоном.

Дружина Байдена та його однорічна донька загинули в автокатастрофі у 1972 році. Його сини Бо і Хантер вижили.

Джилл і Джо познайомив брат Байдена у 1975 році. Байден вже був сенатором, а Джилл - ще навчалась у коледжі.

2

"Я була студенткою старшого курсу, зустрічалася з хлопцями в джинсах і футболках, а він прийшов у піджаку та мокасинах, і я подумала: "Боже, з цього нічого ніколи не вийде!" Він був на дев'ять років старший за мене!

"Але ми пішли в кіно на "Чоловіка і жінку" у Філадельфії, і все закрутилося", - розповідала Джилл про перше побачення з Байденом в інтерв'ю Vogue.

69-річна Джилл Байден має за плечима кілька десятиліть викладацької кар'єри.

Вона має ступінь бакалавра та дві ступені магістра, а докторський здобула в Університеті штату Делавер у 2007 році.

До переїзду у Вашингтон вона викладала у коледжі в Делавері, у державній середній школі та психіатричній лікарні для підлітків.

Коли Байден обіймав посаду віце-президента, його дружина була професоркою англійської мови у громадському коледжі Північної Вірджинії.

"Викладання - це не моя робота, це - сама я", - написала вона у серпні у своєму Твіттері.

В серпні 2010-го Байден з'явилася в епізоді драми «Армійські дружини», використовуючи це в кампанії чоловіка як частину програми допомоги родинам військовослужбовців.

Джилл брала активну участь у кампанії свого чоловіка: була залучена до процесу вибору кандидата у віце-президенти від Демократичної партії разом із кандидатом у президенти Байденом (зрештою було обрано сенаторку Камалу Гарріс). Завдяки перемозі Джо Байдена на загальних виборах у листопаді Джилл Байден стала Першою леді США.

3
ФОТО: TOM WILLIAMS
Tags: Байден, США, американцы, биография, женщины, жены политиков
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments