Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Газова капітуляція Зеленського: Угода з РФ передбачає відкликання позовів проти Газпрому

Україна і країна-агресор РФ домовилися про виплату українській стороні близько 3 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу (борг росіян визнали завдяки владі Порошенка) і відкликання Нафтогазом решти судових позовів проти Газпрому.

Угоди з РФ передбачають, що

Про це заявив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель на брифінгу в суботу, інформуючи про результати газових переговорів, які пройшли у Мінську 20 грудня за участю Єврокомісії, України й РФ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми врегульовуємо питання майбутніх арбітражів. Це потенційна можливість виграшу. Проте вже у нас є візія того, які домовленості щодо транзиту. Тому в даному випадку - пакетне рішення передбачає перегляд позицій щодо майбутніх арбітражів. Тобто, рішення про 3 мільярди чітко визначено. Рішення про інші - будуть безпосередньо в рамках пакету відкликані”, - повідомив Оржель.

Як відомо, Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року виніс рішення за позовом Нафтогазу проти Газпрому, згідно з яким російський газовий монополіст має виплатити українській стороні 2,56 млрд доларів компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу. Крім того, арбітраж відхилив претензії Газпрому до Нафтогазу за контрактом 2009 року в частині принципу "бери або плати".

На сьогодні сума боргу російського Газпрому перед НАК "Нафтогаз України" згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу зросла до 3 млрд доларів.
Tags: Газпром, Нафтогаз, Оржель, газ, договоры, иски, капитуляция, коллаборационизм, узеленского
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments