Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українські аграрії втратили понад 6-7 млрд через штучне зміцнення гривні #уЗеленського

Українські агрокомпанії через ревальвацію гривні з початку 2019 р недоотримали 6-7 млрд грн експортної виручки.Про це заявила громадський діяч, в.о. міністра аграрної політики і продовольства України в 2019 р Ольга Трофімцева, передає "Агропортал".

"2019 й виявився непростим. Звичайно, зміцнення гривні не зупинило агроекспорт, але зробило негативний вплив", - говорить вона.

І додає, що зазвичай невелика контрольована девальвація національної валюти допомагала українському експорту бути більш конкурентною на зовнішніх ринках.

"Другий виклик, який опосередковано впливає на експорт сільгосппродукції, - запуск ринку землі. Уже в цьому році капітальні інвестиції в технології, диверсифікацію, будь-яке розширення виробництва, переробні потужності зменшилися. Думаю, в наступному році ця тенденція продовжиться", - каже Трофімцева.

Проте, виклики - це завжди розвиток. Основними завданнями для експортерів на наступний рік Трофімцева виділяє необхідність дотримання бездоганної якості продукції, а також активний пошук нових ринків збуту.

Нагадаємо, у період з січня по вересень 2019 року Національному банку України вдалось зміцнити гривню на 13%, але унаслідок цього установа отримала збитку на 12,3 млрд грн.
Tags: АПК, аграрии, гривня, потери, убытки, узеленского, экспорт
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments