Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Митрополит Климент: Главарь УПЦ МП несе відповідальність за злочини своїх попів у Криму

Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар РПЦвУ має угоду з керівництвом Чорноморського флоту РФ, а її очільник митрополит Онуфрій несе пряму відповідальність за участь священиків його церкви в окупації Криму Росією.

Климент просить включити у списки на обмін
Про це митрополит Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент повідомив у програмі «Питання національної безпеки», пише Релігійна правда.

Він назвав російською провокацією візит до підконтрольної території України та висвячення Синодом УПЦ МП у сан єпископа благочинного монастирів Криму, архимандрита Калинника (в миру Костянтин Чернишов), який брав участь у діяльності терористичної «Самооборони Криму» та окупації півострова в лютому-березні 2014 року.

«Що стосується Калинника – це була професійна провокація, яка російській стороні вдалася. Якщо згадати час, коли його висвячували на єпископа, він якраз співпав із приїздом в Україну пана Помпео. Якби цього Калинника не допустили в Україну, то російська сторона розкричала на весь світ, що порушується релігійне право бідної Московської Церкви в Україні. Впустили – запобігли скандалу, але маємо результат – висвята цього священнослужителя на єпископа», – сказав Климент.

Він додав, що священиків, які дієво підтримали окупацію у 2014 році, на Кримі багато. Також, за словами Климента, він має документальні підтвердження укладеної між митрополитом Симферопольским і Кримським УПЦ МП Лазарем та Чорноморським флотом РФ угоди.

«Між митрополитом Лазарем і керівництвом Чорноморського флоту підписано угоду. Цю угоду ми дістали на судовому процесі, коли в Сімферополі судилися за церкву в Перевальному, яка відійшла священнослужителям Московського Патріархату. Ця угода в нас є. Копія цієї угоди знаходиться на території України. Але, на превеликий жаль, ця тема замовчується. Українська влада цю тему ігнорує, і… (УПЦ МП – ред.) цим користується», – сказав Климент.

Коментуючи публікацію «Вежливые батюшки» видання «Медуза» про участь гундяєвської Російської православної церкви у подіях 2014 року на Кримі, митрополит Климент наголосив, що відповідальність за участь чекістів УПЦ МП, яка підпорядкована РПЦ, у злочинах окупації несе особисто її ватажок Онуфрій.

«Митрополит Онуфрій повинен розуміти, що він як глава Церкви несе відповідальність за ті злочини, в яких беруть участь священнослужителі його Церкви. Якщо він не хоче, щоб ця інформація була оприлюднена – а він як керівник не хоче, бо йому весь час треба доказувати, що він є представник Української Церкви, який ніякого відношення не має до РПЦ і до того, що відбувається в Криму. Та він як керівник Церкви дає відповідні доручення і Лазарю, і Платону (митрополит Феодосійський и Керченський РПЦвУ), і всім тим нововисвяченим єпископам, які знаходяться там. І хай митрополит Онуфрій дасть оцінку діям своїх підлеглих на території Криму – ось це цікаво, яка його позиція!» – заявив митрополит Климент.
Tags: Климент, Крым, РПЦвУ, коллаборационисты, московские попы, московский патриархат, обвинения, оккупация, пособничество
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment