Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Зимові джунглі в центрі Києва

Як відчував, за тиждень до карантину встиг відвідати з родиною Оранжерейний комплекс національного ботсаду ім.М.Гришка. На площі понад 2000 кв.м. в центрі столиці розташувались справжні джунглі квітів, екзотичних тропічних та субтропічних рослин.

1

Спочатку потрапляєш в велику ароматну залу (424 кв.м) під скляним куполом – царину азалій та камелій. Очі осліпляє неймовірна краса різнокольорових квітів. Як дізнався, ця яскрава колекція за кількістю видів та сортів займає друге місце в Європі! Основу складають сорти азалії індійської, аналогів якої немає в інших ботсадах країни. В колекції збереглись рослини 25 старих німецьких сортів селекції 20-30 років минулого століття, а також 29 сортів та гібридів, що були створені в Україні в 60-70-х рр. Камелія представлена двома видами - японською та олійною.

З королівства азалій-камелій потрапляєш на планету тропічних та субтропічних плодових культур. До речі, в переході є зручна вішалка, де можна переодягнутись. Співробітники залюбки дозволяють робити фотосесію.

Спекота тут неймовірна! Та й волога відчувається, бо джунглі. Тут ви помилуєтесь екземплярами цитрусових (лимон, мандарин, апельсин, цитрон), фейхоа, манго, інжиром, євгенією, хурмою, гранатом. Вік багатьох рослин сягає вже 50 років.

2

Сади суб- та тропічних плодових разом із павільйоном кактусів та інших сукулентів займають 358 кв.м.

Різноманітних кактусів тут 50 видів та понад 70 видів сукулентних рослин Центральної та Південної Америки, Південно-Західної Африки, Мадагаскару. Поряд з кактусами, алое, агавами, хавортіями та молочаями в експозиції особливе місце займають представники мадагаскарської родини Дідієрієвих: аллюодія та дідієрея.

Площа тропіків становить 456 кв.м. Тут можна побачити рослини дощових лісів Південної Америки, Південно-Західної Африки, Південно-Східної Азії, представлена тут і флора субтропічної Австралії. В експозиції використано рослини понад 350 видів! Тут багато різноманітних пальм і фікусів.

12

Ну, і на решті ми опинилися в орхідаріумі, площею 123,5 кв.м.
Ці орхідеї - єдина експозиція в Україні. Взагалі, тут представлені орхідеї майже з усього світу - з Південно-Східної Азії, Південної та Центральної Америки, Африки та Австралії. Їх біля 80 видів та сортів. Одночасно в квітучому стані перебувають 15-20 видів орхідей протягом року. Жовтень-листопад - час масового цвітіння катлей. На жаль, деякі квіти були вже трошки зав’ялими, тому не зробив багато світлин.

3

Квиток в цю царину природи коштує смішну ціну - лише 20 грн. З наступної зими, якщо зеленські зовсім не зруйнують країну, відвідуватиму київський Едем тричі на місяць. Час цвітіння тут - січень-середина березня.

В цьому році запланував відвідати під час цвітіння бузковий сад біля Видубичського монастиря (ПЦУ) /поруч є ще Іонінський монастир, РПЦвУ, який я оминаю десятою дорогою/ та цвітіння магнолій в ботсажцу Фоміна (біля Володимирського собору (ПЦУ)).

Більше світлин:

Tags: Київ, ботаника, ботсади, квіти, красиво, отдых, природа, растениеводство, растения, статті О. Леусенка, флора, фото
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment