Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Розслідування СБУ антиукраїнської діяльності московського патріархату за Зеленського забуксувало

П’ять копійок: За часів президентства Петра Порошенка рівно за рік до приходу до влади агента Буратіно СБУ розпочала розслідування антидержавних злочинів неканонічного в Україні московського патріархату. Але після того, як СБУ очолив друг Зеленського Баканов справа не зрушилась з місця. Таке враження, що СБУ у Зеленського захищає не національні інтереси України, а діє в інтересах країни-агресора. Принаймні, за рік влади Зеленського ми не почули від Служби безпеки, як рухається розслідування стосовно агентів ФСБ та ГРУ РФ - попів РПЦвУ (МП).

Протягом шістьох років війни (російської агерсії) на Донбасі релігійні та культові споруди РПЦвУ (раніше - УПЦ МП) використовуються спецслужбами РФ для ведення розвідувальної операції, а представники так званого духовенства цієї конфесії беруть участь у терористичній діяльності та підтримують бойовиків та окупантів.Про це ще наприкінці 2018 року під час круглого столу “Агресія РФ проти України: історичні паралелі та сучасний вимір” у Покровську Донецької області розповіли полковники СБУ Валерій Удовиченко та Юлія Лапутіна, – повідомляв тоді Еспресо.

Співробітники СБУ навели приклади того, як єпископи Московського патріархату добровільно стають служителями кремлівського режиму на Донбасі.

У 2014 році на Донеччині ченці Свято-Успенської Святогірської лаври розмістили на зворотньому боці ікони Божої матері нову молитву проросійського змісту та роздавали її на Пасхальні свята. У тому ж 2014-му Ігор Гіркін, один із лідерів терористичної організації “ДНР“, разом з іншими бойовиками отримав притулок в одній із церков УПЦ МП Слов’янська, де створив свій батальйон та освятив зброю.

“Фактично храми УПЦ МП стали осередками, на які спиралися всі у своїй діяльності проти України”, – підкреслив Удовиченко.

З 2018 року СБУ розпочала розслідування діяльності Московського патріархату по всій території України шляхом наукових експертиз, виявлення документів, свідчення людей, які бачили або були учасниками заходів, які здійснювала УПЦ МП.

“Здійснюється опитування свідків і збирання доказів, досліджується церковна література на предмет наявності маніпулятивних текстів”, – додала Лапутіна.

Вона наголосила, що вторгненню Росії на Крим та Донбас передував великий період латентної агресії і розповсюдження маніпулятивної технології саме у церковній сфері МП.
Як відомо, у лютому 2018 р. суд арештував чоловіків, звинувачених у спробі підпалу МАФу Московського патріархату поблизу Національного музею історії України, однак після значного суспільного резонансу обох звільнили з-під варти.

Згодом Мінкульт повідомив про підготовку позову через самобуд, а комісія Київради підтримала петицію про знесення незаконної споруди.

Раніше поблизу МАФу Московського патріархату у центрі Києва проводили акції “Ад ваш”.

В січні 2018 р. кілька народних депутатів скерували до РНБО депутатський запит про необхідність вжиття заходів реагування щодо антидержавної діяльності представників Московського патріархату в Україні.


Tags: РПЦвУ, СБУ, антидержавна діяльність, геть попів МП, московские попы, московский патриархат, расследование, терроризм, узеленского
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment