Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Два синхронних рішення суду з однаковими помилками щодо Порошенка і ДБР свідчать про злочинну змову

Два визначення Печерського районного суду Києва про виклик Петра Порошенка на допит у Державне бюро розслідувань ухвалені з однаковими грубими процесуальними і орфографічними помилками, що свідчить про явний політичний характер цих рішень. Крім того, це порушення законів здійснювалось з відома генерального прокурора України Руслана Рябошапки.Про це повідомив адвокат п’ятого президента України, лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка Ілля Новіков.

"Що з цими рішеннями не так? Майже все (традиційно для ДБР не той суд, Печерський замість Шевченківського; клопотання подано слідчим, яка не має повноважень; неправдиві відомості про ухилення Порошенко від явки по викликах та ін.) Але для розуміння механіки як це координували і проводили через суди, найважливіше - це порушення нової, прийнятої в грудні 2019 року статті 482-прим-два КПК. Вона приймалася в рамках переходу до нової моделі депутатського індемнітету, і передбачає, що судове рішення про примусовий привід депутата на допит приймається суддею а) за клопотанням слідчого, погодженим особисто генпрокурором або його в.о., і б) тільки в присутності самого депутата, якого повинні завчасно сповістити про засідання", - написав Новіков у Facebook, передає "Прямий".

За його словами, у даному випадку генпрокурор Рябошапка погодив обидва клопотання - і він, і слідчі, які подали їх в ОГПУ на узгодження, зрозуміло, віддавали собі звіт, що Порошенко депутат, а не приватна особа, інакше ця частина процедури просто не була б потрібна. Але в клопотаннях поданих до Печерського суду і в рішеннях слідчих суддів Вовка і Константинової згадки про депутатський статус Порошенко немає.

"І ніхто його не повідомляв. Слідчі зробили вигляд, що як би забули, а судді - що як би не знали, що мова йде про народного депутата. Ми очікуємо, що саме так вони будуть пояснюватися в Вищій раді правосуддя. І зрозуміло, чого такі пояснення стоять. Це політично мотивовані взаємно узгоджені судові рішення в рамках кримінального провадження. Зараз нам набагато простіше довести це, ніж раніше", - додав адвокат.

Новіков підкреслив, що основною помилкою опонентів Порошенка є як раз їхня синхронність.

"Чи можна якось пробувати пояснити, що в одному випадку суддя замотався, зрозумів ситуацію, щось переплутав без злого умислу. Два рази, двоє суддів одночасно, за одним сценарієм і з однаковими помилками ("професійно" замість "професійну", "провадження" замість "провадженнях") - так не буває. Це вже цілком явно маркує злочинну змову, причому брали участь в цій змові з повним розумінням, що підготовляють і виносяться неправосудний судові акти і судді, і слідчі, і їх координатори з четвертого (або будь?) поверху. Генпрокурор може пробувати відговоритися, хоча контекст ситуації прозоро натякає, що він теж був в курсі", - підкреслив адвокат.

Детальніше про рішення Печерського райсуду Ілля Новіков розповів у ефірі "Прямого":

Нагадаємо, команда адвокатів Петра Порошенка оскаржила незаконний привід в ДБР у п'яти інстанціях.

"Європейська Солідарність": Офіс Президента та ДБР стежать за Петром Порошенком і графік допитів підганяють під графік міжнародних візитів.
Tags: ДБР, ЗЕорда, Порошенко, заказуха, судилище, фальсифікації
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments