Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У висновках Венеційської комісії немає підстав для перегляду закону про мову

У висновках Венеційської комісії не має зауважень, які б давали підстави переглядати закон про мову.Про це "Прямому" розповів народний депутат фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович.

"На жаль, у парламенті є люди, які представляють проросійські інтереси. Найбільша концентрація таких людей у фракції "ОПЗЖ". Але, є чимало осіб із проросійською позицією і у фракції "Слуга народу". Я переконаний, що немає жодних підстав переглядати закон про мову. Ми будемо робити все від нас залежне, щоб цей закон продовжував функціонувати", - сказав депутат.

В'ятрович також зазначив, що не бачить у висновках Венеційської комісії зауважень, які б змусили Україну переглянути закон про мову.

"Я ознайомився із зауваженнями Венеційської комісії. Найбільш важливим є те, що Комісія визнає право України на ухвалення закону про мову. Частина зауважень стосується того, що нібито в законі не передбачено захисту мовних прав національних меншин. Вважаю, що це зауваження помилкове, з огляду на те, що в законі йдеться про українську мову як державну. Відповідно, буде розроблятися окремий закон про мови національних меншин. Таким чином, я не бачу серед зауважень Венеційської комісії зауважень, які б змусили Україну переглянути закон про мову", - зауважив політик.Раніше народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Співаковський заявив, що закон про державну мову завершує конструкцію державності і соборності України, а українська мова у нашій країні буде не роз’єднувати, а об’єднувати людей.

За словами глави фракції "БПП" Артура Герасимова, закон про функціонування української мови як державної захищає одночасно і українську мову, і мови національних меншин.

Поставив під сумнів мовний закон: чи зможе Зеленський "відреагувати відповідно до конституційних повноважень президента".
Tags: Європейська Солідарність, В'ятрович, Венеційська комісія, евростандарты, законодательство, українська мова
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments