Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Житомирщині знайшли скарб з монетами з тризубами часів Київської Русі

Український герб Тризуб і ненависть московітів до руського Тризубу є доказами, що Україна – це Русь, а Московія – киштим Орди.

На березі річки Случ знайшли скарб зі срібними монетами часів Київської Русі
У смт Городниця Новоград-Волинського району Житомирщини місцеві жителі, копаючи пісок на березі річки Случ, знайшли 32 срібники часів Київської Русі, які історики вважають унікальним скарбом. Про це у Фейсбуці повідомив науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Алфьоров.

«У Городниці (Житомирська обл.) відбулась передача скарбу срібників Володимира Святого та Святополка Ярополковича. Разом 32 монети – перші монети Русі-України. Це скарб національного значення. Понад 100 років історики не знали подібних знахідок! На срібних монетах, що датуються 1000-1019 роками, зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак – тризуб у Володимира та двозуб у Святополка», - повідомив Алфьоров.

За його словами, монети знайшли за звичайних побутових обставин. Скарб є безпрецедентною знахідкою за роки незалежності України.



Алфьоров наголосив, що монети мають бути обов’язково передані до музею.

«З Вашої ласки, називаю цей скарб для історії та науки «Городницьким скарбом», - додав історик.

Як повідомив кореспонденту Укрінформу голова Городницької ОТГ Іван Онищук, скарб 27 серпня знайшли місцеві жителі поблизу Городниці на березі річки Случ. Вони копали пісок, з якого й посипалися монети.

Алфьоров уточнив, що скарб взяла під охорону Нацполіція. Їх передадуть на зберігання у Житомирський обласний краєзнавчий музей. Далі комісія при Міністерстві культури дослідить срібники і вирішить якому музейному закладу їх передадуть.

Також на Житомирщині поблизу села Хмелівка Олевського району археологи під час розкопок знайшли понад 100 срібних денаріїв, що датуються ІІ-ІІІ століттям.
Tags: Житомирщина, Київська Русь, Тризуб, артефакты, археология, монеты, находки
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments