Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Імпорт яблук в Україну зріс у 7 разів, експорт скоротився вдвічі

При Пороху такої хріноти не було

Імпорт яблук в Україну зріс у 7 разів, експорт скоротився вдвічі

За шість місяців поточного сезону триває зростання імпорту яблук в Україну, в той же час експорт скорочується. Про це повідомляє аналітична платформа EastFruit.

"У сезоні 2019/20 років Україна продовжує імпортувати дуже багато яблука - набагато більше, ніж у попередні два сезони. Імпорт яблука за першу половину сезону (серпень 2019 - січень 2020 р.), досяг 7,1 тис. тонн і був у 7 разів вищим, ніж за той же період у попередньому сезоні. Також обсяг імпорту перевищував показники сезону 2018/19 років у п'ять разів", - зазначають аналітики платформи.

Паралельно знижувався й експорт - за перші шість місяців поточного сезону поставки українського яблука були трохи менше 14 тис. тонн, тоді як на рік раніше до кінця січня було експортовано вже понад 25,6 тис. тонн яблука. Навіть в не найбільш продуктивному сезоні 2017/18 років, коли урожай яблука в Україні постраждав від весняних заморозків, до кінця січня було експортовано вже 21,6 тис. тонн яблука нового врожаю.

«Високі внутрішні ціни на яблуко в Україні в поточному сезоні стимулюють їх імпорт», - зазначає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак.

З початку 2020 року, більшість сортів яблука на ринку України подорожчали на 10-20%. Тенденція до зростання ціни тривала й минулого тижня.
Tags: импорт, подорожание, рост цен, фрукты, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments