Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Олександрійський Патріарх підтримав Українську автокефальну Церкву (ПЦУ) і обурений діями РПЦ (МП)

Олександрійський Патріарх Феодор ІІ публічно підтвердив своє обурення діями РПЦ стосовно Вселенського православ’я. Про це повідомляє Оrthodoxtimes.com.Перебуваючи з офіційним візитом на о. Кіпр, духовний очільник всієї Африки розповів місцевим журналістам, що припинивши поминання Вселенського Патріарха, а також його самого, як очільника Олександрійської Церкви, Московська церква безумовно вчинила неправильно.

- Я вірю, що з плином часу ми знайдемо рішення цього питання, і врешті-решт усі Церкви зберуться, щоб продемонструвати єдність у служінні народам землі, - сказав патріарх.

Він пригадав, що Олександрійська Церква одна з перших визнала автокефалію Православної Церкви України. В листопаді 2019 року на урочистому богослужінні в день Собору Архистратига Михаїла в Каїрі вперше серед інших глав автокефальних помісних православних Церков було згадано главу ПЦУ, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Олександрійський Патріархат є одним із чотирьох найдавніших історичних православних патріархатів і одним із найавторитетніших у православному світі. Він посідає друге місце після Вселенського Патріархату в диптиху – традиційному переліку помісних православних Церков. ПЦУ як остання за часом створення має в диптиху останнє, 15-те місце.
Tags: Вселенский Патриархат, ПЦУ, РПЦ, патриархи, православие
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments