Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

МВФ незадоволений ініціативами зеленої влади

Підписання угоди про нову програму співпраці України з Міжнародним валютним фондом знову пробуксовує. Керівник місії МВФ в Україні Рон ван Роден направив відповідного листа низці українських чиновників.Про це пише видання The Page із посиланням на джерела у Міністерстві фінансів і представництві МВФ в Україні.

За наявними даними, у листі йдеться ініціативи української влади, які не узгоджуються з раніше досягнутими домовленостями. Листа отримали, зокрема, міністр фінансів Оксана Маркарова, заступник голови Офісу президента України Юлія Ковалів та ін.

У Мінфіні цю інформацію прокоментувати не змогли, оскільки міністр була недоступною для коментарів, але пообіцяла зробити це пізніше. Ковалів розповіла, що українська влада постійно веде діалог з МВФ. Про претензії до Мінфіну вона не знає.

Співрозмовники The Page заявили, що в листі йдеться про перегляд тарифів на тепло. З 1 лютого вони мають бути ринковими. Але уряд знову хоче впливати на їхній розмір.

МВФ також стурбований тим, що 12 грудня парламент у першому читанні прийняв законопроєкт №2290, яким вносяться зміни до Кодексу за процедурами банкрутства. Ці нововведення можуть призвести до неможливості застосовувати нові правила банкрутства.

Незадоволені у Фонді й тим, що Кабмін планує переглянути правила індексації пенсій.

Крім того, голова українського представництва нагадав чиновникам, що неприпустимо загрожувати керівництву НБУ та залякувати його. Про це президенту Володимиру Зеленському говорила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва у телефонній розмові напередодні Нормандської зустрічі.
Tags: ЗЕорда, МВФ, Минфин, узеленского
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment