Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Зеленський веде країну до голодомору-2020

Попри загрозу неврожаю Україна вивозить продовольство шаленими темпами. Свіжі даніУкраїна активно відправляє на експорт пшеницю, ячмінь, кукурудзу та борошно

З початку поточного маркетингового року (МР) станом на 6 травня Україна експортувала 51,358 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на 8,461 млн тонн більше, ніж торік на аналогічну дату, і на 1,363 млн тонн більше, ніж за весь минулий рік.

Про це свідчать дані Інформаційно-аналітичного порталу АПК України.

Зокрема, пшениці експортовано 19,151 млн тонн – на 4,814 млн тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року, і на 3,572 млн тонн більше, ніж за весь минулий МР.

Таким чином, згідно з додатком до Меморандуму про взаєморозуміння, що встановлює граничний обсяг пшениці, який може бути експортований у 2019/20 МР, Україні лишилося експортувати ще 1,049 млн тонн цієї культури. Подальший її експорт буде заборонено.

Ячменю експортовано 4,716 млн тонн – на 1,308 млн тонн більше, ніж торік, жита – 8,2 тис. тонн – на 80 тис. тонн менше, ніж у попередньому МР.

Найбільше за звітний період експортовано кукурудзи – 26,812 млн тонн, із яких у травні – 399 тис. тонн. Це на 2,402 млн тонн більше, ніж на аналогічну дату минулого року.

Крім того, борошна експортовано 297,5 тис. тонн, що на 54,4 тис. тонн більше, ніж торік.

Нагадаємо, лише цього тижня влада нарешті зреагувала на загрозу неврожаю та дефіциту продовольства.

Зазначимо, що «Главком» вже два місяці попереджає про загрози дефіциту продовольства в Україні.

Зокрема, Всеукраїнська асоціація пекарів та асоціація «Борошномели країни» закликали президента та уряд обмежити експорт зерна - інакше різко зросте вартість хліба і хлібобулочних виробів.

Раніше експерти ФАО, продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, вже застерігають, що через пандемію коронавірусу вже у квітні-травні можуть початися проблеми з поставками продуктів харчування в магазини. Поки що ж ситуація залишається під контролем лише завдяки тому, що більшість країн мали запаси продовольства.
Tags: АПК, ЗЕорда, зерно, неурожай, распродажа, узеленского, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments