Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Коронавирус, как лакмус веры: Украинская церковь vs фсбшные гундяевские бесы

Московский захватчик Києво-Печерської лаври Паша-мерседес призвал игнорировать карантин

владыка Паша

Гундяевский поп РПЦвУ Павел раскритиковал украинскую власть за призывы ограничить религиозные обряды во время карантина из-за распространения коронавируса. Зато в своем обращении к фанатикам экс-МП митрополит, лишенный Вселенским патриархатом сана, призвал часто посещать неканонические церкви МП, поскольку причиной вспышки коронавируса, по его мнению, «есть человеческий грех».

Московский поп призвал участвовать в коллективной молитве, ведь, по его словам, «самая страшная эпидемия - это грех, который губит человеческую природу». Следовательно, Паша-мерседес пригласил пророссийскую пятую колонну ходить в храм, причащаться самим и брать к причастию детей.

І одночасно

Православна Церква України обмежила до 10 кількість вірян під час богослужінь

Епифаний поздравил Вселенского патриарха с юбилеем
Синод ПЦУ закликав вірян дотримуватися всіх карантинних обмежень, запроваджених державою та місцевою владою

Священний Синод Православної церкви України закликав вірян дотримуватися карантину, а також обмежив проведення богослужінь у храмах. Як йдеться в практичних настановах для єпископату, духовенства та вірян, священики мають припинити проведення богослужінь або ж змінити їхній порядок так, щоб у богослужіннях брали участь не більше 10 осіб. У православних церквах мають посилити протиепідемічні заходи та використовувати засоби дезінфекції.

Це ж стосується проведення похоронів та хрестин. Крім того, ПЦУ допускає проведення богослужінь на відкритому повітрі біля храмів – «при дотриманні правил щодо числа одночасно присутніх та "соціальної дистанції"».

У той же час, у настановах зазначено, що храми мають бути відкритими – для особистого відвідування та молитви, спілкування зі священиками при дотриманні карантинних правил. У них мають посилити протиепідемічні заходи та використовувати засоби дезінфекції – «зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь».

Крім того, Синод тимчасово заборонив перевозити святині, проводити паломництва та загальні соборування, а також змінив порядок прийому причастя.

Додамо, що напередодні Вселенський патріарх Варфоломій наказав припинити всі богослужіння в церквах через пандемію коронавірусу.

У той же час УГКЦ закликала своїх вірян дотримуватися гігієни в церквах, а людей похилого віку та батьків з дітьми – залишатися вдома і не відвідувати богослужінь, а також запропонувала парафіянам долучитися до літургії онлайн.
Tags: ПЦУ, РПЦвУ, Українська церква, карантин, коронавирус, лакмус, московские попы, религия, сравнение, эпидемии
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments