Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

"Прямий" звернувся до українцівУ цей непростий для країни час телеканал "Прямий" вимушений звернутись до співгромадян, адже вже понад рік колектив каналу не може спокійно працювати, оскільки перебуває під тотальним тиском влади.

8 липня 2020 року в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу "ПРЯМИЙ" керівник слідчої групи Державного бюро розслідувань Олег Корецький заявив, що на нього чинився тиск у так званій "справі Прямого каналу" і було поставлене завдання арешту телеканалу, визнавши його попередньо речовим доказом. Корецький наголосив, що такі вказівки давав перший заступник директора Державного бюро розслідувань, колишній адвокат президента-втікача Януковича Олександр Бабіков. Спираючись на заяви керівника слідчої групи Державного бюро розслідувань Олега Корецького можна стверджувати про цілеспрямований тиск на телеканал "ПРЯМИЙ".

На особливу увагу заслуговують і дії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яка, на жаль стала інструментом проти телеканалу і протягом першого півріччя призначила три перевірки телеканалу "ПРЯМИЙ" без поважних причин і без обґрунтування. При цьому так і не знайшовши часу розглянути заяви про переоформлення ліцензії, подані товариством у грудні 2019 року. Вважаємо, що метою цих перевірок є позбавлення телеканалу "ПРЯМИЙ", який здійснює незалежну редакційну політику та в ефірі якого звучить критика чинної влади, можливості доносити інформацію на багатомільйонну аудиторію, шляхом анулювання телеканалу ефірної цифрової ліцензії.

Станом на сьогодні, враховуючи дії Державного бюро розслідувань, які здійснюються з літа минулого року, та дії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення протягом січня-червня 2020 року, на наш погляд, йде детально спланована атака на телеканал "ПРЯМИЙ", метою якої є закриття цього телеканалу, який є лідером в ніші інформаційних телеканалів.

Майже три роки телеканал "ПРЯМИЙ" висвітлює усі головні події, що відбуваються як у нашій державі, так і за її межами. Неодноразово ведучі телеканалу "ПРЯМИЙ" запрошували до студії представників різних політичних сил для висвітлення їхніх думок.

Телеканал "ПРЯМИЙ" неупереджено висвітлював усі події як біля стін Державного бюро розслідувань так і на мітингах та у Верховній раді. При цьому кожного разу розуміючи ризики, що канал може стати незручним для нової влади.

Просимо надати оцінку вищезазначеному та здійснити заходи реагування на відвертий тиск та політично вмотивоване переслідування мовника, зокрема, закликати Державне бюро розслідувань та Національну раду з питань телебачення і радіомовлення припинити незаконні дії, спрямовані на обмеження поширенню в українському інформаційному просторі об'єктивної інформації.

Нагадаємо, керівники Державного бюро розслідувань, зокрема перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков (адвокат Януковича), давали вказівки слідчим вжити заходів для арешту телеканалу "Прямий" як речового доказу, внаслідок чого канал мав припинити свою діяльність.

Також керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький заявив, що фактичне керівництво Державного бюро розслідувань в особі Олександра Бабікова чинило тиск на слідчих з метою арештувати телеканал "Прямий".

Народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Ростислав Павленко наголосив на неприйнятності ситуації, коли "Прямий", який є лідером серед інформаційних телеканалів, знаходиться під ударом влади, через позицію, яку він транслює.
Tags: ЗЕорда, ЗЕруїна, Прямий, давление, звернення, оппозиция, письма, свобода слова, телеканалы, тиск, цензура
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments