Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

ПроффесорНАВІТЬ ТУТ ВКРАВ: У ДИСЕРТАЦІЇ ПОРТНОВА ЗНАЙШЛИ ПЛАГІАТ

Комітет з питань етики Національного агентства із питань забезпечення якості освіти виявив випадки плагіату в дисертації Андрія Портнова, колишнього заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича.

Про це повідомляється на сайті Комітету.

"В тексті дисертаційного дослідження Портнова А.В. Становлення і розвиток конституційного судочинства в Україні: теоретичні та практичні проблеми, Київ — 2009 (далі — дисертація) зустрічаються випадки академічного плагіату", — йжеться у повідомленні.

Комітет навів такі приклади:
• на сторінках 36 та 53 дисертації є текстові фрагменти, які повністю співпадають з текстовими фрагментами видання Конституційне судочинство. Американський та український досвід // Хілтон Д.Г., Футей Б., Тихий В.П. та ін. / Інститут демократії імені Пилипа Орлика, Інститут Громадянського Суспільства, 1999. — 111 с., на сторінках 56−57 та 58 відповідно;
• на сторінці 178 дисертації відтворено текстовий фрагмент в перекладі на український, який відповідає тексту на російській мові, надрукованому на сторінці 271 у виданні Конституционное право государств Европы: Учеб. пособие для студентов юрид. вузов и фак. (отв. ред. Д.А. Ковачев). — М.: Волтерс Клувер, 2005.

Перевірка була здійснена за зверненням головного редактора Київського бюро "Радіо Свобода".

Згідно з даними з відкритих джерел, Портнов має вчене звання професора, є автором двох наукових монографій та понад 30 наукових праць з проблем правового регулювання конституційного судочинства та теорії конституційного процесу.

Нагадаємо, 20 червня 2019 року у Києві під будівлею Київського національного університету ім. Тараса Шевченка відбулась акція протесту студентів проти призначення Андрія Портнова, якого поновили на посаді професора кафедри конституційного права юридичного факультету.

Згодом з’явилась інформація про погрози студентам, які організовували мітинг.
Tags: Портнов, воры, плагиат, разоблачение, фальшивка
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments