Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Вчені знайшли максимально точні копії Сонця і Землі

Сподіваюсь, на цій планеті нема московітів. Бо дві кацапорди на Всесвіт – це занадто.

У 3000 світлових років від Землі біля зірки сонячного типу виявлена екзопланета земного типу і на практично такий же орбіті, повідомляє Naked Science.

Знайдені максимально точні копії Сонця і Земліфото: M. Weiss/CfA

Астрономам з німецького Інституту досліджень Сонячної системи Товариства Макса Планка вдалося виявити першу потенційно населену планету, розташовану в системі зірки сонячного типу.

Жовтий карлик Kepler-160, що знаходиться на відстані трохи більше 3100 світлових років, має масу в 0,9 маси Сонця, радіус - 1,1 його радіуса, а світність практично така ж, як у Сонця.

Досі були відомі дві екзопланети, обидві істотно більші Землі і на занадто близьких до зірки орбітах: судячи з усього, це спопелілі, розпечені світи. Однак у новій статті, опублікованій в журналі Astronomy & Astrophysics, Рене Хеллер (René Heller) і його колеги повідомляють про ще двох кандидатів, на присутність яких вказують відхилення в русі відомих планет.

Одна з них, гігантська Kepler-160d, не проходить на тлі диска своєї зірки, тому не була помічена в даних попередніх спостережень. Але куди цікавішою виявилася інша - KOI-456.04, радіус якої оцінюється всього в 1,9 радіуса Землі, причому повний оберт навколо Kepler-160 вона робить за 378 діб. Таким чином, KOI-456.04 дивно близька до нашого звичного світу і сама по собі, і за характеристиками своєї зірки. За словами астрономів, до сих пір не було відомо жодної подібної далекої системи.

З понад 4000 з відомих на сьогодні екзопланет більшість - газові гіганти, подібні до Юпітера або Нептуна. «Суперземель» - планет земного типу, які масою перевищують нашу не більше ніж в 10 разів - відкрито лише кілька десятків.
Tags: Всесвіт, Земля, Сонце, астрономия, життя, космос, находки, планеты, ученые
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments