Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

ЗЕорда саботує Закон про мовуУряд Зеленського-запроданців саботує мовний закон

25 квітня 2020 виповнився рік з дня прийняття Верховною Радою одного з найважливіших для становлення та зміцнення української держави законів – Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Мета цього Закону – встановлення конкретного порядку реалізації положення статті 10 Конституції України, згідно з яким Держава «забезпечує функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

Без відповідного закону та механізму його реалізації в особі системи державних органів, які мусять забезпечувати його виконання, це положення Конституції, на жаль, досі залишалося до значної міри лише декляративним.

Закон Про Державну Мову, ухвалений 25 квітня 2019, передбачає достатні «перехідні періоди», необхідні державним органам та фізичним і юридичним особам для того, щоб відповідним чином підготуватися до належного виконання усіх його положень.

Так, зокрема, призначення передбаченої Законом нової державної посадової особи – Уповноваженого із захисту державної мови – мало відбутися в термін до 17 жовтня 2019 (впродовж трьох місяців з дня набуття Законом чинности), а через ще шість місяців після цього, тобто не пізніше 16 квітня 2020, Уповноважений із захисту мови мав приступити до виконання функцій державного контролю за застосуванням державної мови.

Однак фактично цього не відбулося! На порушення Закону Уповноважена із захисту державної мови була призначена Кабінетом Міністрів України (тоді – ще на чолі із Олексієм Гончаруком) лише 27 листопада 2019, а вже 24 квітня 2020 вона оголосила про свою відставку, мотивуючи це тим, що Кабінет Міністрів не приймає рішень, необхідних для забезпечення її діяльности, зокрема – формування передбаченого Законом Секретаріяту Уповноваженого.

В зв’язку з цим, починаючи з 16 квітня 2020, з вини Кабінету Міністрів України відбувається системне порушення Закону Про Мову, яке полягає у відсутності та/або вимушеній бездіяльності ключового з державних органів, покликаного здійснювати контроль за його виконанням.

Також у зв’язку із добровільною відставкою Тетяни Монахової з посади Уповноваженої із захисту державної мови Кабінет Міністрів зобов’язаний у місячний термін, тобто не пізніше 24 травня 2020 року, призначити нового Уповноваженого.

Зважаючи на викладене вище, ми, громадяни України:

ВИМАГАЄМО від Кабінету Міністрів України у встановлений Законом термін на основі відкритих консультацій з громадськістю, які можуть в умовах карантину бути проведені online в мережі Інтернет, призначити нового Уповноваженого із захисту державної мови та затвердити положення про його Секретаріят.
ПРОПОНУЄМО всім зацікавленим громадським організаціям, та небайдужим громадянам взяти участь у відкритому спільному обговоренні можливих кандидатур на посаду Уповноваженого із захисту мови.

Просимо всіх небайдужих громадян підтримати і поширити це Звернення.

Джерело
Tags: ЗЕорда, Уряд, законодательство, саботаж, узеленского, українська мова
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment